Рейтинг хокейних збірних 2016

Рейтинг хокейних збірних 2016

Список найкращих збірних команд складено вже давно зазначеним критеріям, які весь час поповнюються новими даними. Вперше він був складений ще у 2003-му році Міжнародною федерацією хокею на льоду (англ. International Ice Hockey Federation, IIHF) і, по сей день, дуже важливий. Система розподілу команд в рейтингу була складена провідними фахівцями максимально легкою для розуміння і відображає довгострокове якість програми хокею тієї чи іншої збірної.

Рейтинг хокейних збірних в 2016 році заснований на результатах останніх чотирьох виступів на Олімпійських іграх, а також на останніх чотирьох чемпіонатах світу. Також існує система обліку цих чемпіонатів: остання гра враховується на 100%, попередня на 75% і так далі.

У рейтингу чоловічих команд на першому місці знаходиться Канада. Збірна Канади стала членом ІІХФ у 1920-му році. На рахунку цієї команди перемоги в таких чемпіонатах, як Суперсерія СРСР-Канада (1972 рік), 4 з 5 кубків Канади, Кубок Світу в 2004-му році, а також перемога в Олімпійських іграх 2002-го, 2010-го і 2014 роки. Тренує команду Тодд Маклеллан, а капітаном є Сідні Кросбі.

На другому місці наша збірна. Вперше вона була зібрана в 1992 році. Збірна Росії з хокею з шайбою є кращою в світі збірної за кількістю перемог на світових чемпіонатах — їх 27. Тренує команду Олег Знарок, а капітан – Ілля Ковальчук. Російська збірна славиться своєю майстерністю та професіоналізмом.

На третьому місці Швеція. Ця національна команда зібрана в 1912-му році. З трофеїв – 9 перемог на Чемпіонаті Світу, 2 перемоги на Олімпійських іграх. З 1938 року за збірної закріпилася назва «Тре крунур», що з грецької перекладається як «Три корони», на формі учасників команди зображені три корони. Тренером цієї команди є Пер Мортс, а капітаном команди Ніклас Крунвалль.

На четвертому місці в рейтингу кращих збірних Збірна Фінляндії. Перша гра збірної пройшла в 1928-му році. Двічі смітна здобувала перемогу на Чемпіонаті Світу (в 1995-му і 2011-му роках). По праву вважається однією з найсильніших збірних з хокею у світі. Тренує команду Карі Ялонен.

П’яте місце рейтингу займає команда Сполучених Штатів Америки. На рахунку цієї команди дві перемоги на Олімпійських іграх, а також перемога на світовому чемпіонаті в 1996-му році. У 2015-му році збірна завоювала бронзову медаль. Тренер команди – Тодд Річардс, капітан – Брок Нельсон.