Повернення податку при купівлі квартири в 2016 році

Незважаючи на продовження кризи в 2016 році, росіяни зможуть розраховувати на повернення податку при купівлі квартири. Використовуючи дану можливість вдасться суттєво заощадити, купуючи власне житло. При цьому варто враховувати важливі нюанси і зміни, які вступили в дію в поточному році.

Корисний механізм

Розраховувати на відшкодування з боку держави можуть працевлаштовані громадяни, які здійснюють перерахування ПДФО. Сума повернення розраховується виходячи з розміру проплаченого податку, однак не може перевищувати 260 000 руб. (вирахування при купівлі житла, вартістю 2 млн руб.). У нинішньому році змінилися правила використання даної суми, що несе в собі додаткові можливості.

Раніше повернення податку можна було отримати тільки при покупці єдиного об’єкта майна. Нововведення обмежують тільки максимальну суму, при цьому чинне законодавство дозволяє використовувати повернення на покупку декількох об’єктів. Наприклад, при покупці житла було оформлено відшкодування від суми 1,5 млн руб. Після цього у громадянина залишається право ще раз оформити повернення при наступному придбанні, вартістю до 0,5 млн руб.

Цей механізм можуть використовувати позичальники, які скористалися іпотечним кредитом. Крім самої вартості нерухомості, вони мають можливість додати суму переплачених банківських відсотків. Ця норма поширюється і на відсотки в рамках договору рефінансування.

Крім того, до витрат можна віднести витрати на придбання оздоблювальних матеріалів і на здійснення ремонтних робіт. Якщо в квартирі було проведено перепланування, то чинне законодавство не передбачає включення цих робіт на суму вирахування.

Крім громадян, які працюють, право на отримання відшкодування мають пенсіонери. В даному випадку існують деякі особливості, оскільки сама по собі пенсія не оподатковується ПДФО.

 • Для працюючих пенсіонерів вирахування розраховується виходячи з суми одержуваної зарплати або інших додаткових доходів.
 • Пенсіонери, які не мають інших джерел доходів, також зможуть отримати повернення податку при купівлі квартири в 2016 році. При цьому поверненню підлягає сума ПДФО, яка була сплачена протягом попередніх трьох років.
 • Щоб оформити відшкодування потрібно підготувати відповідні документи і звернутися в податкову інстанцію або до представника роботодавця.

  Повернення податку при купівлі квартири в 2016 році

  Як отримати повернення податку при купівлі квартири в 2016 році

  Для оформлення повернення потрібно підготувати наступний перелік документів:

 • Заповнена форма 3-ПДФО (якщо пакет документом передається через роботодавця, дана декларація обов’язкова).
 • Складена довідка 2-ПДФО, де відображається загальний дохід і відповідний розмір сплаченого податку.
 • Паспорт та ІПН.
 • Право власності та відповідний договір купівлі-продажу нерухомості.
 • Копія кредитного договору (якщо нерухомість придбана в іпотеку).
 • Крім того, потрібно документальне підтвердження понесених витрат:

  • банківські виписки, які підтверджують оплату на рахунок продавця;
  • чеки з сплаченими банківськими відсотками (у разі іпотеки).

  Зібраний пакет подається в податкову інстанцію разом із заявою про повернення податку. Після цього у співробітників податкової є три місяці на перевірку документів, що визначає максимальні строки для повернення податку при купівлі квартири, які залишаються актуальними в 2016 році. Якщо будуть виявлені неточності, дана інстанція має право запросити необхідні уточнення.

  Коли податкова приймає позитивне рішення, громадянин надає реквізити рахунку, куди буде перерахована сума вирахування.

  Якщо повернення податку оформляється через офіційного роботодавця, то заповнену заяву та повідомлення з податкової передаються в бухгалтерію, яка самостійно здійснює розрахунок суми вирахування. Після цього із зарплати не буде відніматися ПДФО, поки сума відшкодування не буде списаної.

  В деяких випадках отримати податкове вирахування не вдасться:

 • Житло було придбане з використанням коштів материнського капіталу або інших державних програм.
 • Угода була укладена за участю взаємозалежних осіб (подружжя, батьки, діти і т. д.).
 • Повернення прибуткового податку при купівлі квартири в 2016 році дозволить заощадити до 260 тис. руб., що стає особливо актуальним у період економічної кризи. Відшкодування зможуть отримати як працевлаштовані громадяни, так і пенсіонери, однак останнім не вдасться враховувати суму пенсії.

  Щоб оформити вирахування потрібно підготувати пакет документів, який подається на перевірку в податкову. При цьому подати заяву про виплату можна в податкову інспекцію чи бухгалтерію роботодавця.
  Читайте також:

  » Валютна іпотека в 2016 році: останні новини

  » Податковий відрахування на дитини в 2016 році

  » Іпотека з держпідтримкою в 2016 році