Прогноз погоди в Москві (Московської області) на вересень 2016 року

У вересня спостерігаються дві крайності: він або сухий і спекотний, або дощовий і сирий – рівновагу в цьому місяці зберігається нечасто, тому яка буде погода в Москві на вересень 2016 року, відповісти не надто складно. Синоптики все ж таки більше схиляються до третього варіанту – теплу після дощів, і це підтверджується багаторічними спостереженнями, а також народними прикметами.

Золоті дні

Як би не мінялася погода у вересні, його визнають одним з найбільш романтичних і красивих місяців: в природі настає особлива, урочиста тиша, що розташовує до роздумів і самоти. На ринках з’являється велика кількість відносно недорогих овочів, а також фруктів, і господині захоплено заготовляють їх на довгу зиму. Листя набуває ті неповторні відтінки, які захоплювали і надихали відомих поетів, письменників, талановитих художників та музикантів.

Прогноз погоди в Москві (Московської області) на вересень 2016 рокуВ золоті одягу вбирається столиця, що підкреслює витончену красу старовинних будівель, пишність храмів з блискучими банями і згладжує сіру буденність і сумовитість сучасних забудов. Перші кілька днів вересня будуть досить теплими – до +19 °С, але дуже скоро почнуться дощі, і відчутно похолоднішає – вдень температура опуститься до +14-16 °С, а вночі навіть до +5 °С. до Речі, дощовими у вересні виявляться лише дев’ять днів, але випадають мрячать опади не принесуть стільки прохолоду, скільки ту вогкість, яка вже не зникає навіть у найтепліші дні.

Хмари все частіше будуть закривати небо, втрачає синяву і яскравість. Світловий день повільно зменшується до 12 годин, а сонячними можна вважати лише 6 годин на добу. Безветренными опиняться в кращому випадку три дня за весь місяць. Вітрам є де розгулятися – вони зривають золотаве листя у скверах, парках та вистилають ними пропитавшуюся вологою землю. Бабине літо настане після 7 числа, і повітря зможе нагрітися до +20 °С, хоча вночі похолодає до +6-7 °С. Три роки тому кінець вересня був самим непередбачуваним – стовпчик термометра вдень опустився до +4 °С. Майже двадцять років тому вересень дивував майже літньою спекою – температурою до +30 °С. В цьому році подібних аномалій очікувати не доводиться.

Осіннє пишність

            Слід зазначити, що в основному прогноз погоди в Московській області в вересні буде трохи відрізнятися від прогнозу погоди до столиці Росії і в центральному регіоні країни. Це досить помірна температура, в середньому складова +16 °С вдень і +7 °С вночі. Дощі пройдуть не рясні, але довгі. Для завершення сільськогосподарських робіт вони заваді не стануть, так як грунт тільки зволожиться, але не розкисне. А ось регулярні потепління в деякі дні до +21-22 °С створять комфортні умови і для дачників, яким потрібно підготувати дільниці до зими, і для городян, які прагнуть захопити залишки тепла.

Прогноз погоди в Москві (Московської області) на вересень 2016 року Не даремно саме вересень називають оксамитовим сезоном на півдні – тепло, але не жарко, волого, але не занадто, все в міру. Московська область не відрізняється таким ідеальним співвідношенням – частіше погода буде похмурою, і тим не менш перший осінній місяць створить досить сприятливі умови і для звичної роботи, і для розслабляючого відпочинку. В останні дні слід чекати сонячної погоди з чутливою ноткою прохолоди, а вночі не варто виключати невеликих ранніх заморозків.