Сім’я 2016 — молода сім’я і програма доступного житла, субсидії

Ще до початку кризи в країні, 20122 році, в Російській Федерації була запущена довгострокова програма підтримки молодих сімей, які потребують житло.

Подібним способом держава прагнути вирішити нагальну проблему багатьох молодих сімей, так як згідно з соціологічними дослідженнями саме із-за проблем з житлом багато молоді люди не хочуть вступати в шлюб і створювати сім’ю. Спочатку було розраховане на те, що програма припинить свою дію в 2015 році. Проте вже в 2014 році був підписаний указ про продовження терміну дії програми «Молода сім’я» до 2020 року. Це було зроблено з акцентом на важливість допомоги молодим сім’ям.

Виникла наприкінці 2014 року кризова ситуація внесла коректування також і в розглянуту програму. Зміни торкнулися значного зменшення обсягу фінансування програми. Дана проблема призвело до багатьох розбіжностей в Держдумі і багато депутати заявили, що будуть домагатися досягнення колишнього рівня фінансування. Згідно з затвердженим планом житло зможуть отримати близько 170 000 сімей. Сім’я 2016 — молода сім’я і програма доступного житла, субсидії: що ж чекати в наступному році?

Виходячи із ситуації, в програму на 2016 рік були внесені деякі зміни. Найбільш значущими можна назвати наступні:

  • Раніше отримати субсидію можна для розрахунку з іпотечним кредитом на будь-якому етапі. Згідно з внесеними правилами використовувати державні кошти, які були перераховані в рамках програми, можна для погашення боргів.
  • З вторинного ринку нерухомості тепер можна купувати житло на кошти, виділені з програми. Раніше можна було знизити свої витрати шляхом придбання дешевого вторинного житла (однак ця можливість стала причиною афер з нерухомістю для одержання коштів з бюджету).
  • Тепер виділення коштів на будівництво або покупку нерухомості проводиться в обсязі 30% від загальної вартості нерухомості. Решту доведеться оплатити своїми засобами або за допомогою кредиту, якщо є можливість його отримати.
  • Головною особливістю внесених правил можна назвати те, що вони стосуються тільки стали на чергу сімей в 2015 році. Давні учасники програми можуть використовувати кошти за старими правилами. Крім цього було відзначено важливість точного визначення того, чи підходить сім’я під умови видачі субсидії.