Професійний стандарт педагога з 1 січня 2017 року

Професійний стандарт педагога з 1 січня 2017 року

Професійний стандарт педагога з 1 січня 2017 року

Існує думка, що професійна діяльність педагогічних працівників полягає лише в перевірці зошитів та проведенні уроків. Але така думка притаманне обивателям, насправді педагоги виконують величезну рутинну роботу. Вона полягає в складанні планів, всіляких звітів та іншої писанини. Нерідко для викладачів надсилають директиви і вони, як правило, досить безглузді.

Неосвічене суспільство

Сьогодні у всіх бідах нашої держави прийнято звинувачувати США. В такому разі, чому тепер і у нас тестова система? Такий підхід до освіти в корені вбиває можливість мислити і міркувати над поставленим перед учнем завданням. З подібною специфікою освіти не вийде виростити з молодого покоління видатних вчених.

Не на користь розвитку системи освіти відіграє і той факт, що заробітна плата педагогів мізерна. Особливо це стосується молодих фахівців, щоб отримати гідну зарплату, необхідний хороший стаж та регулярне підвищення кваліфікації. До того ж ніхто не скасовував бюрократію, витрачати багато часу на паперову тяганину готові не всі, більшість грамотних співробітників відсіюється.

Всі ці фактори зібралися воєдино не випадково. Будь-якому уряду необхідно кероване суспільство. І зовсім не обов’язково, щоб це суспільство вміло мислити і приймати самостійні рішення. Найбільша вигода досягається тоді, коли суспільством можна керувати за допомогою одного центрального каналу.

Новий підхід в освіті

Міністерством освіти вводиться новий професійний стандарт педагога з 1 січня 2017 року. На сьогоднішній день він працює в тестовому режимі в деяких регіонах країни. Документ обговорюється, нові правила застосовуються на практиці, щоб виявити невідповідності і внести корективи. Ліванов Д., міністр освіти, запевняє, що всі зауваження будуть враховані, нові стандарти не ускладнять роботу викладачів. Він повідомив, що мета введення нового стандарту спрямована на зниження навантаження на педагогів.

Профстандарт педагога з 1 січня 2017 року – це порядок, у якому прописані основні вимоги до педагога (кваліфікаційні та особистісні). Опис того, яким повинен бути вчитель, якими володіти знаннями, вміннями і особистими якостями. Основне завдання цього документа – прищепити у викладача любов до дітей, зробити його роботу цікавою.

Педагогічна діяльність – це важка праця, що вимагає повної самовіддачі від вчителя. Педагог повинен йти в ногу з часом і самовдосконалюватися. Чим більше педагог знає, тим він цікавіше учням, авторитет в їх очах зростає.

Причини зміни профстандартів

Новий професійний стандарт педагога з 1 січня 2017 року запроваджується з ряду причин. Чиновники, що створили цей документ, заявляють – світогляд дітей за останні роки значно змінилося. Причиною цьому послужили швидкий розвиток технологій, нові відомості, цінності та знання. Зміст нинішніх підручників вже не актуально. Мета стандарту підвищити повноваження вчителя, дозволити прояв ініціативи і розширити свободу дій.

Показником якості роботи педагога є не тільки ЄДІ, необхідно розвивати таланти і здібності обдарованих дітей. Сучасні діти потребують особливого підходу, розуміння і розвитку.

Але є і зворотна сторона медалі. При важкому економічному становищі підняти зарплату педагогам неможливо. Тому найефективніший спосіб отлечь від очевидної проблеми – створити нововведення і зосередити на ньому увага. Тепер невисоку оплату праці можна буде пояснити браком професійних навичок.

Жити по-новому

Звичайно, зміна стандартів освіти не стане причиною виникнення масових заворушень у Росії. Освітянам нічого не залишається, як завантажити професійний стандарт педагога з 1 січня 2017 року і приступити до його вивчення.

Форми освіти в Росії
очна, заочна, очно-заочна

Витрати на освіту
500 мільярдів рублів в 2014 році

Кількість вчителів
1360 тисяч у 2010 році

Кількість учнів
13630 тисяч у 2010 році

Кількість шкіл
54000

Число зайнятих в освіті
5900 тисяч чол.

Завантажити документ можна, натиснувши на це посилання: Профстандарт педагога 2017