Соціальна пенсія в 2016 році

Соціальна пенсія в 2016 роціСоціальна пенсія в 2016 році неодмінно повинна була підвищитися, щоб хоч якось компенсувати зростаючу інфляцію. Підвищення пенсій, як страхових, так і соціальних, в умовах кризи очікувалося давно, про що повідомляли останні новини з соціальних пенсій в 2016-м. На жаль, реальні цифри, на які уряд РФ вирішив збільшити виплати, не дотягли до рівня інфляції. Яка ж соціальна пенсія буде в 2016 році? З 1 лютого трудова пенсія зросла лише на 4%, а з 1 квітня на цю ж суму підростуть виплати соціальних пенсіонерам. Очевидно, що подібне підвищення не полегшить життя, але які кроки російські влади вирішать зробити далі, яким буде розмір соціальної пенсії в 2016-му і в майбутньому?

Загальна інформація

Як повідомили в кабінеті міністрів РФ, нові правила нарахування соціальних виплат повинні охопити максимально можливе число пенсіонерів. Проте «Руська планета» уточнює: підвищення страхової пенсії для громадян, які вирушили на заслужений відпочинок і все ще працюють офіційно, не буде. На щастя, це не поширилося на одержувачів соціальної пенсії.

На порталі «Двері в світ», присвяченому допомоги людям з обмеженими можливостями, уточнюється, що надбавка до соціальних пенсій по інвалідності в 2016 році розподілена наступним чином:

  • інвалідам першої групи – близько трьохсот вісімдесяти рублів;
  • інвалідам другої групи – близько двохсот карбованців;
  • інвалідам третьої групи – сто шістдесят карбованців.

Дітям-інвалідам стануть платити більше 460 рублів. Соціальні пенсії в наступаючому 2016 року можуть зрости відразу до 8646 рублів – уточнює портал правової інформації «Гарант.ру». Про це поінформував міністр праці РФ Максим Топілін в ході виступу на засіданні комісії, що регулює соціальну та трудову сфери в РФ.

Ці дані підтвердила і віце-прем’єр РФ Ольга Голодець. Розрахунок буде вестися від розміру пенсії з урахуванням групи і з надбавкою ЕДВ (щомісячної виплати грошей). Очікувалося, що соціальні пенсії підвищаться: для першої групи – на 900 рублів, для другої групи – на 500 рублів, для третьої групи – на 400 рублів. Але те, що сталося падіння рубля скоригувало ці цифри в гіршу сторону.

«Чекайте підвищення з 1 квітня (2016 року), будуть індексуватися і соціальні виплати, – сказав міністр Топілін. – Індексація пенсій вже передбачена в бюджеті ПФР».

За словами Топіліна, буде переглянута і структура споживчого кошика, розрахованої на пенсіонерів. Вона пов’язана з прожитковим мінімумом, а цей рядок у державному бюджеті знову ж зав’язана на соціальної пенсії.

«Відповідно до закону, кабінет міністрів РФ підготував і погодив папери, які регулюють підвищення всіх соціальних виплат», – заявив глава Топілін.

Розмір підвищення соціальної пенсії, знову ж таки в середньому, склав 333 рубля, тоді як пенсії по старості «підросли» майже на 500 рублів і досягли середньої позначки 12603 рубля.

Також влада пообіцяли, що не будуть зупинятися на позначці в 4% – чиновникам не вистачило сміливості визнати, що показник є дуже низьким. Оцінюючи розвиток російської економіки, в парламенті замислюються про підвищення пенсій кілька разів на рік. Тільки так, на думку парламентаріїв, можна побороти інфляцію в Росії.

Підсумок

Точної цифри, наскільки збільшаться соціальні виплати в 2016 році, влада поки не озвучили. На ці показники впливає економічний стан країни, яке останнім часом не беруться спрогнозувати навіть досвідчені експерти.

Цікаво згадати обіцянки чиновників, дані кілька років тому. Так, глава Міністерства фінансів заявляв, що в 2016 році соціальні пенсії підвищаться на 5,5% – до цієї цифри залишилося підвищити виплати ще на 1,5%. Тобто влада намагається стримати обіцянку.

Читайте також:

» Прожитковий мінімум пенсіонера на 2016 рік

» Військові пенсії в 2016 році

» Які пільги скасують пенсіонерам в 2016 році