Шувалов: доходи росіян почнуть рости в 2017 році

Шувалов: доходи росіян почнуть рости в 2017 роціЗа словами першого віце-прем’єра Росії І. Шувалова, реальні доходи деяких груп росіян ростуть вже в даний час. При цьому згідно з прогнозами уряду, у 2017 році відбудеться зростання доходів всіх громадян країни. На думку економічних аналітиків, нинішні тенденції в економіки Росії можна вважати “помірно оптимістичними”.

Тенденції російської економіки “помірно оптимістичні”

На думку доцента Російської академії народного господарства С. Хестанова, давати впевнені прогнози ще зарано. Для цього необхідно дочекатися підбиття підсумків розвитку економіки Росії в 2016 році. Найімовірніше, вони будуть підведені навесні 2017 року. І тільки тоді можна буде сказати точно, розпочався зростання російської економіки.

Хестанов зазначив, що згідно непрямими ознаками, зниження економіки ще відбувається. Наприклад, згідно з прогнозами, до кінця року зниження обороту роздрібної торгівлі досягне 3,5%. Між тим, в 2017 році, по всій видимості, почнеться невелике зростання.

Раніше в рамках економічного форуму “Росія-Сінгапур” перший віце-прем’єр Росії І. Шувалов заявив, що доходи росіян перестали знижуватися. За його даними, доходи деяких груп громадян навіть почали збільшуватися. При цьому в уряді прогнозують, що в наступному році доходи зростуть у всіх груп росіян. Одночасно з цим Шувалов спрогнозував збільшення попиту на ринку роздрібної торгівлі в 2017 році.

За словами Шувалова, зараз відбувається адаптація бізнесу, держави та громадян до нових умов економіки. Він вважає, що цей процес завершиться вже на початку 2017 року. І якщо Росію не спіткають нові економічні шоки, наприклад, геополітичні зміни або різке зростання цін, то вже в 2017 році економіка почне зростати. Прогнозувати зростання Шувалов не став, зазначивши, що конкретна величина залежить від дуже великої кількості факторів.

Зростання економіки та стримування інфляції

Крім іншого перший віце-прем’єр повідомив, що спад ВВП за підсумками 2016 року, ймовірно, складе 0,6-0,7%. Він вважає, що російська економіка “жива”, і, незважаючи на відомі проблеми, зростає. При цьому він заявив, що уряд має підстави розраховувати на те, що зростання економіки в 2017 році складе більше 1%. При цьому ставка робиться не на продаж енергоресурсів. Більш того, він заявив, що держава готова створити конкурентний простір, сприятливий для ведення бізнесу, зруйнувавши монопольні утворення.

А за кілька днів до цих заяв віце-прем’єра президент Росії Ст. Путін заявив, що за підсумками 2016 року буде досягнуто рекордно низький рівень інфляції: менше 6%. Так, до цього моменту вона склала 6,4%. Цей показник за аналогічний період минулого року склав 15%.

Хестанов нагадав, що зниження рівня інфляції – загальновідомий найважливіший фактор розвитку економіки, і Центробанк взяв курс на утримання інфляції на рівні 4%. За словами чиновника, за підсумками 2016 року наблизитися до цього показника не вийде, але цю планку він вважає цілком розумним орієнтиром.

Між тим, міністр нагадав, що в цьому питанні не все залежить від Центробанку. Інфляція змінюється в залежності від валютних коливань, зростання цін на послуги природних монополій, світових коливань цін вуглеводнів, геополітичних змін і багато чого іншого.