Свята і вихідні у лютому 2017 року в Росії

Свята і вихідні у лютому 2017 року в Росії

Свята і вихідні у лютому 2017 року в Росії

Січень з його довгої святкової декадою позаду. Ми починаємо відчувати передчуття весни, тим більше що лютий — найкоротший місяць у році. Як виявилося, робочих днів в ньому приблизно стільки ж, скільки і в січні: 18. Зараз подивися, звідки тут взялися «канікули», щоправда, не настільки тривалі, як січневі.

День захисника Вітчизни

Всього вихідних в лютому 2017 року в Росії виходить 10. Це звичайні суботні і недільні дні і головний лютневий свято — День захисника Вітчизни. У році, що наближається 23 лютого випаде на четвер. Щоб не нервувати людей, що працюють по п’ятиденному графіку, виходом на роботу у п’ятницю, уряд придумав перенесення одного з січневих святкових днів на 24 лютого. Тому і вийшли довгі вихідні: з 23 по 26 число, з четверга по неділю.

Це взагалі стало в нашій країні доброю традицією — «підганяти» святкові та вихідні дні з тим, щоб графіки не були занадто «розірваними». Психологічно простіше відпочити кілька днів поспіль, а потім з новими силами братися за роботу. А ось один святковий день посеред трудового тижня, як це практикувалося в радянські часи, може і вибити з колії.

Та й фізіологи, медпрацівники запевняють, що подібні невеликі додаткові «відпустки» позитивно впливають на нашу працездатність. Тому календар вихідних в лютому 2017 року в Росії можна вважати оптимальним.

У часи СРСР 23 лютого називали Днем радянської армії і військово-морського флоту. Оскільки служили тоді практично всі представники сильної половини населення, то день вважався загальним святом чоловіків. Широко відзначався, хоча і не був «червоним днем календаря».

Вихідним він став лише з 1995 року. Російська влада таким чином вирішили надати ще більшу вагу цієї почесної обов’язки — службі в армії. У ці дні багато говориться про подвиги радянських і російських воїнів, про славну історію нашої армії. Та сама дата вибрана на честь увічнення пам’яті певної знакової події — в цей день у 1918 році у важкому бою з кайзерівським воїнством була здобута одна з перших серйозних перемог молодої Червоної Армії.

Наступний рік, як відомо, ювілейний для країни — 100 років виповниться Великої Жовтневої революції. Це привід уважніше проаналізувати історію країни, в якій є чим пишатися. Про це президент Володимир Путін досить докладно говорив в недавньому посланні Федеральним Зборам. Виховання юного покоління на традиціях героїчного минулого, підтримка патріотичних громадських ініціатив та відповідних некомерційних організацій, перебудова шкільної освіти під завдання нового часу, — про це і багато чому іншому нагадує і ювілейна дата, свято 23 лютого.

Є привід: неофіційні свята

Є й інші свята в лютому 2017 року в Росії. Як і в будь-який інший місяць, майже кожен день позначений якоюсь подією, в тій чи іншій мірі цікавим для певної категорії громадян. Бібліотекарі та працівники інших установ культури завжди ведуть календар знаменних дат, проводять різні заходи в такі неофіційні свята.

2 лютого пам’ятний для всіх, хто знає і шанує історію Великої Вітчизняної війни. Це дата звільнення Міста від фашистських загарбників, день, що став відправною точкою перелому у війні, що наблизило нашу Перемогу.

Цього ж дня в багатьох країнах стає приводом зайнятися прогнозами на майбутню весну. День бабака — так називається ще одна дата-2 лютого. Цього звірка виманюють з норки назовні і спостерігають за його повелінням. Якщо бабаку зовні цілком комфортно, значить, варто очікувати ранньої весни. Якщо він намагається швидше сховатися назад, майже напевно холод протримається ще півтора місяця, весна припозднится.

Ще один привід поспілкуватися неформально і заготовити подарунки, вітання, теплі слова — це 14 лютого, День всіх закоханих. Як і День бабака, він прийшов до нас із Заходу, і прижився.

Стрітення Господнє і Прощена неділя — головні церковні свята лютого. Перше відзначається 15 лютого, друге — 26-го. Між ними більшість росіян будуть відзначати Масляну (20 лютого) – символ закінчення зими і наближення Великого посту.