Свята і вихідні у січні 2017 року в Росії

Свята і вихідні у січні 2017 року в РосіїПочинаючи з 2005 року росіяни користуються довгими новорічними вихідними. Спочатку їх було п’ять. Потім, з 2013-го, 6 і 8 січня теж стали святковими, а 7-е, Різдво, ми офіційно святкуємо давно, ще з 1991-го. Тобто «канікули» стали фактично вдвічі довше, оскільки до офіційних святкових днів, згідно із законом, додаються ще переноси вихідних.

У різних трудових режимів є свої святкові особливості. Ось ми і поговоримо зараз про те, як наші співвітчизники будуть зустрічати нинішній Новий рік. Скільки саме буде вихідних? Зараз порахуємо.

Новий рік та Різдво

Знаючи заздалегідь, наскільки довгими будуть вихідні в січні 2017 року в Росії, можна і потрібно спланувати сімейний відпочинок. Адже з урахуванням перенесених вихідних свята розтягуються на повноцінний зимовий відпустку. Та ще й у період зимових шкільних канікул, що дає унікальну можливість відпочити разом з дітьми.

Зрозуміло, не всім росіянам по кишені відпустку під пальмами замість ялинок і сосен, але хтось обов’язково відправиться в Європу, Азію, в Туреччину, куди недавно відновлені чартерні туристичні рейси. А деякі щасливчики махнуть і через океан або відправляться в фантастичну Лапландію.

І в рідній країні є чимало цікавих маршрутів, росіяни в останні місяці стали проявляти більше інтересу до внутрішнього туризму, до пізнання своєї країни. Байкал, Алтай, Соловецькі острови, Камчатка і Сахалін — околиці величезної країни ваблять незнаними просторами. Можна і ближче, наприклад, у Великий Устюг, у вотчину Діда Мороза скататися.

Навіть при дуже скромному бюджеті, якщо постаратися, є шанс влаштувати дітям і самим собі захоплюючі свята. У кожному населеному пункті розроблена своя програма культурного відпочинку: в місті і за околицею, з веселими концертами, виставами, танцями, іграми, катанням з гірок, крижаними каруселями, крилатими гойдалками і т. д.

Офіційно святкові дні — це 1 і 7 січня, власне Новий рік і Різдво Христове.

31 грудня поки що залишається робочим днем, хоча і передсвятковим, коротше на годину. Найчастіше цей день присвячують колективним посиденьок з колегами, так що робочий він умовно. У всякому разі, для певної категорії службовців. У Думі давно розглядають питання про те, щоб зробити 31 грудня вихідним, але тоді неминуче 30-ті стане «умовно робочим». А в нинішньому році все вдало: 31-го субота, стругати салати і заливати оселедчик шубою можна буде неспішно.

Вважаємо, як довго триватимуть свята

Який же конкретно буде календар вихідних у січні 2017 року в Росії? Спочатку — про святковому графіках тих, хто трудиться за п’ятиденного робочого тижня. Для них у січні 2017 року буде всього 14 робочих днів, а ось число вихідних — 17.

Офіційні вихідні дні: з 01.01 по 08.01 плюс перенесені: з 9 по 11 число. 9 січня стане вихідним замість 1 січня, він в цьому році випав на неділю. Відповідно, 10 січня гуляємо за 7-е, оскільки Різдво випадає на суботу. Нарешті, 11-го компенсуємо недільний день 8 січня.

При шестиденному робочому тижні вихідних менше, «всього» 13, робочих, відповідно, залишається 18. Офіційними вихідними залишаються, як у всіх, з 1 по 8 січня. Перенесені — 09.01 і 10.01. Дев’ятого отгуливаемся за перше число (неділя), а з 8-го (теж неділя) йде перенесення на 10-е.

Не забуваємо, що ці узаконені вихідні передбачені для тих, хто працює офіційно, на підприємствах і в організаціях з відповідним трудовим графіком. У приватних фірмах вихідні коригує роботодавець, в залежності від виробничої необхідності.

У тих, хто працює по змінах, на виробництві з безперервним циклом, керівництво, як правило, йде назустріч, дещо змінюючи графік 31 грудня. Зазвичай замість 24 годин на перезмінку відправляються до 23 або 22, щоб хоч одна зміна встигла відсвяткувати з сім’єю. Навіть «вахтовики» у ряді організацій підганяють дні заїздів для тієї ж мети.

Що ще можна відзначити, вже неофіційно

А взагалі свят у січні 2017 року в Росії безліч. При бажанні можна знайти привід відзначити ряд професійних свят: День працівників прокуратури або День друку, наприклад. Є маса інших приводів зрушити келихи і вимовити здравиці. Варто лише поглянути на графік усіх січневих дат, щоб переконатися в цьому. Хто-то навіть дні народження улюблених співаків, акторів, поетів не пропускає.

Але самі «великі» неофіційні святкові дати січня — Старий Новий рік, Водохреща, Тетянин день і День звільнення Ленінграда.

Старий Новий рік, 14.01, це прихід нового року за старим календарем, використовуваним в країні до Великої Жовтневої революції.

Хрещення Господнє 19.01, хоч і є церковним святом, але в Росії його відвіку вважали народним. Люди запасаються водою, яка в цю ніч на 19 січня дійсно набуває особливі властивості, це вже доведено рядом наукових досліджень. Зовсім не обов’язково в нашому суворому кліматі кидатися в крижані йордані, цілком можна замінити цей обряд обмиванням у ванній, так і просто пити цілющу воду. У проміжку між Різдвом і Хрещенням йдуть веселі народні гуляння — святки.

Тетянин день, 25 січня. Дата заснування Московського університету і День всіх студентів. Гідний привід відсвяткувати вдале закінчення зимової сесії.

27 січня — особливий день у Північній столиці, дата зняття німецької блокади. День пам’яті і скорботи, день пам’яті усіх загиблих в цьому героїчному місті, день мужності і стійкості.

Можна ще відзначити, що 29 січня бажаючі відсвяткують День без Інтернету. Хоча навряд чи ми вимкнемо у цей знаменний день наші ПК, швидше за все, будемо вітати один одного в Мережах.

Свята і вихідні у січні 2017 року в Росії

Свята у січні 2017 року