Розрахунок відпускних в 2016 році

Розрахунок відпускних в 2016 році

Розрахунок відпускних у 2016 році проводиться за спеціально розробленою для цього формулою, яка встановлена Постановою Уряду РФ від 24.12.2007 № 922. Для того щоб розрахувати відпускні на 2016 рік, необхідно знати суму щоденного доходу. Відпускні можна розраховувати, коли розрахунковий період відпрацьований повністю, і коли відпрацьований не повністю.

Якщо розрахунковий період відпрацьований повністю, потрібно:

  • складаємо суму зароблених коштів за 12 календарних місяців до відпустки;
  • ділимо цю суму на 12 календарних місяців;
  • отриманий результат потрібно поділити на середню кількість календарних днів у місяці, що згідно з Постановою становить 29,3 дня.

Коли визначаєте суму середнього заробітку, враховуйте всі премії та винагороди, які передбачені СОТ – доплати, надбавки, виплати за шкідливість, класність роботи, за вислугу років тощо. Але соціальні виплати сюди не входять. Це різноманітні виплати, такі як матеріальна допомога, оплата вартості харчування, проїзду, комунальних послуг, навчання і так далі.

Також з розрахункового періоду потрібно виключити періоди, коли нарахування зарплати вироблялися по середньому заробітку – періоди хвороби, відряджень, відпусток, суми нарахувань також виключаються з розрахунків.

Якщо розрахунковий період відпрацьований не повністю, тоді:

  • визначаємо кількість днів, які були відпрацьовані повністю, для цього беремо кількість повністю відпрацьованих місяців і множимо його на середню кількість днів у місяці – 29,3.
  • далі розраховуємо кількість днів, які не були відпрацьовані повністю – коефіцієнт 29,3 ділимо на кількість днів, які були відпрацьовані не повністю у конкретному місяці, потім отриманий коефіцієнт множимо на кількість відпрацьованих днів. Так робимо по кожному з місяців, в якому працівник був відсутній на робочому місці з вищевказаних причин.
  • результат від двох дій складаємо і округляємо до двох знаків після коми.
  • сума середньоденного заробітку в такому випадку буде визначатися наступним чином: суму виплат за період (за 12 місяців) ділимо на кількість днів, які будуть враховуватися в розрахунку, тобто на ту суму, яка була отримана в третій дії.

Сума відпускних буде розраховуватися як сума середньоденного заробітку, яку ми розраховували вище, помножена на кількість днів, які працівник буде перебувати у відпустці.