Програма молода сім’я 2016 доступне житло. Умови

Коли молоді прагнуть поєднати долі, це прекрасно. Ще більш піднесено – народження малюка і утворення нової сім’ї. А для неї важливий будинок, в якому будуть рости діти і, можливо, навіть онуки. Тільки дуже невелика кількість сімей або вже є його власниками, або набувають незабаром завдяки підтримці родичів. Решта найчастіше тільки мріють про своїх будинках, своїх квартирах, проживаючи в орендованих. Але в РФ діє програма молода сім’я 2016 – як обумовлено федеральним проектом, що стартував у 2011 році і, ймовірно, чинним до 2020 року.

Програма молода сімя 2016 доступне житло. Умови

Пакет документів

            Якщо знову утворилася сімейна пара зацікавлена отримати субсидію від 35 до 40% вартості або придбаного житла, або у випадку його споруди, внесення першого внеску в іпотеку, а також при погашенні заборгованості за кредит, що залишилася заборгованості в кооператив, то їй доведеться зібрати довідки і документи, які передбачає державна програма для молодої сім’ї — доступне житло для постановки цієї пари на чергу:

 • заяви, де пояснюються причини звернення за допомогою;
 • копії свідоцтва про шлюб;
 • копії паспортів, при необхідності — свідоцтва про народження дитини (дітей);
 • довідки, де позначені доходи (зарплата, соціальні виплати);
 • підтвердження про місце проживання пари протягом останніх п’яти-семи років;
 • витяг або довідка про кількість членів сім’ї.

Чиновником може бути запропоновано донести деякі документи в разі виникнення якихось питань. Але після складання пакету документів претендентів на субсидію обов’язково протягом десяти днів повідомляється про те, який підсумок розгляду, чи внесені вони в подальший список. В результаті їм видається сертифікат, що відповідає визначеній сумі.

Суть і нюанси програми

            Кажучи простими словами, проект створений для того, щоб максимально за допомогою субсидії забезпечити житлом сім’ї, які потребують для цього підтримки. Зрозуміло, існують певні умови програми молода сім’я, і вони полягають у наступному:

 • громадянство РФ для батьків і дітей);
 • обмежений вік для подружжя від повноліття до 35 років;
 • важливо наявність дитини;
 • кожен член сім’ї повинен мати доходом не нижче 10 812 рублів;
 • якщо є житлоплощу, то на людину не може бути більше 15 кв. м (в окремих регіонах 12 кв. м).

До нюансів відносяться можливість наявності одного з подружжя. Розглядається і якість житла, в Програма молода сімя 2016 доступне житло. Умовиякому проживає молода пара на даний момент, і спільне проживання з нею хворої людини. Визнання багатодітної сім’ї теж впливає на пільгу. Всі ці подробиці з’ясовуються або на відповідному сайті, або в процесі збору необхідних документів при відвідуванні юриста, або при безпосередньому зверненні в регіональний департамент з питань житла та житлової політики.

 

Внесені зміни

            У 2016 році учасникам програми не дозволять використовувати субсидію, щоб погашати взятий кредит для придбання житла. Крім того, якщо досі не враховувався характер ринку, де купували житло, то, згідно з новими вимогами, вторинний не розглядається. Такі зміни викликали цілком обґрунтоване обурення, але вони торкнуться тільки тих сімейних пар, які оформлять документи, починаючи з 2016 року.

Обговорені також суми субсидії. Молода сім’я, що складається з двох чоловік, може розраховувати на шістсот тисяч. З поповненням сімейства ще на одну людину сума збільшується до восьмисот тисяч рублів, на двох – до мільйона. Максимальна не перевищить двох мільйонів двохсот тисяч.