Пророцтва Нострадамуса на 2017 рік для Росії та України

Пророцтва Нострадамуса на 2017 рік для Росії та УкраїниМішель де Нострдам, або просто Нострадамус народився у французькому Провансі на початку XVI століття. Життя лікаря і астролога протікала в період неясних часів для Європи, епоха інквізиції була в самому розпалі. Навіть у мирні роки люди тисячами гинули через страшних хвороб і позбавлялися життя, будучи засуджені до страти суворим судом.

У той час влада над народом була зосереджена в руках церкви, проте сильно розходилися з біблійними принципами. Перед священиками стояло завдання утримувати населення в постійному страху, щоб воно залишалося максимально покірним. За прояв інакомислення і висунення ідей, що суперечать релігійним ідеалам, єретика без довгих міркувань відправляли на вогнище.

Все це відбувалося на тлі непримиренного протистояння протестантської і католицької церков. Сам факт того, що Нострадамусу вдалося пережити ці смутні часи, залишивши після себе обов’язки, що стали легендарними і представляють величезну цінність для істориків і астрологів сучасності, про що говорить.

При цьому життя самого віщуна була наповнена драмою — смерть забрала у нього дружину і дітей. Але Нострадамус не зламався і невпинно продовжував творити. Сучасники знали його не тільки як провидця, але і як талановитого астролога, який щорічно випускав нові альманахи, а сьогодні ім’я Мішеля де Нострадама згадується щоразу, коли мова заходить про пророкування.

Як Нострадамус досяг успіху

Життя і, найголовніше, роки активної діяльності французького астролога збіглися з періодом бурхливого розвитку друкарства. Мало того, що у людей практично відсутні можливості культурного дозвілля, просто отримати нову інформацію було вкрай складно. Тому грамотна частина населення хапалася за будь-які доступні книги і з захопленням в них вчитувалася.

Саме книгодрукування стало запорукою успіху Нострадамуса, тому що його твори просто не дійшли б до широкої аудиторії, якби він хоча б на сотню років раніше.

Всього авторству де Нострдама належить 942 катрена (твір у віршованій формі, в якому описані події майбутніх днів). Необхідність писати подібні роботи у віршах і з використанням складних метафор була викликана цілями власної безпеки — інквізиція навряд чи схвалила б подібну творчість і пощадила автора, якщо б він висловлював свої думки прямим текстом. Передбачати майбутнє вважалося грішним діянням навіть у більш миролюбних релігійних течіях, ніж середньовічний католицизм.

Тим не менш, ставлення до Нострадамусу склалося неоднозначне, якщо одна половина людей вважає його геніальним пророком, то інша — шахраєм або в кращому випадку божевільним. Розшифровкою його катренів займаються численні організації по всьому світу, і трактування часом може виявитися суперечливою. Саме тому пророцтва Нострадамуса викликають так багато суперечок.

Тим не менш, деякі передбачення французького астролога почали збуватися ще за його життя, і його талант оцінили у вищих урядових колах. У працях Нострадамуса відображена історична хроніка приблизно за 4,5 століття.

Крім іншого, Мішель пророкував виникнення нового, радикально налаштованого держави на Близькому Сході (ИГИЛ). У свій час віщун передбачив, що цей регіон стане центральною площадкою великих військових зіткнень. Так що ж обіцяють передбачення Нострадамуса на 2017 рік?

Пророцтва Нострадамуса на 2017 рік для України

В останні Україна стала одним зі світових лідерів за кількістю гучних инфоповодов. Не потрібно бути екстрасенсом, щоб передбачити в цій країні вибори в наступному році або, наприклад, чергове ослаблення національної валюти.

А Нострадамус ж передбачив військовий конфлікт всередині України, і виявився прав, як до цього був прав у відношенні Югославії. А найсумніше, що люди будуть на протязі довгого часу після закінчення бойових дій гинути на залишених мінах і розтяжках, а також з-за великої кількості трофейної зброї, яке залишиться на руках у озлобленого населення.

Пророцтва Нострадамуса на 2017 рік для Росії

Що стосується Росії, Нострадамус не залишив точних дат або описів подій на найближчі кілька років. Тим не менш, очікувати серйозних змін варто. Сам Мішель вірив у циклічність історичних процесів, а у 2017 році буде 100 років з дня Жовтневої революції. Вірогідні зміни в політичному житті країни, а ось глобальних природних катаклізмів не передбачається.

Підводячи підсумки

Можна ставитися до праць Нострадамуса скептично, але нехтувати ними не варто, адже часто раціональне зерно в пророцтва Мішеля присутній. До речі, свою смерть астролог передбачив з точністю до дня.

В цілому, будь-які прогнози мають право на життя, а от довіряти їм чи ні — це вже особиста справа кожного. Важливо лише пам’ятати, що віщуни вказують на неминучість деяких подій, щоб люди залишалися напоготові і з готовністю їх зустріти.