Свята Трійця в 2016 році

Свята Трійця в 2016 році

На 50 день після великого дня Пасха припадає Свята Трійця. У православній релігії цей день вважають дуже важливим. Іноді в народі можна почути й іншу назву – П’ятидесятниця. Пророк Мойсей, після того як закінчилася Великдень, на 50 день дав своїм послушникам закон Божий. І тоді ж він придумав старозавітне священство. Все це відбувалося недалеко від гори Синай. Тільки через 300 років люди почали святкувати Трійцю на Русі. Коли обряд хрещення зробив князь Володимир.

Цей церковний празник, деякі люди пов’язують з наближенням літа і проводами весни. У народі Трійці мають назву – зеленими або русальними. З кожним днем Трійцю дедалі більше починають асоціювати з Зеленими святами. У цей час починає цвісти овес. Люди в будинок люблять приносити і оздоблювати стіни, а молоді дівчата виходили на вулиці і плели вінки. Під час Святої Трійці християни зазвичай відзначають появу Святого Духа, який прийшов до апостолів. Трійця в свою чергу означає образ Бога: Бог-отець, Бог-син і Бог-Святий дух.

Від поганих думок прийнято позбавлятися саме в такий день. Також ви можете прогнати геть гріхи і все погане, що сидить в людській душі. На цю дату припадає ще й день утворення церкви. І все це тому, що від Бога учні отримали дар. Він дозволяв проповідувати євангеліє всьому світові розповідати про Ісуса як Спасителя. Приймачами апостолів були священнослужителі. Вони по сьогоднішній день проповідують між Господом і людиною.

У 2016 році Трійцю ми будемо святкувати 19 червня. Перед тим як наступає святий свято, господині повинні зробити прибирання, скрізь навести порядок, щоб у кожному приміщенні була чистота. Також можна в квартиру принести вінки або квіти для прикраси. Таке оздоблення має символ настання літа, єдність з природою і процвітання людського життя. У цей день християни відвідують церкву, і з собою на службу приносять букети пахучих трав. Вони думають, що саме через них прийде оновлення людської душі завдяки святому Духу.

Також було кілька прикмет. Наприклад, віконні рами вставляли березові гілки. А ще біля одвірків їх просто розкидали по хаті. Таким чином, люди приманювали хороший урожай для свого будинку. Інші ж на свято виконували прибирання по будинку і займалися полями. Тільки от не можна було купатися у ставках, тому що русалки могли потягти під воду купальника. Інші ж сваталися на Трійцю. Тому що якщо зробити це на таке свято, то в сім’ї буде радість і любов.