Сонячні затемнення в 2016 році

Сонячні затемнення в 2016 році

Вже давно вченими і астрономами встановлено, що небесні тіла опосередковано впливають на життєдіяльність людини і природи в цілому. Ще з найдавніших часів, коли не було ні яких доказів що небесні тіла можуть мати як позитивний так і негативний вплив на все живе, люди вірили, що сонце і місяць наводять жах на кожну живу істоту. Впливу сонця боялися із-за того що наблизившись можна згоріти. А місяць з-за її магнетичних властивостей, які впливають на мозок людини.

Щороку жителі землі можуть спостерігати таке астрономічне явище як сонячне затемнення. Як правило, дане чудо природи буває 2 рази на рік і триває це явище, не більше п’яти хвилин. Звичайно побачити це диво природи можна не в кожному куточку світу, на землі є певні широти і кожен раз вони міняються, де можна добре розгледіти сонячне затемнення а так само місця де його практично не розгледіти неозброєним оком.

Не винятком стане і 2016 Рік Мавпи в цей рік буде теж 2 сонячних затемнення, одне 9 березня – повне сонячне затемнення і 1 вересня – кільцеве сонячне затемнення. Повне сонячне затемнення 9 березня 2016 року це 52 за рахунком затемнення 130 Саросу. Область найкращої видимості сонячного затемнення 2016 року потрапляє на тропічні і екваторіальні широти землі.

Максимального піку затемнення досягає в точці з координатами 10.1° північної широти, 148.8° східної довготи і триває 4 хвилини і 9 секунд, ширину місячної тіні, що падає на землю складе 155 кілометрів у радіусі. У момент повного затемнення азимут становить 162° а висота сонця над горизонтом 75 градусів.

Динамічне світовий час під час піку затемнення 2016 року становить 1 годину 58 хвилин і 19 секунд з поправкою в 70 секунд. Вісь місячної тіні на землі проходить між центром Землі і північним полюсом, відстань від центру Землі до осі конуса місячної тіні 1664 кілометра. Гамма затемнення 0.2609 а в максимальній фазі 1.045.

Місця де можна буде спостерігати за сонячним затемненням 2016 року

Сонячні затемнення в 2016 році
Як і говорилося раніше скоріше всього на території РФ побачити повне сонячне затемнення 2016 року побачити не вдасться. Щоб добре побачити як місяць закриє сонце, треба буде поїхати в Австралію або Південно – Східну Азію на острови Тихого океану. Астрономи радять спостерігати це явище на островах Індонезії та Мікронезії а саме: Таджунг, Маба, Лувук, Тернате, Суматра, Палу.

Заходи безпеки при спостереженні за сонячним затемненням 2016 року

Вчені настійно рекомендують тим, хто збирається спостерігати за сонячним затемненням, обов’язково одягати темні окуляри. Як вже давно відомо пряме попадання сонячних променів може призвести до опіку сечатке очі, а при спостереженні за даними природним явищем, людина дивиться на сонце не відриваючись, кілька секунд. Цього часу цілком достатньо, щоб отримати серйозний опік. І зовсім не важливо що основна частина небесного світила буде закрито диском місяця. Є ще “сонячна коронка” – світіння по краях, яка може завдати непоправної шкоди здоров’ю очей.