Щомісячну допомогу по догляду за дитиною в 2016 році до 1,5 років – розрахунок, розмір, мінімальне і максимальне

Щомісячну допомогу по догляду за дитиною в 2016 році до 1,5 років – розрахунок, розмір, мінімальне і максимальне

Допомога по догляду за дитиною в 2016 році

Як свідчить Федеральний закон № 255, будь-яка людина, якій необхідний відпустку по догляду за дитиною, не тільки має право, але й повинен отримувати допомогу аж до виповнення дитині півтора років. Коли опікун працює, він отримує кошти безпосередньо через свого роботодавця. Виплата проводиться з Фонду соцстрахування Російської Федерації.

Трохи нижче буде можливість отримати відповіді на запитання:

 • Чи кожен чоловік, який доглядає за малям, має можливість отримувати таку допомогу, або ж тільки його мама?
 • Як відбувається розрахунок суми?
 • Чи має дана сума мінімум і максимум, в рамках яких потрібно «вкладатися» при розрахунку?
 • Яким буде розмір допомоги по догляду за дитиною в 2016 році до 1,5 років?

Нагадаємо, крім допомоги по догляду за дитиною, продовжується дія програми – материнський капітал в 2016 році.

Хто може претендувати на допомогу

Через офіційне місце роботи допомога може оформити не тільки один з двох батьків, але й інші рідні (опікуни), яким необхідний відпустку по догляду за дитиною. У цьому питанні головним є саме документальне працевлаштування. І навіть у випадку, коли людина здійснює свою роботу частково (неповна зайнятість), але за договором, він все одно може претендувати на виплату.

Якщо ж договір між найманим працівником і роботодавцем не був укладений, перший не може вимагати оплачуваної полуторогодовалого відпустки по догляду за дитиною.

Як розраховувати?

Стаття іншого закону встановлює, що сума допомоги, яка виплачується кожні 30 днів, не повинна бути нижче сорока відсотків від місячної зарплати мами. Для того, щоб дізнатися підсумкове число, використовують спеціальну формулу:

Нараховану за два повних року за календарем суму ділимо на кількість діб в певному розрахунковому періоді, віднімаємо кількість днів виключаються періодів, і отримуємо суму, яку в середньому мама отримує в день. Розрахунок допомоги по догляду за дитиною до 1,5 років в 2016 році виглядає так: (ЗП*КД-ДН=СДЗ)

У загальне число нарахованого заробітку за 24 місяці входить не тільки оклад, але і додаткові внески, проте не всі. Зокрема ті, на які в ФСС не нараховувалися страхові внески.

Які періоди згідно з постановою РФ виключають з розрахункового відрізка часу

У додатку до одного з законів перераховані особливості порядку обчислення посібників, зокрема ті, які працевлаштовані мами отримують у відпустці по догляду за дитиною. Тут також вказані періоди, які з розрахункового періоду необхідно виключати. Обліку при розрахунку суми виплати не підлягають такі життєві ситуації:

 • Період, коли людина, що працює повний або неповний день, був звільнений від роботи у певний проміжок часу, і при цьому отримував частину зарплати або ж її повний обсяг. Але враховується даний період лише, коли за цю зберігається зарплату не нараховувалися страхові виплати у ФСС.
 • Час, протягом якого дівчина, наприклад, не могла працювати у зв’язку з вагітністю і пологами, а в подальшому і з-за необхідності доглядати за новонародженим. Іншими словами, період тимчасової непрацездатності людини, який може настати і з інших подібних причин.

Про мінімум і максимум

Скрізь є свої обмеження, і дитяче посібник теж під них потрапляє. Воно не буває більше або менше встановленої державою «норми». Так, ця виплата не повинна бути вище встановленої для нарахування страхових виплат бази, і одночасно нижче мінімуму заробітної плати населенню. Враховуючи, що розрахунковий період починається з першим днем року, а закінчується з останнім, в 2014 році цифра, з якої вважалася щомісячна сума допомоги, дорівнювала 624000, а в 2015 – 670000.

