Свинячий грип в Краснодарському краї 2016

Південний федеральний округ серйозно охоплений епідемією вірусу грипу А (Н1N1). Кількість хворих невпинно зростає. У Волгоградському і Ростовському регіоні, а також на Кубані, зафіксовано рекордну кількість летальних випадків. У 2016 році у Краснодарському краї свинячий грип забрав рекордна кількість життів.

Як все починалося

В кінці новорічних канікул сотні кубанців відчули незвичне нездужання. Тільки за перший тиждень тут зареєстрували 162 людини, хворих на грип. Вісімдесят п’ять відсотків з їх числа стали жертвами свинячого грипу, з яким Росія зіткнулася ще в 2009 році.

У сумній статистиці, крім столиці регіону, паралельно лідирували Новоросійськ і Армавір. Мешканка останнього, вагітна жінка, яка нещодавно померла. Її долю, в перші дні поширення хвороби, повторили ще п’ять осіб, серед них три краснодарца і два мешканці інших населених пунктів.

Також всю країну потрясло звістка про завідуючої дитячим садом і восьмикласниці. Обидва проживали в Новокубанському районі і померли від пневмонії – головного «свинячого» ускладнення. Місцеве управління охорони здоров’я вже зробило сумні висновки про причини надзвичайної події. У краї на момент трагедії виявилося щепленим тільки 40 відсотків населення.

Спроби влади приховати проблему

Грип закрокував по містах і селах Кубані. А Росспоживнагляд в цей час запевняв краснодарців, що причин для паніки немає. За його словами фахівців, хвороба на неэпидемическом рівні. Тим не менш, грип в Краснодарі стало для його мешканців «візиткою» 2016 року. Адже за другий тиждень епідемії кількість заразних пацієнтів дійшло до показника 200 осіб. Останніми померлими городянами стали сім сочинцев. Про це сумне подію було оголошено в обласних теленовинах.

До речі, хвороба відразу ж перекинулася в сусідню Адигеї, де відзначили 21 випадок впровадження страшної хвороби. З-за стрімкого зараження людей, епідеміологічний поріг в республіці був перевищений на 20%. І тільки тепер ситуація почала поліпшуватися.

Соціальні мережі вибухали похмурими пророцтвами, що нагадують традиційну в таких випадках істерію, пов’язану з кінцем світу. Тут обговорювали вже десятки загиблих. На противагу реальним показникам, офіційні джерела спростовували взбудораживающую інформацію. Пояснювалося, що перевищення епідеміологічного порогу не спостерігається. Все ж в мережі виявилися і розсудливі люди, які тверезо оцінюють ситуацію. Вони публікували поради, що допомагають землякам врятуватися від напасті, швидко сбивающей з ніг, або робити правильні кроки при зіткненні з нею.

Свинячий грип в Краснодарському краї 2016

Вжиті заходи

У регіональних засобах масової інформації та поліклініках почали активно нагадувати про те, як відрізнити свинячий грип від звичайних видів ГРВІ. Справа в тому, що симптоми впровадження «мексиканської» зарази схожі на звичайний грип:

 • різке підвищення температури (вона може дійти до 40 градусів);
 • головний біль у лобовій частині;
 • нестерпна ломота у всьому тілі;
 • безперервний сухий кашель.
 • Важливо знати: при свинячому грипі немає поліпшень навіть на четвертий день хвороби. Потрібно ретельно стежити за своїм здоров’ям і в разі появи перших симптомів хвороби терміново викликати швидку допомогу.

  Під час розвитку епідемії населення закликали:

 • частіше мити руки з милом;
 • намагатися не відвідувати без потреби громадські місця;
 • уникати будь-яких контактів з хворими;
 • в місцях великих скупчень людей використовувати медичні маски.
 • У зв’язку зі свинячим грипом в Краснодарському краї в січні 2016 року розмова йшла і про більш сміливе використання профілактичних препаратів, а також засобів особистої гігієни. Завдяки цьому за кілька днів з аптек зникли всі медичні маски. Найчастіше їх одягали на дітей – 20 відсотків заразилися від підступного вірусу були неповнолітніми.

  Охорони здоров’я установи столиці курортного краю перейшли на посилений режим роботи. 18 січня заступник місцевого градоначальника Тетяна Синюгина заявила, що лікарні та поліклініки працюють без вихідних до восьмої вечора. Єдиною особливістю графіка стало те, що по суботах і неділях прийом вівся до 18.00. В муніципальному управлінні охорони здоров’я почала працювати безкоштовна гаряча лінія. Сюди могли дзвонити всі, хто відчув сильне нездужання і попросити поговорити про надання екстреної допомоги.

  Зло свинячого грипу в січні 2016 року в Краснодарі закрили кілька шкіл (планується припинити роботу ще кількох), а в Новоросійську – одну лікарню.

  Нинішня обстановка

  На території переважної кількості міст області кількість хворих на свинячий грип перестало збільшуватися. У Новоросійську на карантин переведені всі лікарні. Краснодар ж входити в «червону зону» не поспішає. Його влада вважає, що це ні до чого. Адже в сусідній Адигеї особливий режим знімають з дитячих садів і поліклінік.

  Погода на січень 2016 року в Краснодарі, на момент початку епідемії, було холодніше, ніж у лютому, особливо в гірських районах. На морозі бацили зазвичай не виживають. Тепер же температурний режим створює обстановку, яке сприяє розмноженню вірусів. Свинячий грип шукає на Кубані нові жертви. Місцева влада просить населення якомога менше відвідувати місця скупчення людей – торговельні і розважальні заклади, маршрутки, автобуси і трамваї. Мова йде і про установах охорони здоров’я (при симптомах грипу слід викликати бригаду швидкої допомоги на будинок).

  Сьогодні, пам’ятаючи про кількість летальних випадків, жителі населених пунктів Краснодарського краю намагаються не знімати масок на вулицях. Вони бояться контактувати з громадянами, які приїхали з українських міст або з курортів Південно-Східної Азії. Це характерно для тих випадків, коли інформація про «підозрілих» людей заздалегідь відома. Адже в теленовинах і на сторінках газет сурмлять, що саме з цих регіонів в Росію не перестає проникати небезпечна зараза.

  Читайте також:

  • Епідемія грипу в Москві
  • Епідемія грипу в Санкт-Петербурзі
  • Епідемія грипу в Ростовській області