Реформа МВС Росії в 2016-2017 році – скорочення, останні новини

Реформа МВС Росії в 2016 2017 році – скорочення, останні новиниСкладна фінансова ситуація в країні змушує владу шукати нові джерела економії бюджету. На цей раз справа дійсно серйозна, оскільки «під ніж» підуть не окремі дрібні або надлишкові статті витрат. Нелегкі часи чекають силовиків, а конкретно, Міністерство внутрішніх справ країни. На 1 листопада нинішнього року намічений старт реформи МВС Росії в 2016-2017 році, в ході якої намічено скоротити понад 100 000 співробітників. У їх числі — 31 тисяча осіб з категорії держслужбовців.

Причини та ймовірні наслідки реформування

Звідки вітер дме, абсолютно ясно. Головна причина «революції» — криза та її наслідки для державної скарбниці. А грошове забезпечення МВС, як відомо, отримує саме з федерального бюджету, регіони в цьому майже не беруть участь. Вже на початку 2015 року силові структури відчули на собі недофінансування в солідній сумі, понад 100 мільярдів рублів. Неминучим відлунням фінансового голоду стало скорочення МВС Росії у 2016-2017 роках.

Затягнути паски силовикам пропонують не вперше. Схоже, поліцейські досі не оговталися від новацій в пору президентства Дмитра Медведєва. Тоді відомство «схудло» неабияк, до 2012-го штат був урізаний на 20%.

Можна б радіти і спочивати на лаврах, але тільки «шокова терапія» не стала цілющою. Навпаки, поспішна «кадрова чистка» серйозно послабила колективи, МВС тоді пішло чимало досвідчених, розумних фахівців. А трохи пізніше, в 2015-му, вже президент Володимир Путін замахнувся на штат Центрального апарату МВС. І результат вражаючий: 9264 співробітника, стало 5867. Продовження слідує…

Як це буде?

Терміни призначені, це рівно 11 календарних місяців, з 1 листопада 2016-го по 1 жовтня 2017-го. Визначилися і складами регулюючих комісій, які відповідають за виконання відповідного указу Президента.

Урізання підлягають понад 100 тисяч штатних одиниць. Після нього, по завершенні реформи МВС Росії в 2016-2017 році, в МВС повинно залишатися не більше 1 003 232 службовців. Тих, хто щасливо уникне скорочення, неминуче очікує значне збільшення трудового навантаження. Їх заспокоюють, що і грошове забезпечення підвищать. Але надбавка очікується лише символічна, максимум, 5,5 відсотка до окладу.

Які саме структури будуть скорочені?

Глава МВС Володимир Колокольцев намагається внести в ситуацію нотки оптимізму. Запевняє, що скорочення не підуть за рознарядкою, а будуть здійснюватися в індивідуальному порядку. І процес взагалі не торкнеться окремі регіони, де сьогодні відзначається складна кримінальна ситуація. Там навіть можуть підсилити місцеву поліцію. На даний момент відомі три регіони, де точно не буде скорочень штату: Чукотський і Ямало-Ненецький округ, республіка Крим. Деталі майбутніх новацій систематизовані в таблиці.

Тривалість реформи
1 листопада 2016 – 1 жовтня 2017

Число співробітників (вакансій), що підлягають скороченню
Понад 100 тисяч

Підрозділи і штати, западаючі підсокращение

 • Головне управління кримінального розшуку (ГУУР);
 • Головне управління економічної безпеки і протидії корупції (ГУЭБиПК);
 • Головне управління позавідомчої охорони (ГУВО);
 • вакантні посади (близько 20 тисяч);
 • деякі розділу;
 • культурні центри: музеї, бібліотеки, оркестри тощо;
 • прес-служби МВС;
 • вільнонаймані працівники.

Регіони поза реформи
Крим, Ямало-Ненецький і Чукотський округ

Численность штату МВС по закінченніреформи

 • 003 232
 • Резюмуючи дані таблиці, скажімо, що основними об’єктами реформи стануть управлінські структури: Головні управління позавідомчої охорони, економічної безпеки і протидії корупції, карного розшуку, ряд главків. Близько 20 тисяч голів анулюються автоматично, за рахунок існуючих на сьогоднішній день вакансій. Постраждають також вільнонаймані і такі допоміжні одиниці, як прес-служба. Як водиться, «обтяжливими доважками» порахували осередки культури: музеї, бібліотеки, музичні колективи.

  Єдина світла пляма цих нововведень, це обіцянка мінімально турбувати поліцейських, що працюють «на землі», представляють правопорядок у своїх територіальних одиницях. Це ореруполномоченные, дільничні, співробітники патрульно-постових служб та лінійних відділів. Стосовно цих категорій працівників називаються цифри скорочень у 2 – 3%.

  Що новенького?

  Поки МВС застигло в очікуванні прийдешніх змін, ЗМІ стрясають останні новини реформи МВС Росії в 2016-2017 році. Головним ньюсмейкером називають депутата Держдуми, відомого журналіста Олександра Хінштейна. Він запевняє, що насувається друга хвиля «усушки й утруски», в результаті якої тільки в 2017-му штат силового відомства зменшиться на 10%. Ніяких офіційних документів поки не представлено. Але чутки активно мусуються в депутатському середовищі, де їх дипломатично кваліфікують як попередні плани.

  У регіонах тим часом наростає невдоволення. Місцева влада і керівництво МВС особливо стурбовані «оголенням» об’єктів, які потребували посиленої охорони. А сьогодні, на тлі зростаючих терористичних та інших екстремістських загроз, послаблення їх охорони виглядає безпечністю та безвідповідальністю. Між тим число стаціонарних постів, покликаних охороняти особливо важливі інфраструктурні об’єкти, в регіонах зменшилася з 3,5 тисячі до критичних 262. З нагляду МВС поки не знімають гідротехнічні об’єкти. Такі наміри, судячи з усього, були, але поки що здоровий глузд переміг. Хоча б на цій акваторії.

  Підіб’ємо баланс

  На щастя, журналісти знову погарячкували, передрікаючи катастрофічне скорочення поліції і суміжних структур. На ділі урізання в максимальному обсязі торкнеться лише позавідомчої охорони. Ті співробітники поліції, що щоденно дбають про нашу безпеку, залишаться на своїх робочих місцях.

  Не треба забувати і про те, що зовсім недавно в країні з’явилася нова структура — Національна гвардія, куди сконцентровані найкращі кадри з інших відомств. Тобто, по суті, настільки широко анонсовані скорочення в реальності стануть лише черговий «рекогносцировкою», передислокацією, так просто перестановкою кадрів. І можна б полегшено видихнути, але… Фінанси держскарбниці раніше «співають мінорні романси». Так що розслаблятися рано. Тут, як в прогнозі погоди, можливі будь-які нюанси.