Прогноз курсу долара і євро на літо 2016 року

За перші чотири місяці 2016 року російська валюта збільшила вартість на 14%, що стало кращим результатом серед представників країн, що розвиваються. Квітневе зміцнення рубля, викликане підвищенням вартості нафти, що пов’язано з впливом короткострокових факторів, попереджають експерти. Дана тенденція зміниться влітку 2016 року, коли на ринку «чорного золота» відновиться ведмежий тренд, що відбивається на прогнозі курсу долара і євро.

Оманливі надії

Відновлення позицій рубля в першу чергу викликане зростанням цін на нафту, які встигли додати більше 10 дол./бар. з початку року. Аналітик Тому Левінсон вважає, що російська валюта має всі шанси зміцнитися до 63-64 руб./дол. у найближчій перспективі.

Підвищення нафтових котирувань на початку другого кварталу відбулося всупереч фундаментальним чинникам, вважають експерти. Нестабільність в деяких нафтовидобувних країнах (Кувейт, Нігерія, Ірак) незабаром втратить свою актуальність. В результаті надлишок пропозиції на ринку продовжить впливати на ціни в осяжній перспективі, що призведе до поступового розвороту тренда.

Нафтовидобуток країн ОПЕК за підсумками квітня досягла максимального рівня з 1989 року. При цьому Іран має хороші перспективи для подальшого збільшення обсягів видобутку сировини. Один з найбільших постачальників «чорного золота» відновлює видобуток швидше очікувань ринку, свідчить звіт аналітиків МЕА. Російські компанії також продовжують нарощувати видобуток нафти, збільшивши цей показник за перші чотири місяці поточного року на 3%. В таких умовах ринок досягне балансу тільки до кінця року, що відповідає песимістичними прогнозами аналітиків.

Представники BNP Paribas прогнозують повторення минулорічної динаміки нафтового ринку. Після етапу корекції відбудеться новий обвал ринку, який опустить котирування до мінімальних значень з початку року. Вже в травні ціни на «чорне золото» відновлять падіння, наблизившись до позначки 30 дол./бар. Подібні тенденції завдадуть новий удар по позиціях російської валюти. Прогноз курсу долара передбачає новий етап девальвації, яка розпочнеться влітку 2016 року.

Прогноз курсу долара і євро на літо 2016 року

Нове ослаблення

Аналітики UBS Group чекають на нове ослаблення рубля, яке досягне 8% вартості. У результаті курс долара повернеться в діапазон 70-73 руб./дол. З такою оцінкою погоджується представник «Велес Капітал» Євген Шиленков. Очікувана просадка нафтового ринку призведе до неминучого зростання вартості долара.

Експерти відзначають сезонність ослаблення російської валюти в кінці травня – початку червня. Даний період традиційно складний для рубля, за останні 12 років долар зміцнювався 9 разів, і 2016 рік не стане винятком.

Експерт Олександр Лосєв вважає, що майбутнє ослаблення рубля пов’язане не тільки з динамікою нафтових котирувань. Ймовірне прискорення відтоку капіталу чинитиме тиск на позиції російської валюти. Крім того, Центробанк може відновити купівлю долара, що приведе до збільшення попиту на валюту. Дані тенденції будуть враховуватися інвесторами в середньостроковій перспективі, що позначиться на зниженні довіри до рубля.

Хитке євро

Економіка країн єврозони перебуває під безпрецедентним тиском. Проблема біженців поставила під загрозу існування Шенгенської зони, скасування якої загрожує багатомільярдними втратами. Крім того, розміщення мігрантів змушує країни ЄС йти на значні затрати, що призводить до наростання політичної напруженості.

При цьому динаміка зростання ВВП залишає бажати кращого, а інфляція зберігається незмінно низькому рівні. В таких умовах ЄЦБ намагається прискорити темпи економічного зростання з допомогою політики кількісного пом’якшення. Регулятор забезпечує додаткові вливання ліквідності у фінансовий сектор, що дозволить відновити позитивну динаміку економіки.

Незважаючи на прогнози аналітиків, які очікували ослаблення курсу євро до кінця року, представники ЄЦБ не бачать причин для девальвації європейської валюти. У найближчій перспективі євро збереже паритет долара, і зміцниться по відношенню до рубля. Влітку 2016 року курс євро досягне позначки 80 руб./євро, попереджає прогноз експертів.

Прогноз курсу долара і євро на літо 2016 року

Падіння курсу долара відбулося в результаті тимчасового підвищення нафтових котирувань. Подорожчання нафти пов’язано з перебоями поставок сировини з Кувейту, Нігерії та Іраку. При цьому фундаментальні чинники призведуть до швидкого зміни цієї тенденції – високий рівень нафтовидобутку збільшить затовареність ринку, що в свою чергу відіб’ється на падінні цін.

У результаті влітку 2016 року вартість долара повернеться до діапазону 70-73 руб./дол. Незважаючи на економічні труднощі єврозони, вартість євро наблизиться до позначки 80 руб./євро.

Читайте також:

» Буде девальвація рубля в 2016 році

» Прогноз курсу долара і євро на 2016 рік в Росії

» Прогноз від Мінекономрозвитку на 2016-2018 роки