Премія Греммі 2017 року – номінанти, переможці, дивитися пряму трансляцію онлайн

Премія Греммі 2017 року – номінанти, переможці, дивитися пряму трансляцію онлайн

Премія Греммі 2017 року

Тріумфаторів премії «Греммі» вибирає Американська Академія Звукозапису, але вона давно стала по-справжньому міжнародною. Це світовий огляд досягнень сучасного музичного мистецтва. Рейтинги, комерційний успіх часто лежать в основі інших нагород.

Але саме «Греммі» стає однією з найбажаніших і престижних, оскільки в основі оцінок лежать творчі досягнення номінантів. Що не заважає церемонії нагородження ставати яскравим захоплюючим шоу, яке чекають мільйони шанувальників по всьому світу.

Слухати онлайн хіти номінантів на премію Греммі 2017 року

Премія Греммі 2017 року: як все починалося

Придумали цю нагороду музиканти з Лос-Анжелеса в 1958 році. «Греммі» — це ласкаве скорочення від терміна «грамофон», воно було в той рік на слуху у всіх, оскільки роком раніше широко відзначалося 80-річчя фонографа, «дідуся» грамофона. І саму нагородну статуетку виготовляють з тих пір у формі цього стилізованого музичного апарату.

Першу церемонію відкривав кумир американців Френк Сінатра, у нього виявилася легка рука: сам потім двічі ставав володарем золотих статуеток. «Греммі» з тих пір залишається найсоліднішою нагородою в музичному світі. Премія Греммі 2017 року стане 59-й за рахунком.

Американська Академія Звукозапису вважається досить об’єктивним аналітиком. А вибір дуже широкий, до того ж, голосування за кращих йде по 83 номінаціями.

Це не тільки чисто виконавське мистецтво і авторський талант, але ще й праця аранжувальників, звукорежисерів та інших категорій працівників, що беруть участь у створенні готового музичного продукту. Номінація «За технічні досягнення» існує з 1994 року.

Хто відзначався у минулі роки?

Джон Леннон, Елвіс Преслі, Тіна Тернер, Мадонна, Уітні Х’юстон — ці та інші гучні імена звучали на церемонії вручення заповітних статуеток. А кому-то музична Фортуна прихильна не раз. Наприклад, Рей Чарльз, відомий вокаліст і піаніст-віртуоз, був володарем цього почесного трофею 12 разів. А гурт з Ірландії «U2» стала «абсолютним чемпіоном» премії, отримавши її 20 разів.

Деколи політика втручалася у справи творчі. У 1990-му Шинейд О’коннор відмовилася від почесної премії на знак протесту проти політики влади Великобританії у відношенні до Північної Ірландії.

Як вже говорилося, нагорода має більше 80 номінацій: за найкраще рок-виконання, кращий традиційний вокальний поп-альбом, кращий кантрі-пісня, кращий поп-виконання дуетом або групою і десятки інших. І ряд нагороджених цією статуеткою, які були відзначені в декількох номінаціях. Наприклад, у Бейонсе таких категорій 5, а Майкл Джексон номінувався на 8 позицій.

Росіяни — тріумфатори Греммі