Розрахунок відрядних в 2016 році

Розрахунок відрядних в 2016 році

Варто зазначити, що сьогодні немає законодавчо встановленого максимуму відрядних виплат на 1 добу. Це прописано в законі ще в 2004 році, а також цей максимум був прибраний з Трудового Кодексу РФ (стаття 168).

Сьогодні кожне підприємство встановлює такі норми самостійно. Проаналізувавши статистичні дані, можна сказати, що є певні негласні межі, які обирають для себе більшість фірм.

Якщо поїздка відбувається всередині регіону, тоді добова норма становить від 200 до 300 рублів. Якщо працівнику необхідно виїхати в інший регіон Росії, тоді витрати на один день будуть варіюватися від 500 до 1000 рублів залежно від регіону і дальності поїздки. Ну а якщо закордонне відрядження, тоді норма витрат на один день становитиме від 1000 до 2500 рублів в середньому.

Тим не менш, також варто відзначити, що для державних установ Міністерство Фінансів поставило обмеження по виплатах відрядження співробітникам. Вони складають 700 рублів при переміщеннях всередині країни і 2500 рублів при поїздках за кордон. Всі суми, які перевищують ці норми, обкладаються податком на доходи фізичних осіб.

Відрядні витрати закордоном мають особливу форму. Наприклад, якщо ви хочете отримати компенсацію за оренду житла на час відрядження, вам необхідно буде надати документ (закордонний паспорт), в якому стоїть відмітка про те, що ви перетинали кордон тієї країни. Також потрібно буде врахувати в розрахунок особливості валютних операцій, оскільки витрати можна отримати тільки в рублях. Розрахунок буде проводитись за курсом, який був встановлений в день проведення операції по обміну валют.

Міністерство Фінансів зазначає, що в 2016 році готується до випуску банківська карта, яка буде оформлена спеціально для розрахунку у відрядженнях.

Компенсація виплачується за кожний день перебування у відрядженні, включаючи вихідні дні і свята. Також при виплатах враховуються дні, в які співробітники знаходяться в дорозі, день виїзду та приїзду, і ті дні, на які виникає затримка (якщо виникає).

Розрахунок компенсації дуже простий: за кожен день відрядження працівник отримує компенсацію у встановленому підприємством розмірі. Тобто, щоб порахувати, скільки ви отримаєте, необхідно кількість днів, які ви перебували у відрядженні помножити на розмір добової норми виплат по виїзду у відрядження.