Прожитковий мінімум в Москві в 2016 році

Сергій Собянін, який обіймає посаду градоначальника Москви, поставив свій підпис на документі, який регламентує збільшення прожиткового мінімуму для московських пенсіонерів в 2016 році. У порівнянні з минулим 2015 роком розмір прожиткового мінімуму з 1 січня 2016 року буде піднято з 10 670 рублів до позначки в 11 428 рублів. Також став відомим даний показник на дитину, тепер він становитиме 14 009 рублів. З цим документом ви можете детально ознайомитися на офіційному порталі московського мера.

На засіданні комісії Московської міської Думи з питань соцполітики і трудових відносин Ельвіра Кадиров, працює на посаді заступника керівника московського фінансового департаменту, заявила, що прогнозований на 2016 рік середньодушовий прожитковий мінімум буде знаходиться на рівні 16219 рублів. Даний показник для працездатної столичного населення буде становити 18530 рублів.

Новий вектор московського бюджету

Наявні дані показують, що в середньому зростання прожиткового мінімуму столичних жителів у порівнянні з 2015 роком склав 5,8 відсотка. У 2016 році згідно проекту бюджету, близько 53% усіх витрат припаде на фінансування бюджетної сфери, в тому числі і збільшення соціальних виплат. Соціальна допомога москвичів зажадає зі столичного бюджету 346 мільярдів рублів, що робить її найбільшою статтею витрат московського міського бюджету. Порівнюючи минулорічний бюджет з нинішнім, можна помітити, що в 2016 році московський уряд узяв курс на соціальну підтримку громадян, змістивши витрати на транспорт з першої на другу сходинку, що перемістило соціальні витрати на першу позицію бюджетних витрат.