Сприятливі дні для вінчання в 2018 році

Сприятливі дні для вінчання в 2018 роціВ останні роки багато молоді люди і пари в більш солідному віці стали набагато відповідальніше підходити до церемонії укладення шлюбу. Інститут сім’ї повертає колишній авторитет, який був значно знівельовано після розпаду єдиної країни і втрати ряду моральних орієнтирів. Все більш популярним стає вінчання. У цій статті ми поговоримо про особливості цього церковного обряду і про те, коли його краще здійснювати в 2018 році.

Вінчання – один з найбільш зворушливих церковних обрядів

У православній церкві проводяться різні церемонії, вони супроводжують людину з моменту хрещення до відспівування. Вінчання посідає в цьому переліку особливе місце, це момент єднання двох люблячих сердець не тільки перед людьми, суспільством, але й перед Богом. Сприятливих днів для вінчання в 2018 році безліч, кожна пара зможе підібрати з цього списку найбільш зручну або символічну дату.

Далеко не кожні наречені вирішуються на настільки відповідальну церемонію. Нерідкі випадки, коли в церкву дружини йдуть вже після декількох років шлюбу, а часом потрібні десятки років, щоб визріло рішення йти під вінець.

Сама церемонія вимагає підготовки, дотримання ряду правил. Відповідальні пари готуються до нього заздалегідь, уточнюють у священика тонності, нюанси обряду. А для початку слід з’ясувати, в які дні календаря такі церемонії проводяться, а коли вони настійно не рекомендуються.

Перша ступінь церемонії – обряд заручин. Священнослужитель зустрічає молодих перед входом в церкву, вручає їм дві свічки і кільця. Пара повинна тричі обмінятися кільцями, перш ніж їм буде дозволено вхід в культовий заклад.

Як і в Загсі, священик зобов’язаний уточнити, чи дійсно молодята пов’язують свої життя добровільно і свідомо. Потім звучать відповідні нагоди молитви. Після чого в приміщення виносять вінці і вручають їх свідкам, вони будуть тримати вінці над головами учасників обряду протягом всього процесу вінчання.

Завершальний етап церковного свята – це отримання благословення від священика, який повторюється тричі. Стільки ж разів священнослужитель обводить своїх підопічних навколо вівтаря, завершуючи їх прилучення до таїнства шлюбу, освяченого церквою. Настає момент цілування ікони і хреста молодятами, після чого вони вітають один одного поцілунками. З цього моменту молоді стають подружжям. Свої слова вітань кажуть їм родичі і друзі.

Що треба мати при собі для обряду вінчання? Кільця, ікони Спасителя і Божої Матері, пляшку Кагору, дві вінчальні свічки і набір вінчальних рушників, а також чотири носових хустки.

Сприятливі дні для вінчання в 2018 році

Сприятливі дні для вінчання в 2018 році – це неділі, понеділки, середи і п’ятниці. Що стосується конкретних дат і періодів, то традиційно улюбленим часом для з’єднання пар у церковного вівтаря є так звана Червона гірка, тобто, перша неділя після Великодня. У 2018-му це буде 15 квітня.

Інші щасливі періоди – це проміжок між 20 січня і 12 лютого 2018 року, тобто дні між Хрещенням і Масницею; з 12-го липня по 13 серпня — між Петровим постом і Успенським. Для церемонії вінчання також абсолютно підходять всі богородичні свята, тобто дні народження та успіння Пресвятої Діви Марії, день вшанування казанської ікони Божої Матері (4 листопада). Ще один безумовно щасливий шанс для закоханих випадає на день пам’яті Миколи Чудотворця, це 19 грудня. По всім іншим допустимим дат варто порадитися зі священиком.

Коли не будуть проводитися вінчання в 2018-м

У церковній традиції не прийнято здійснювати цей обряд у вівторок, четвер і суботу, протягом усього року. Табу поширюється також на періоди всіх постів; на час різдвяних Святок з 7 по 18 січня; в періоди М’ясопусним, Сирної, Сиропусним і Великодньої тижнів; не ведуться подібні церемонії також напередодні великих православних свят, напередодні і в дні свят Усікновення глави Іоанна Предтечі (11 вересня) і Воздвиження Хреста Господнього (27 вересня), в деякі інші святі для християн дати.

У кожній церкві є і свої особливі храмові свята, напередодні яких також не ведуться обряди єднання закоханих. Тому завжди варто звернутися до служителів храму і з’ясувати, наскільки підходить той чи інший день для такої важливої події в житті. Втім, виключення у випадку необхідності все ж робляться, адже життя далеко не завжди вкладається в рамки правил і умовностей. Але для цього потрібен дозвіл правлячого архієрея, якому доведеться детально пояснити, чому заради вас варто зробити відступ від прийнятого розпорядку.

Чи можуть відмовити в проведенні церемонії?

Треба мати на увазі, що навіть в найкращі, самі благодатні дні церковного православного календаря вінчання може і не відбутися. Наприклад, якщо пара не пройшла офіційну реєстрацію шлюбу в Загсі. Такі правила, і церква зобов’язана їх дотримувати, так і за логікою офіційний «штамп у паспорті» — це показник серйозності намірів обох молодят.

Про дні та періоди, коли церква не проводить церемонії вінчання, тільки що сказано вище. Вони відзначені у церковних календарях, про них не завадить впоратися в храмі, тим більше що в різних церков є і свої особливості здійснення обрядів.

Але вінчатися не можуть атеїсти і нехрещені люди, оскільки це виглядало б явно фарисейством, а подібний підхід до таїнства шлюбу церква відкидає. Священики, монахи і монахині, які принесли обітниці, також виключаються з списку осіб, яким дозволено вінчання. Не стануть вінчати тих, хто не розлучився, зберігає інші шлюбні відносини, а також кревних і навіть духовних родичів.

Не підлягають вінчання особи, що вступають в четвертий шлюб; не досягли повноліття, а також літні пари, де жінка старше 60 років або чоловік переступив рубіж 70-річчя.

Правлячий архієрей може в окремих випадках надати дозвіл для таких пар. Але можливо і зворотне дію — розвінчання подружжя, правда, проводять вкрай рідко і тільки з дозволу єпархії. Церква з істинним повагою ставиться до інституту шлюбу, тому розвінчання здійснює лише у виняткових випадках.

Служителі культу проводять якусь подобу власних «розслідувань», вивчаючи причини, що спонукали когось із членів сім’ї або обох подружжя піти на такий неординарний крок. Обгрунтуванням може стати, наприклад, безплідність чоловіка або дружини, встановлений факт подружньої зради, вчинене одним з подружжя злочину і ряд інших не менш важливих факторів.

Священики рекомендують дуже виважено підходити до прийняття рішення про вінчання, щоб не довелося потім докладати значні зусилля для розвінчання або жити у брехні. Якщо є найменші сумніви, з такою церемонією краще почекати.