Путін розпорядився підтримати іпотеку в 2016 році

Путін розпорядився підтримати іпотеку в 2016 роціПрезидент РФ Ст. Путін дав доручення уряду опрацювати питання державної підтримки іпотечного кредитування в 2016 році. Відповідне повідомлення опубліковано на офіційному сайті Кремля.

У повідомленні говориться, що уряду, зайнятого підготовкою проекту ФЗ “ПРО федеральному бюджеті на 2016 рік”, дано доручення додатково опрацювати питання держпідтримки житлового будівництва, у тому числі за рахунок видачі іпотеки окремим категоріям громадян на особливих умовах.

Нагадаємо, у вересні заступник міністра фінансів А. Мойсеєв заявив, що програма пільгового іпотечного кредитування продовжуватися не буде. За його словами, ця програма не розраховувалася так, щоб тримати ринок іпотеки на якомусь штучному рівні довгі роки, мета цієї програми полягала в тому, щоб запобігти різкий провал на ринку.

При цьому Моїсеєв зазначив, що найближчим часом граничний обсяг видаваних кредитів за програмою пільгової іпотеки планується підвищити до 10 мільйонів рублів у Москві і області, Санкт-Петербурзі і області. В інших регіонах ліміт планується підвищити до 4 мільйонів рублів. Враховуючи, що інфляція в 2016 році в Росії повинна знизитися, а загальний стан економіки покращитися, ці плани виглядають цілком реалістично.

Нагадаємо, в рамках програми пільгового іпотечного кредитування уряд планував виділити російським банкам в 2015 році 20 мільярдів рублів. Ці кошти планувалося пустити на субсидування ставок по іпотечних кредитах. Це рішення дозволило знизити процентну ставку за такими кредитами до 12% річних. Згідно з розрахунками уряду, це повинно було дати можливість банкам видати іпотечні кредити населенню на загальну суму 400 мільярдів рублів.

Незабаром після запуску програма пільгової іпотеки була розширена до 700 мільярдів рублів. Нагадаємо, програма стартувала 1 березня 2015 року і буде діяти до 1 березня 2016 року.

А ви вже готуєтесь до Нового 2016 році? Не забудьте відправити своїм друзям і близьким СМС-привітання з Новим 2016 роком. На цій сторінці знаходиться підбірка веселих нових SMS-привітань з Новим роком 2016.