Роком чого оголошений 2017 рік в Росії

Роком чого оголошений 2017 рік в РосіїПеред початком кожного року уряд приурочує його до якої-небудь галузі або виду діяльності, наприклад, «рік сільського господарства», «людини праці». В наступному році планується проводити певні заходи, пов’язані з цим напрямком. Наприклад, у рік культури проводяться якісь реформи в області культури, виходять нові нормативно-правові акти на цю тематику, у парках, музеях і театрах організовуються виставки та інсталяції. Отже, роком чого оголошений 2017 рік в Росії?

Рік захисту навколишнього середовища

Вже влітку 2015 року було відомо, роком чого оголошений 2017 рік в Росії. Було прийнято рішення присвятити рік особливо охоронюваним природним територіям та всьому, що з ними пов’язано: охорону навколишнього середовища, захистом рідкісних тварин.

Чому саме ООПТ? Справа в тому, що рівно сто років тому, 11 січня 1917 року в Росії, поблизу озера Байкал, був створений перший державний природний заповідник під назвою «Баргузинский». На початку двадцятого століття перед державою постала проблема винищення баргузинського соболя, тому заповідник був назвав в честь цієї рідкісної тварини.

Міністр природних ресурсів Російської федерації, Сергій Донський підкреслив, що ідея приурочити рік до захисту навколишнього середовища дуже вдала, так як проблеми захисту природи і заходи щодо їх усунення завжди актуальні.

Було прийнято рішення організувати створення комітету, який буде займатися плануванням заходів, присвячених захисту особливо охоронюваних природних територій, а також контролем за їх проведення.

В рамках року ООПТ планується провести понад 168 різних заходів, в їх числі різні форуми, заходи щодо охорони рідкісних тварин. Крім цього, в кожному з регіонів будуть проводитися свої заходи по охороні навколишнього середовища.

Заповідники

Існує три основних рівня ООПТ: муніципальний, федеральний, регіональний. У Росії таких територій налічується близько дванадцяти тисяч.

Площа ООПТ федерального рівня – близько трьох відсотків від загальної площі території Росії. ООПТ муніципального і регіонального рівня складають близько восьми відсотків. У нашій країні значно менше територій, виділених під заповідники, ніж в інших країнах, що сумно.

У найближчі роки планується створити велику кількість ООПТ, серед них державні і федеральні заповідники, національні парки. Також поставлено за мету розширити існуючі ООПТ, провести заходи по їх реорганізації. Підсумком має стати збільшення загальної площі ООПТ на вісімнадцять відсотків.

За чутками, найвідоміший заповідник Алтайського краю буде включений в список розширюваних в рамках запланованих заходів. Він названий на честь довколишнього селища Тигирек. Цей заповідник славиться тим, що на його території, серед мальовничих гір та пагорбів, мешкає безліч рідкісних тварин і ростуть рослини, внесені в червону книгу. Однак у його співробітників безліч труднощів. Наприклад, розділена на території ООПТ ускладнює процеси організації охорони та обслуговування території.

Зважаючи на те, що територія заповідника вкрай мала, та ще й розділена на що знаходяться віддалік один від одного ділянки, прийняття рішення про її розширення в рамках року особливо охоронюваних природних територій стане справжнім подарунком для адміністрації і співробітників відомого заповідника Алтайського краю.

І ще трохи статистики: 103 заповідника, 67 заказників і 47 Національних парків належать, на сьогоднішній день, до федеральним ООПТ. Крім збільшення площ існуючих природоохоронних територій, ще заплановано в поточному році створення п’яти нових. А в найближчі роки буде створено 11 заповідників, 1 заказник та 17 національних парків.

Обмеження для мисливців

Людей, що займаються виловом рідкісних тварин, з кожним роком стає все більше. Чим менше особин залишається, тим ціннішими стають їх шкури, з яких згодом відшиваються шуби для багатіїв.

Співробітники Держдуми, які займаються питаннями екології, підтримують правителя в його рішенні з приводу призначення 2017 роком особоохраняемых природних територій. Адже проблеми браконьєрства та незаконного відстрілу тварин нікуди не пропадають. І необхідно здійснювати додаткові заходи щодо захисту братів наших менших.

Також позначені додаткові причини вимирання рідкісних тварин:

  • Порушення харчового ланцюжка. Через людського втручання, мисливців, проблем з екологією частина тварин і рослин гине, внаслідок чого тварини, внесені в червону книгу, страждають від нестачі їжі.
  • Розвиток сільського господарства поблизу територій, де мешкають рідкісні тварини.

Рік Екології

На початку 2016 року був прийнятий ще один нормативно-правовий акт, пов’язаний з 2017 роком. У ньому вже було зазначено, що рік також буде присвячений екології.

Відповідальним за заходи, пов’язані з роком екології, був призначений відомий Сергій Іванов, який на даний момент є головою адміністрації президента.

Міністр природних ресурсів Російської федерації, Сергій Донський, заявив, що ті юридичні особи, які несумлінно ставляться до нашої екології, будуть покарані, а контролюючі органи отримають додаткові повноваження. Адже не треба забувати, роком чого оголошений 2017 рік в Росії.

В рамках року екології також буде проведено багато заходів, метою яких буде поліпшення екологічної ситуації в країні, буде прийнято безліч підзаконних актів.