Різдво в Підмосков’ї 2016: недорогий відпочинок на різдвяні канікули

Зима – це прекрасна пора року, улюблене нашими співвітчизниками не лише через снігові пейзажі, можливість покататися на лижах або ковзанах, влаштувати снігову битву або зліпити сніговика, але і за тривалі вихідні та святкові дні. Одним з найбільш улюблених свят є Різдво – чарівний час, який хочеться провести з рідними і близькими, відпочити від робочих буднів і отримати свіжі і яскраві враження. Для досягнення цієї мети не потрібно їхати за тридев’ять земель – екскурсійний тур або самостійна поїздка в прекрасні патріархальні міста Підмосков’я реалізує цю задумку!

Різдво – прекрасний час, щоб зібратися всією сім’єю за містом

Святкові розваги і поїздки

Святкові канікули в Підмосков’ї – це можливість поласувати млинцями і здобними пасками на ярмарках, випробувати традиційної медовухи, взяти участь у народних забавах та конкурсах, заспівати обрядові пісні і помилуватися феєрверком. Агентства пропонують короткі різдвяні тури по підмосковним містах з численними заходами і уявлень, а ціни на відпочинок при цьому не відлякують навіть у поточні часи.

Можна також відправитися в поїздку на власному транспорті і охопити за час подорожі два або три цікавих міста. Якщо ж у вас немає автомобіля, то сміливо беріть квиток на автобус і змініть звичну локацію зустрічі Різдва, покинувши галасливу столицю і занурившись на кілька днів у зовсім іншу атмосферу.

У Підмосков’ї взимку можна добре розважитися і відпочити на природі

Звичайно, планувати свій тур потрібно, враховуючи розташування православних святинь, щоб відвідати знакові місця для кожної віруючої людини. Проте цю програму можна доповнити катанням на російській трійці, відвідуванням справжньої російської парної, катанням на лижах, оглядом визначних пам’яток і прогулянками по засніжених лісах – в світле свято Різдва Христового саме час для гулянь і розваг!

Куди поїхати на Різдво 2016 в Підмосков’ї?

Сергієв Посад

Для початку зверніть погляд у бік Сергієва Посада – древнього російського міста з багатою історією, перлини національної архітектурної спадщини та центру православних традицій. Саме тут розташована Троїце-Сергієва лавра XIV сторіччя. Місце це наповнене надзвичайною духовною силою – недарма засновником лаври є св. Сергій Радонезький.

Відвідайте Успенську, Іллінську та Вознесенську церкви, побувайте біля джерела, відомого під назвою «П’ятницький колодязь». Також можна відправитися на екскурсію в музей-заповідник, де представлена велика експозиція виробів народного промислу, або прогулятися по торгових рядах. Недалеко від Сергієва Посада знаходиться Взгляднево з його знаменитим Гремячим водоспадом, що з’явилися, згідно з переказами, після молитов Сергія Радонезького.

Любителям історії та архітектури буде цікавий Сергієв Посад

Різдво в Коломиї

Як жоден інший місто, славиться архітектурними пам’ятками Коломна. Прекрасно збережені башти старовинного Кремля, церкви і собори, садиби та будинку занурюють вас в колоритну атмосферу затишного провінційного містечка. До речі, саме Коломенський Кремль вважають найкрасивішим серед усіх пам’яток Підмосков’я.

Тут же знаходиться унікальний пам’ятник православного зодчества – церква Миколи на Посаді, з п’ятьма головами і п’ятьма ярусами кокошників. При бажанні вирушайте на свято в Богоявленського Старо-Голутвін монастир, також заснований Сергія Радонезького. А після – відвідайте солодкий музей пастили і продегустуйте це ласощі.

Різдво в Звенигороді

Найдавніший місто, в якому розташовується безліч православних пам’яток. Більшу частину Звенигорода займають залишки лісів і численні водойми кришталевої чистоти. Місто розташоване на пагорбах, тому його часто із-за схожості пейзажів іменують російської Швейцарією. Побувайте в Савино-Сторожевському монастирі і відвідайте храм, зведений на честь Олександра Невського. Помилуйтеся на Собор Успіння Пресвятої Богородиці, який є одним з найстаріших споруд столиці і області.

Пам’ятки Звенигорода заслуговують особливої уваги

Різдво в Зарайська

Одним з найбільш віддалених від столиці міст є Зарайськ – тут не так часто бувають туристи, тому ви зможете насолодитися патріархальними звичаями тихій російської провінції. Помилуйтеся на дерев’яні будівлі в центральній частині міста, відвідайте Кремль XVI століття – не світська, а фортифікаційна споруда, яке повністю збереглося до наших днів. Не забудьте побувати в Благовіщенській, Іллінської та Казанської церквах.

Різдво в Дмитрові

Заплануйте поїздку в древній і прекрасний Дмитрів! Заснував його Юрій Долгорукий ще в XII столітті. Це один з найбільш упорядкованих куточків країни. При його забудові вдалося об’єднати спадщина старовинної архітектури і сучасну міську інфраструктуру. Прогуляйтеся по старовинному Кремлю, помилуйтеся на сніжно-білий Борисоглібський монастир, побувайте в Казанської, Стрітенської і Тихвінської церквах.

Дмитрів – красиве місто з багатою історичною спадщиною

Різдво в Серпухові

Самобутня атмосфера старовинного російського міста XIV століття очікує на вас у Серпухові. Пейзаж вражає органічністю забудови – тут відчувається цілісність і рівновагу простору. На самому великому пагорбі, в місці, де зливаються річки Серпейка і Нара, розташований старовинний центр міста з Троїцьким собором. Відправившись в приміську частину, ви потрапите в Приокско-терасний біосферний заповідник, де можна прогулятися до льодовикових озер, пройтися стежками вікових лісів і побувати в зубровом розпліднику.