Якщо ж вийшло так, що за цей розрахунковий термін (а саме за останні кілька років) працівник не отримував зарплату, або ж якщо ця сума дещо нижче МРОТ (мінімальний розмір оплати праці), розрахунок «дитячих» проводиться саме виходячи з встановленої цифри МРОТ в 2016 році. Варто відзначити, що в 2016 він складе 6,204 рубля.

Але і це теж не все. Коли відомий денний заробіток (середній показник), його також порівнюють з встановленим максимумом. Останнім обчислюють таким чином: суму граничних величин, встановлену Фондом соцстрахування, і визначену на два останніх року, ділять на 731 або 730.

Рішення непросте, на перший погляд, завдання

Якщо дивитися на середні показники, вийде так: в 2014 році мати (або інший рідна людина, що доглядає за малям) мала дохід у 670 тисяч рублів, а в 2015 – 624 тисячі. Ці дві суми складаються – ми отримуємо 1.294 тисячі, а результат ділимо на 730, адже обидва роки не були високосними (365+365). Отримуємо 1772,6 рублів – саме це і є максимальна допомога по догляду за дитиною в 2016 році до 1,5 років, яке зможе отримувати мама.

Розглянемо ще один приклад. Припустимо, дівчина звернулася до свого начальства з проханням про надання їй відпустки по догляду за дитиною до півтора років. Він їй потрібен буде з 11.04.2016 року. Але ця дата, в принципі, не важлива, вона не враховується. У даному конкретному випадку, і навіть якщо б відпустку їй знадобився в листопаді, розрахунковий період починається 1 січня минулого року, а закінчується 31 грудня цього. У кожен з 2-х років вона заробила разом з іншими страховими внесками 580 тисяч. Припустимо, вона хворіла на два тижні. І протягом них їй також платили допомога у розмірі 12 тисяч, тому що в цей час вона була непрацездатною. Виходить, що від загальної суми (580.000 руб.) нам потрібно відняти ці 12.000 руб. («лікарняні»). Залишається 568.000. До них додаємо повні 580.000 за інший рік і маємо суму в 1.148 тисяч. Окремо обидві суми не вище встановленої за внесками граничної величини бази. Відповідно, ми можемо розрахувати підсумкову цифру допомоги з фактичних доходів.

 • Для цього спочатку вважаємо кількість днів: 365 + 365 – 14 = 716.
 • Тепер вираховуємо середній денний заробіток: 568 тисяч (перший рік) + 580 тисяч (другий рік): 716 доби = 1603.35.
 • Максимальний середній заробіток, як ми вже знаємо, дорівнює 1772.6 рублів. У нашому прикладі у мами вийшло 1603.35 руб. Ця сума не перевищує максимально можливу, значить, грошова сума буде розраховуватись з неї.
 • Тепер вважаємо середньомісячний заробіток жінки. Для цього 1603.35 потрібно помножити на 30.4 днів. Разом – 48741.84 рублів.
 • В даному прикладі жінка може отримувати допомогу 19496.74 рублів.
 • Цифри на 2016-й рік

  Такий розрахунок збережеться і в 2016-му році. Тепер визначимо максимальне і мінімальну допомогу по догляду за дитиною в 2016 році до 1,5 років, що зможе отримати мама/тато/бабуся/дідусь в якості допомоги від держави під час догляду за дитиною до 18 місяців.

  Щоб отримати максимум, потрібно 1772.6 помножити на дні – 30.4, і помножити на сорок відсотків. Підсумкова сума становить 21554.82 рублів за вісімнадцять місяців.

  Для визначення мінімальної суми дитячих необхідно величину мінімальної допомоги, яка була встановлена в минулому році, помножити на майбутній коефіцієнт, прийнятий законодавцями щорічно. Яким він буде в 2016 не відомо. Але точно ясно, що в результаті вийде не менше 2718 рублів за першу дитину (саме стільки було в 15 році) і 5436.67, якщо дитина другий і наступний.

  На завершення рекомендуємо читачеві роздрукувати офіційний календар на 2016 рік. Це допоможе вам своєчасно планувати свою роботу і відпочинок.