Профілактика свинячого грипу 2016 року

Їх усіх вірусних інфекцій найнебезпечнішою вважається грипозна. Не допустити проникнення вірусу і попередити важке захворювання дозволяє профілактика свинячого грипу, у 2016 році виявлено саме цей підтип хвороби. Прогнози медиків виправдалися, вірус стрімко поширюється і загрожує здоров’ю мільйонів.

Епідемія, що почалася в січні і триває в лютому 2016 року, мало чим відрізняється від виявленої і добре вивченою інфекції семирічної давності. Це той же вірус А (Н1N1), він не здав своїх позицій і небезпечний ускладненнями. Суттєвої різниці в симптомах не виявлено, не змінилися і підходи до лікування. У групі ризику, як і раніше люди з ослабленим імунітетом і хронічними захворюваннями, які страждають ожирінням, діабетом, літні люди, вагітні жінки і діти. Дотримуватися обережності фахівці закликають всіх громадян. Навіть якщо ви володієте відмінним здоров’ям, не варто недооцінювати підступність вірусу. Убезпечити себе можна, профілактика — це ваша самозахист, не нехтуйте порадами лікарів і будьте уважні до здоров’я.

Слабкі місця сильного вірусу?

Ймовірність захворіти в розпал епідемії дуже висока. Стратегію боротьби з хворобою простіше вибудовувати, знаючи про її слабкості. У свинячого грипу вони є, виділимо основні слабкі місця:

Чистота

Вірус свинячого грипу дуже чутливий до чистих умов та дезінфікуючих засобів. Не допустити проникнення інфекції допомагає елементарне дотримання правил особистої гігієни. Будьте уважніше до рук, частіше мийте їх, використовуючи мило. За можливості після кожної процедури обробляйте шкіру спиртом, легким розчинами фенолу або оцтової кислоти. Вплив цих засобів небезпечно для вірусів, вони гинуть і стають небезпечними.

Навчіться промивати ніс. Це потрібно робити теплою водою і регулярно. Повноцінна промивка звільняє носові ходи від вірусів. Якщо робити процедуру вранці і ввечері, є ймовірність, що інфекція не встигне зачепитися за слизову і нашкодити.

Стежте не тільки за чистотою тіла. Щодня прибирайте квартиру, позбавляйтеся від пилу і зайвої вологи, протирайте меблі дезінфікуючими серветками. Це скоротить термін життя грипозних вірусів.

Сонячні промені

Доведено, що на життєстійкість вірусу свинячого грипу помітно впливає ультрафіолетове випромінювання. Прогулянки в сонячні дні і просушування одягу під сонцем можуть стати відмінною профілактикою грипу.

Високі температури

Стійка до холоду грипозна інфекція безсила перед високими температурами. Її шанси на виживання значно скорочуються при плюсових температурах. При 100 ° с вірус гине через хвилину. Убезпечити себе в період епідемії допомагають відвідування лазні, сауни і гарячі ванни. Це корисно для імунної системи. Захисні сили організму активізуються, в такому стані вони готові чинити опір інфекціям.

Свіжий і сухий повітря

У сухому середовищі і на свіжому повітрі інфекція гине швидко. Вірусу грипу дуже некомфортно в таких умовах, його життєстійкість слабшає. Про це бажано знати і користуватися для профілактики грипу. Регулярно провітрюйте приміщення і відкривайте вікна, це забезпечить приплив повітря і убезпечить від зараження.

Профілактика свинячого грипу 2016 року

Надійні способи самозахисту від свинячого грипу

Профілактика свинячого грипу передбачає цілий комплекс заходів. Якщо щеплення не було зроблено восени, ставити її в період епідемії марно. Доведеться шукати інші виходи.

Цікавий факт! Після впровадження в організм вірус грипу близько 6 годин не діє. Він не проявляє активності і не руйнує клітини.

Цим запасом часу можна скористатися і розправитися з інфекцією до того, як вона проявить себе в повну силу. Прислухайтеся до себе і будьте уважні до стану. У розпал епідемії будь-який натяк на проникнення вірусу повинен насторожувати. Свербіж у носі, запаморочення, слабкість, озноб, чхання — все це перші тривожні ознаки хвороби. Дійте відразу, поки температури немає, можна врятувати. Ми радимо:

1) Уникати контактів і дотримуватися дистанції

Не відвідуйте багатолюдні місця. Це стосується не тільки магазинів, аптек, лікарень та громадського транспорту. Відмовтеся від відвідування концертів, дискотек, кінотеатрів і спортивних залів. Розважальну життя бажано на час відкласти.

