Правила дорожнього руху 2016

Правила дорожнього руху 2016

Як відомо на дорогах треба вести себе уважно, адже від цього буде залежати життя пішоходів та водіїв. Для цього й придумані правила дорожнього руху. Правил дуже багато, але вивчити їх не складе труднощів навіть якщо ви є новачком. Адже вони описані доступними словами, так що ніхто не заплутається. Ось кілька з них:

  • Водії машин, у яких включені проблискові маячки синього кольору та які виконують невідкладне службове завдання, можуть відступати від деяких вимог. Для того щоб мати переваги над іншими учасниками руху, водії повинні включати проблисковий маячок синього кольору. Пріоритетом водії можуть скористатися тоді, коли переконаються, що їм звільняють дорогу.
  • Пішоходи повинні рухатися по пішохідних доріжках, тротуарах або велопешеходным доріжках. По краю проїзної частини можуть рухатися пішоходи, які переносять громіздкі предмети, а також особи в інвалідних візках. У темний час доби пішоходи можуть переходити дорогу по краю проїзної частини або по узбіччях. Якщо це відбувається поза межами населених пунктів, то при собі треба мати предмети зі світловідбиваючими елементами.
  • Перед початком руху, поворотом або зупинкою водій повинен подавати сигнали світловим покажчиком повороту необхідно напрямку. А якщо такі відсутні – то рукою. Подача сигналу повинна бути завчасної до початку виконання маневру і припинитися після його завершення негайно. Водієві подача сигналу не дає переваги і не звільняє його від вжиття запобіжних заходів.
  • Водій повинен вести машину з тією швидкістю, яка не перевищує встановленого обмеження. При цьому враховується інтенсивність руху, стан і особливості транспортного засобу і вантажу. Водій повинен вжити можливих заходів при виникненні небезпеки для руху, яку він може виявити. Аж до зупинки транспорту. Зі швидкістю 60 кмгод дозволяється рух в населених пунктах, і не більше 20 кмгод у житлових зонах або на дворових територіях.
  • Рух велосипедистів по правому краю проїзної частини допускається у віці старше 14 років. По тротуарах повинно відбуватися рух велосипедистів від 7 до 14 років. Також можна їхати по велопешеходным і велосипедних доріжках. Якщо велосипедисту менше 7 років, то він повинен пересуватися тільки по пішохідних доріжках, тротуарах або в межах пішохідних зон.