Поздоровлення в прозі зі Старим Новим роком 2016

Старий Новий рік — свято чи ні?

            Офіційно і тим більше на державному рівні його немає, а в народі Старий Новий рік – одне з найулюбленіших свят. Можливо, тому, що в православному календарі він пов’язаний з днем святої Меланії (Щедрий вечір – 13 січня, близької за своїм настроєм передріздвяний) і днем Василя (Обрізання Господнього – 14 січня). У перший день щедрували переважно дівчатка (дівчата), на другий посівали зерном хлопчики (юнаки). Всі ці звичаї мали пряме відношення до найголовнішого для кожного господаря – врожаю на полі і благополуччя в домі. І якщо поздоровлення в прозі зі Старим Новим роком 2016 прозвучать з урахуванням вищесказаного, то вони торкнуться не окремої людини, а всієї сім’ї і навіть цілого роду.

«Як розсипається пшеничка по вашому будинку, так нехай множаться в ньому достаток і радість, а наступаючий рік збереже і примножить затишок і добро! Бажаємо розуміння і любові, тепла і турботи!»

«Як проростає і наливається силою колос в полі, так і в вашій родині, нехай кожен її член – мале зернятко – вбирає в себе багатий досвід поколінь і передає його далі. Бажаємо, щоб частіше дощі поливали його радості і промені осявали доброти. Нехай ангел-охоронець плекає кожне зернятко на його життєвому шляху і дарує впевненість і мудрість!»

Поздоровлення в прозі зі Старим Новим роком 2016

Старий чи новий

Це свято можна вважати найбільш загадковим у календарі завдяки його назві: якщо рік новий, то який же він старий, і навпаки. А дозвіл загадки криється в історії. Язичницька релігія пов’язувала початок нового року з відродженням природи, коли прокидалися земля, дерева, трава, вода, входили в новий життєвий цикл тварини, тобто з весною. Прийняття християнства, що прийшов з Візантії разом з календарем, змінило сприйняття з точністю до навпаки – на початок року слов’яни більше ста років відзначали на початку вересня.

У 17 столітті волевиявленням тяготевшего до Європи російського царя-реформатора Петра I відлік часу пішов за юліанським календарем, відрізнявся від нинішнього, григоріанського, прийнятого після Жовтня 1917 року, рівно на тринадцять днів. Тобто 1 січня, коли ми відзначаємо прихід нового року, в петровську епоху наставало в ніч на 14 січня.

Дива багато не буває

            Хтось з іронією може назвати Старий Новий рік ще одним приводом випити і закусити, але, як кажуть, кожному своє. У народі йому приписувалася магічна сила, що дозволяє заглянути в майбутнє. Недаремно дівчата ворожили на судженого і на долю. Таким чином у привітаннях можна обіграти і цей мотив.

«Зустрічаючи Старий Новий рік, залишайте старе і обридле в минулому, але вийміть з них певні висновки, щоб не повторювати їх заново. Якщо зустрінете стару любов, придивіться, – може, вона все-таки виявиться надійніше нової. Якщо зміните роботу – постарайтеся зберегти добрі стосунки зі старими колегами, адже їх дружба ще не раз виручить в непростій ситуації. Мислите по-новому, залишаючись самими собою, і зі Старим вас Новим роком!»

«Дорога подруга! Бажаю тобі чарівництва і дива, яких не буває багато! Запали свічки, і нехай виконуються твої бажання і мрії. А я спробую допомогти тобі вибрати найважливіші. Ти потребуєш в турботі, затишному теплому будинку, де звучить сміх дітей, – бажаю, щоб в сні ти побачила того, хто стане самим головним для тебе наяву. Все інше додасться!»

Друге дихання

Для святкування Старого Нового року він знадобиться обов’язково! Ще згадуються застілля 1 січня і на Різдво, а вже на порозі стара компанія, яка сподівається зустріти свято не менш весело. Що ж, побажання одне – зробити їжу менш щільною, а спілкування – більш насиченим. Відповідно привітання з старий новий рік прикольні виявляться найбільш доречними серед друзів і знайомих.

«Друзі, у нас є відмінний шанс сказати те, що ми не встигли доїсти те, що не доїли, дотанцювати те, що не дотанцевали і подарувати те, що ще не подарували. Нехай наші жінки люблять нас по-старому, але фантазують по-новому! Нехай на старій роботі нас чекає неймовірно нова зарплата і старий начальник запропонує нову перспективну посаду! Нехай, нарешті, здійсниться давня мрія про нову машину і відпустці на Багамах! І дай Бог нам ще не один раз зустрічати Новий рік в старій компанії!»