Світовий банк прогнозує зростання ВВП України в 2016 році

Світовий банк прогнозує зростання ВВП України в 2016 роціЗгідно з новим прогнозом Світового банку, зростання економіки України у 2016 році складе 2%. Для досягнення цього показника український уряд має продовжити реформи в країні, а на Донбасі має дотримуватися перемир’я. З відповідною заявою виступив сьогодні, 12 листопада директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан.

В інтерв’ю виданню “Українська правда” банкір заявив, що “якщо уряд продовжуватиме політику стабілізації та реформ, а на Сході не спалахне знову конфлікт, ми очікуємо зростання економіки в наступному році на 2%”.

Разом з тим, Чімяо Фан визнав, що Україна все ще знаходиться у стані економічної кризи, викликаного конфліктом на Донбасі, макроекономічними змінами всередині держави, падінням зовнішнього попиту на українські товари. У зв’язку з цими обставинами, за прогнозами Світового банку, рівень української економіки повинен знизитися в цьому році на 12%.

Ні для кого не секрет, що Україна зараз знаходиться на межі дефолту. Нагадаємо, нещодавно міжнародні кредитори України погіршили свої прогнози щодо динаміки ВВП України у 2015 році. Так, Світовий банк змінив свій прогноз падіння ВВП України з 7,5% до 12%, МВФ – з 9% до 11%.

В країні росте рівень безробіття, гривня за рік знецінилася більш ніж на 300%. У підсумку, за даними Міністерства фінансів України, середня зарплата в країні в січні 2015 року склала близько $160, що є одним з найнижчих показників в Європі.

Також рекомендуємо вивчити прогноз інфляції в 2016 році в Росії, розміщений на цій сторінці: http://vesnovyjgod.ru/prognoz-inflyatsii-v-2016-godu/

Як би те ні було, наші країни тісно пов’язані, а економіки Росії та України все ще багато в чому залежать один від одного.