Програма утилізації автомобілів 2016

Програма утилізації автомобілів 2016Ще в 2010 році в Росії стартувала нова державна програма утилізації автомобілів. За старенький автомобіль його власнику обіцяли виплатити від 50 до 90 тисяч рублів. У перший же рік вона перевершила всі очікування, адже це було відмінним варіантом для тих, хто давно хотів змінити машину, але не міг цього зробити з-за недостатньої кількості коштів.

Уряд очікував тих же результатів і в наступному році, але компанія з тріском провалилася, втративши свою популярність. Вся справа в тому, що ціни на автомобілі піднялися настільки, що утилізація не покривала навіть половину вартості.

У зв’язку з важкою економічною ситуацією, уряд вирішив реанімувати проект, тим самим надавши допомогу не тільки автолюбителям, але і державному відділу виробництва машин. Так, у вересні 2014 продажу авто знизилися на 20%, але завдяки цій програмі вже за пару місяців цифру вийшло скоротити до 9,8%, саме тому вона отримала додаткову життя і джерело фінансування в майбутньому 2016 році.

Умови програми утилізації авто 2016

Для того щоб здати свій автомобіль і отримати за нього компенсацію, вам необхідно виконати декілька умов:

 • мінімальний вік автомобіля, підходить під програму – 6 років;
 • для того щоб взяти участь у акції, ви повинні бути громадянином Росії;
 • ви повинні володіти автомобілем більше одного року;
 • для утилізації вам знадобиться дилер, який обійдеться вам в 10 000 рублів;
 • пропозиція діє до тих пір, поки в програмі не закінчаться 10 мільйонів, які були виділені на програму утилізації 2016;
 • участь можуть брати як фізичні, так і юридичні особи;
 • гроші виділяються на купівлю автомобіля, виробленого в Росії.

Саме цей список умов був озвучений автолюбителям, як необхідний для утилізації їх автомобіля.

Сума компенсації за утилізований автомобіль

Якщо в 2010 році сума компенсації могла практично повністю покрити вартість автомобіля, то в 2011 ціни значно зросли, що зробило цей варіант неможливим. Коли в 2014 році уряд знов заговорило про цю програму, автомобіліст були впевнені, що для стимуляції процесу суму значно збільшать, а вони зможуть дозволити собі з легкістю замінити старий автомобіль на новий. Але надії були марними, суми залишилися колишніми.

Так, у програмі утилізації на 2016 рік за легковий автомобіль вам заплатять 50 тисяч рублів, якщо ж мова йде про невеликих вантажівках, то 90 тисяч за позашляховики й вантажівки, які мають масу більше 2,91 тонни, ви отримаєте близько 350 тисяч рублів. Звичайно ж цього не вистачить на покупку нового автомобіля, але це може стати доречним доповненням для того, хто вже давно збирає на свою машину.

Крім того, свої привілеї отримають регіони, які візьмуть участь у цій програмі. Так, в кінці року будуть компенсовані всі кошти, які були витрачені на її реалізацію, а також додаткові виплати найбільш активним одиницям.

Терміни проведення програми утилізації автомобілів в 2016 році

Хоча фактично програма діє цілий рік, не можна сказати точних даних з приводу того, коли будуть приймати автомобілі. Так, згідно з умовами проекту, він повинен тривати до тих пір, поки не будуть витрачені всі кошти, які були виділені на нього. Хочеться нагадати, що вони становлять 10 мільйонів рублів. А тому, все залежить від того, наскільки активними будуть власники старих автомобілів і позашляховиків.

Тому, якщо ви зацікавилися програмою утилізації автомобілів, пам’ятайте, що в 2016 році вона має свої терміни дії.

Необхідні документи для участі в утилізації транспортного засобу

Отже, якщо ви твердо вирішили скористатися пропозицією держави, пам’ятайте — вам необхідно пред’явити їм такі документи:

 • паспорт, що посвідчує особу громадянина РФ;
 • копія документа про те, що автомобіль був знятий з обліку і може бути утилізований – її ви можете взяти у вашому ПТС;
 • довіреність на вашого автодилера про те, що ви передали йому автомобіль, і він може його утилізувати;
 • квитанція про те, що вами було сплачено збір на утилізацію автомобіля;
 • свідоцтво про те, що автомобіль був утилізований;
 • договір про купівлю нового транспортного засобу, де врахована знижка на автомобіль.

Саме цей список є необхідним для того, щоб утилізувати ваш транспортний засіб.

Читайте також:

» Ціни на автомобілі в 2016 році: прогноз

» Новинки автопрому 2015-2016 року

» Чи скасують транспортний податок в 2016 році: останні новини