Якщо виникли підозри, що серед колег по роботі є носії вірусу, вирушайте у відпустку. Коли виходите на вулицю, захищайтеся маскою. Про ефективність цього способу профілактики грипу багато суперечок. Є думка, що здоровій людині маска не допоможе. Носити її рекомендується хворим, що це робиться для зменшення числа вірусних частинок у зовнішньому середовищі. І все ж, у профілактиці всі засоби хороші. Головне, пам’ятати, що захисні маски призначені для одноразового використання.

Вірус може передаватися через рукостискання. Його можна підхопити, тримаючись за дверні ручки, поручні в транспорті і у вбиральнях. Якщо спілкування уникнути не вдається, не наближайтеся до хворого ближче ніж на метр. Не обіймайтеся і не притискайтеся до нездоровим людям, після будь-якого контакту мийте руки.

2) Слідкувати за харчуванням

[rekalama2]

Воно повинно бути регулярним, достатнім і різноманітним. Наповніть раціон стравами з додаванням цибулі і часнику, продуктами, багатими на вітамін С, овочами і фруктами.

Налаштуйте питний режим і дотримуйтеся щоденну норму споживання рідини (2 літри). Акцент на мінеральну воду і ягідні морси. Виключіть алкоголь. Багато хто помилково вважають, що щоденна порція спиртного може стати засобом для внутрішньої дезінфекції. Етиловий спирт відноситься до антисептиків для зовнішнього застосування, потрапляючи всередину, він втрачає свої дезінфікуючі властивості і не здатний протистояти вірусу свинячого грипу.

У період епідемії організму потрібні сила і енергія, тому тема дієт і схуднення повинна бути закрита. Не обмежуйте себе в харчуванні і не позбавляйте імунітет шансів захистити себе.

3) Приймати ліки і звертатися до природних помічникам

Лікарських препаратів для профілактики свинячого грипу поки не придумано. Ефективні противірусні засоби. Вони пригнічують вірусне розмноження і захищають організм від проникнення інфекції. Перш ніж відправитися в аптеку, відвідайте лікаря і узгодьте з ним, які з засобів підійдуть саме вам. Препаратів багато, деякий з них небезпечні, самодіяльність у цьому питанні недоречна. Рекомендується прийом полівітамінів, від зараження вони не врятують, але допоможуть у зміцненні імунітету.

З цією ж метою можна приймати адаптогени та імунокоректори.

Гарним доповненням до профілактики грипу 2016 можуть стати народні рецепти. На першому місці часник, його цілющі властивості не втрачають своєї актуальності і дуже корисні при серйозних інфекціях. Можна вживати часник в сирому вигляді або різати його на шматочки і розкладати в приміщенні. Відмінним стимулятором імунітету вважається мед. Цей продукт забезпечує організм вітаміном С, що при свинячому грипі дуже важливо. Не поступається за цілющим якостям і звичайний алое. Сік рослини є гарним біогенним стимулятором.

4) Пам’ятати про грип до епідемії

При спалахах захворювання значимість профілактики дуже висока, але вона не гарантує захисту від зараження. Найбільш ефективними вважаються завчасні профілактичні заходи. Піклуватися про здоров’я необхідно до активного розвитку хвороби. Робіть щеплення і приймайте стимулюючі препарати, зміцнюючі імунітет. Так ви підготуєте організм до самостійної боротьби з інфекцією.

Здоровий сон, спорт, повноцінне харчування, загартовування, емоційний комфорт — все це надійні та перевірені методи самозахисту від грипозних вірусів.

Як діяти при зараження свинячим грипом?

Якщо температура стрімко поповзла всіх і виявлений весь набір симптомів, характерних для свинячого грипу, викликайте лікаря. Пам’ятайте, тепер ви — носій вірусу, від контакту з вами можуть постраждати оточуючі.

При будь-якому грипі фахівці попереджають про небезпеку самостійної діагностики та лікування. Причиною серйозних ускладнень і сумних наслідків стають безконтрольний прийом препаратів і пізні звернення громадян за медичною допомогою.

Дивіться також відео з ще декількома корисними порадами:

Читайте також:

  • Грип у Москві в 2016 році
  • Грип в Санкт-Петербурзі в 2016 році
  • Грип в Краснодарському краї в 2016 році