Страсний тиждень у 2016 році йде з 25 по 30 квітня

Цей тиждень йде з 25 по 30 квітня. «Пристрасть» у цьому випадку означає не любовний потяг, а муки і страждання. За 7 днів згадують все життя Ісуса Христа, його чудес, муки, загибель, а потім воскресіння. На страсному тижні Великий піст ще суворіше, ніж у звичайні дні. Священнослужителі одягаються в багряні одягу або сірчані, посріблені, і тільки в суботу їх змінюють на світлі тони.

Дні тижня

У Великий понеділок і наступні 3 дні в церквах читають Псалтирі, обговорюють бесіди Спасителя зі своїми учнями.

У вівторок згадують, як Ісус увійшов в останній раз в Єрусалим і починав свої останні проповіді.

У Середу говорять про зраду іуди, який зміг продати свого вчителя за 30 срібників. У цей день священнослужителі закликають віруючих сповідатися. Сповідь наділена особливою силою і вірою.

У Четвер згадують Таємну вечерю, адже саме тоді Ісус Христос встановив Причащання.

П’ятниця – найскорботніший день у житті церкви. Саме за 6 днів до цього Спаситель воскресив Лазаря, свого друга, за що був відданий на катування. Жорстокі побої, розп’яття, страта Спасителя згадують у Страсну П’ятницю.

В суботу всі відзначають поховання Ісуса Христа, його зішестя в пекло і перемогу там над самою смертю.

Правила

На страсному тижні потрібно стежити не тільки за тим, що ми їмо, але і за тим, що ми думаємо. Розваги краще відкласти, а робити більше добрих справ, приводити в порядок свої думки, гнати все погане подалі. На страсному тижні зазвичай проводять генеральні прибирання, щоб не тільки внутрішній світ був в чистоті, але і житло. Церква радить відвідати всі служби на страсному тижні 2016, скасувати перегляд телевізора, вихід в інтернет. Побудьте наодинці зі своїм «я».

Що стосується їжі, то алкоголь, каву, блюда тваринного і молочного походження, гаряча їжа не рекомендовані. Замість них їдять мед, хліб, сирі фрукти і овочі, п’ють воду.

Примітно, що Страсний тиждень завершує Великий Піст готує нас до свята Великої Пасхи! Всі Богослужіння цих семи днів закликають до того, щоб люди співпереживали страждань Ісуса Христа. Священнослужителі вважають, що Пристрасні молитви – найпрекрасніші серед усіх церковних співів.

Якщо люди з відкритою душею ставитися до прочитання молитов, то зможуть опинитися в ті часи, коли Ісус Христос мужньо зносив катування і розп’яття, зрада і приниження. Якщо щиро вірити в вимовлені слова, прагнути зрозуміти їх сутність, можна відкрити себе, як християнина, абсолютно з іншого боку.


Резюме:
Страсний тиждень завершує Великий Піст і триває з 25 по 30 квітня 2016 року.
У цей тиждень згадується все життя Христа, його чудес, людина очищає свої думки, душу і тіло.
Особливу увагу потрібно приділити молитвам.

  • Великий піст 2016
  • Розкажіть про нас друзям: