Різдвяний піст в 2016 році: якого числа

Різдво — світле свято, коли душа радіє, однак, до цього свята потрібно заздалегідь підготуватися і пройти один з найдавніших обрядів – Різдвяний піст у 2015-2016. За час посту можна очистити душу і підготуватися до зустрічі свята.

Чому необхідно дотримуватися Різдвяний піст

Різдвяний піст в 2016 році: якого числаЦей піст відноситься до зимових і головним чином призначений для очищення душі і єднання її з Богом. Під час цього посту можна підготувати тіло і душу до свята і очистити їх від гріхів. За словами старця Лева Великого, піст – це данина Богу за хороший урожай.

Під час посту особлива увага приділяється не тільки трапези, але і добрим справам. Так старець особливу увагу приділяв тому, що наскільки був щедрий господь з нами, настільки ж потрібно бути щедрим з бідними і знедоленими.

Святитель Симеон Фессалонийский ототожнював пост з осягненням Божого слова і долученням до Божественної плоті.

Головна мета дотримання Різдвяного посту — очищення душі. Досягається таке очищення шляхом:

 • дотримання посту;
 • молитви;
 • покаяння.

Тільки дотримуючись цього посту, людина гідно з чистим серцем зможе зустріти народження Ісуса Христа.

Різдвяний піст в 2016 році: якого числа

Основні правила Різдвяного посту

Дата початку цього посту з року в рік залишається незмінною. Питання про те, якого числа буде Різдвяний піст в 2016 році дуже важливий для більшості християн. Піст розпочнеться 28 листопада. Цей піст триває 40 днів. Закінчується він 7 січня на Різдво.

Однак далеко не кожен чоловік здатний протриматися протягом 40 днів, адже цей піст відноситься до суворих. Але не варто передчасно засмучуватися, адже в харчуванні для звичайних людей є деякі відступи.

Головне під час посту — це молитва і добрі справи.

Правила харчування під час посту

За церковним уставом під час посту повинен утримуватися від:

 • м’яса,
 • сиру,
 • коров’ячого молока,
 • яєць,
 • риби,
 • вершкового масла.

Правила цього поста досить суворі. Незважаючи на піст, зберігаються всі пісні дні, які були до цього. Пісними днями вважаються: понеділок, середа, п’ятниця.

У ці дні під час Різдвяного посту не можна вживати в їжу рибу, олію, вино. Тобто в ці дні краще всього вдатися до сухоядению. Головне в ці дні вживати їжу тільки після вірніше молитви.

Різдвяний піст в 2016 році: якого числа

В інші дні їжа може бути приготована на рослинному маслі. Рибу можна вживати тільки по суботах і неділях або ж на церковні свята. У тому випадку якщо ці свята припадають на середу або п’ятницю, то вживати в їжу можна тільки пісні страви на рослинному маслі і вино.

У період з 20 по 25 грудня за старим стилем піст стає більш суворим. У цей період рибу можна вживати в їжу навіть у вихідні.

З 28 листопада по 19 грудня
З 20 грудня по 1 січня
З 2 січня по 6 січня (включно)

Понеділок
1
1
2

Вівторок
4
1
1

Середа
2
2
2

Четвер
4
3
1

П’ятниця
2
2
2

Субота
4
4
3

Неділя
4
4
3

Примітка:

 • Пісна варена їжа.
 • Пісна не варена їжа.
 • Пісна їжа, приготовлена з використанням олії.
 • Риба, вино і їжа на рослинному маслі.
 • Духовне очищення

  Очищення тіла повинно супроводжувати також духовне очищення. Справжній піст має на увазі не тільки відмова від їжі, але утримання від гріха.

  У цей період особливу увагу потрібно приділити добрим справам, походам у храм і молитві.

  Підводячи підсумок, можна сказати, що під час Різдвяного посту головне це очищення душі. Проте, особливу увагу приділити харчуванню в цей період також варто. Головне протягом сорока днів утримуватися від м’яса, сиру, коров’ячого молока, яєць. За допомогою дотримання посту і молитви ви зможете очистити душу і підготуватися до світлого свята.

  Читайте також:

  » Великий піст в 2016 році

  » Пасха в 2016 році

  » Православний календар на 2016 рік