Середня зарплата в 2016 році в Росії

Парадокси підвищень

            Якщо виходити з офіційних джерел, то середня зарплата в 2016 році в Росії досягла рівня 30 тисяч рублів, знизившись при цьому на десять відсотків. Неофіційні і незалежні дослідження показують суму, нижче офіційної на 10 тисяч. Існує ще й негласний показник у регіонах. Так, наприклад, сіверяни отримують на 30 тисяч більше, ніж ті самі осетини і кабардино-балкарці (47 тисяч перших проти 17 тисяч друге). Але і витрати в кожному регіоні різні – десь продукти і послуги дешевше, а де-то дорожче.

З року в рік витримується цікавий парадокс: середня зарплата в рік для росіян підвищується, але при цьому не відповідає мінімальним потребам і виявляється фактично нижче тієї, яка повинна бути. Сподіватися на виконання урядових указів особливо не виходить – за два роки, що передують 2016, обіцяне збільшення середньої заробітної плати в півтора рази не відбулося з різних причин. Серед них і дефіцит бюджету держави, і санкції, прийняті Заходом у зв’язку з Україною, і впав рубль. Миттєво перебудувати схеми і стандарти, що існували досі, врівноважити з’явилися перекоси в економіці нереально – на це потрібен час.

Середня зарплата в 2016 році в Росії

Бюджетників чекає розчарування

            Про доходи населення прийнято судити по середній заробітній платі, яка розглядається як свого роду показник ситуації, що складається в економіці країни. Все б нічого, та тільки підсумовуються для розрахунків зарплати навіть не службовців середньої ланки, а рівня керівників. До того ж організації організаціям ворожнечу – бюджетників ніяк не порівняєш з представниками комерційних структур. Так що населенню при озвучуванні подібних цифр залишається тільки дивуватися своєму добробуту.

Президентом РФ були прийняті укази ще в 2012 році, згідно з яким планувалося поступово піднімати зарплату бюджетникам так, щоб вона досягла двохсот відсотків середньої зарплати в регіоні. Перш за все це повинно було ставитися до медикам і педагогам, а також до працівників соціальної сфери. В результаті їх чекає серйозне розчарування: уряд планує заощадити на їх зарплатах майже 35 мільярдів, і вдасться це завдяки новим схем розрахунків.

Цифри і факти

            Вони говорять самі за себе – замість очікуваного зростання зарплат на 7,6 відсотка реальними виявляться 2,7. Індексація у зв’язку з інфляцією також буде занижена, тому що реальна цифра останньої (12 %) не дозволить здійснювати виплати громадянам у зв’язку з величезним (до 2 трильйонів) бюджетним дефіцитом. Озвучена середньомісячна зарплата в розмірі 70 тисяч до 2025 року виглядає таким чином, м’яко кажучи, казково – вірити хочеться, але не виходить.

Можливо, реальною стане заявлена аналітиками середня зарплата в Москві в 2016 році, рівна 70 тисячам, так як на сьогодні вважається, що вона становить близько 60. Поки ж знову підписаний главою уряду РФ указ, згідно з яким на десять відсотків будуть знижені, як і в попередньому році, зарплати осіб, які займають вищі посади в державі.