Скорочення МНС в 2016 році: останні новини

Останні новини не додають оптимізму співробітникам МНС, у 2016 році продовжиться істотне скорочення штату відомства. Падіння економіки змушує знижувати державні витрати, в тому числі за рахунок МНС. При цьому чиновники впевнені, що заплановані заходи не позначаться на якості роботи.

Масштабна реорганізація

Скорочення МНС в 2016 році: останні новиниПлани масштабної реорганізації МНС були озвучені ще на початку 2015 року. Відомство планувало розширити фінансування своїх бойових підрозділів, кризових центрів і системи Внз. З допомогою цих заходів можна було вирішити гостре питання з існуючим некомплектом пожежних підрозділів. Однак для реалізації цього завдання потрібно зменшити інші витрати.

Скорочення співробітників в першу чергу буде спрямована на керівний склад МНС. В кінці поточного року буде скорочено близько 10% старших офіцерів, і близько 17% керівників пожежної служби. На початку 2016 року пройде другий етап оптимізації, якою торкнеться близько 2 тисяч співробітників. Ця цифра становитиме половину від скорочених в 2015 році. Крім того, планується на 10% зменшити штат наглядових підрозділів і на 15% скоротити цивільний персонал.

Дана оптимізація дозволить досягти значної економії бюджетних коштів. В результаті буде повною мірою проіндексована зарплата співробітників, що залишилися.

У гонитві за ефективністю

Глава МНС Володимир Пучков вважає, що дана реорганізація дозволить зменшити кількість чиновників і не позначиться на загальній ефективності. Крім того, оптимізація дозволить скоротити витрати на супутні структури. При цьому відомство планує зміцнити основні підрозділи, що дозволить зробити роботу МНС більш продуктивною.

Частина співробітників МНС, які підлягають скороченню у 2016 році, буде переведена на цивільні посади. Фонд оплати праці для цивільних і військових співробітників відомства формується з двох різних джерел. При цьому оклади військових вище і підлягають щорічній індексації. Частковий переклад співробітників на цивільні посади дозволить збалансувати фінансування МНС.

Перспектива скорочення не додає оптимізму співробітникам МНС. Допоміжні служби вносять істотний внесок в організацію роботи відомства. В результаті масштабних скорочень дані підрозділи можуть погіршити якість своєї роботи, що позначиться на загальній ефективності, попереджають фахівці.

Експерти вважають, що більш ефективна реорганізація можлива при об’єднанні МНС і Міноборони. При ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій обидва відомства координують свої дії у боротьбі зі стихією, тому об’єднання виглядає цілком логічним. Однак на даний момент уряд не підтримує таку ініціативу.

У 2016 році продовжиться масштабна реорганізація МНС, в результаті якої планується скоротити близько 2 тис. співробітників. Дані заходи торкнуться керівників і допоміжні підрозділи, і не позначаться на загальній ефективності відомства.

Читайте також:

» План перевірок на 2016 рік: прокуратура

» Пенсії в 2016 році: останні новини

» Нові закони з 1 січня 2016 року в Росії