Послання Путіна Федеральним зборам 1 грудня 2016 року – пряма трансляція дивитися онлайн

Послання Путіна Федеральним зборам в 2016 році

Традиційно наприкінці року президент РФ Володимир Путін звертається до Федеральних зборів з посланням. Не є винятком і рік нинішній. Кремлівський прес-секретар Дмитро Пєсков, спілкуючись з колегами-журналістами, сказав, що послання обов’язково відбудеться, але про точні дати поки говорити рано.

Але днями з авторитетних джерел ЗМІ стало відомо, що, швидше за все, щорічне послання Федеральним зборам будуть озвучено президентом 10 грудня. А 22 грудня, теж імовірно, глава держави відповість на запитання представників вітчизняних та зарубіжних інформаційних джерел на підсумковій прес-конференції.

Дивитися онлайн Послання Путіна Федеральним зборам 1 грудня 2016 року можна буде на цій сторінці. Відео буде розміщено, як тільки трансляція з’явиться у відкритому доступі.

Віхи зовнішньополітичної діяльності

Що цікавого варто чекати від онлайн відео послання Путіна Федеральним зборам 1 грудня 2016 року?

Вибудовується послання зазвичай традиційно: спочатку глава держави говорить про міжнародні проблеми та успіхи країни в світі. Обов’язково буде порушена тема загроз з боку міжнародного тероризму. Конкретно мова піде про операції наших ВКЗ у Сирії і події, супутніх цього протистояння.

У нинішньому році, звичайно ж, послання не обійдеться без осмислення одного із знакових подій — виборів у США. Президент Росії в ході виборчої кампанії не раз підкреслював, що Росія працюватиме з будь-яким новим главою американської держави, з тим, кого обере народ країни.

Україна, Донбас, доля Мінських угод, вибори в країнах Східної Європи, розширення НАТО — теми, які не перестають бути актуальними. Якщо вони цікаві вам, варто дивитися онлайн Послання Президента Федеральним зборам 01.12.2016.

Рахункова палата про знос основних фондів

У тому, що стосується внутрішньої політики країни, економічного розвитку, Путін буде, як зазвичай, спиратися на дані експертів. Будуть порушені теми фінансів, малого бізнесу і економіки в цілому, санкційного впливу на країну, а також питання демографії і соціальних проблем в більш широкому плані.

Перш ніж перейти до основних тез послання президента Федеральним зборам на 2017 рік, коротко звернемося до цифр і фактів, озвучених головою Рахункової палати Тетяною Голікової 18 листопада на пленарному засіданні Держдуми. Напевно вони отримають відгомін і під час підсумкових зустрічей і звернень президента Путіна.

Знос основних фондів, за даними на кінець 2015 року, перевищив 50%, застерігають фахівці. Інфраструктура нашої економіки застаріла, потребує оновлення. Причому, якнайшвидшого. Починаючи з 2018 року в ці проекти доведеться вкладати величезні гроші, але поки що не відпрацьований механізм нарощування подібних інвестицій. Необхідно стимулювати бізнес до такого роду діяльності, впевнена Голікова.

Для економіки відновлення матеріально-технічної бази має стати пріоритетним напрямком. Для вирішення цього завдання «необхідно здійснити додаткові інвестиції в економіку близько 4 трлн рублів в рік (більше $61,5 млрд), підвищивши частку інвестицій в основний капітал у ВВП, приміром, у 2017 році, на 4,4%», – підкреслила Голікова.

Це буде непросто в умовах нинішньої економічної ситуації. Так. Наш Резервний фонд з 1 червня по 1 листопада 2016 року зменшився на 8,7 млрд доларів (560 млрд рублів), на початок листопада його розмір був, в доларовому еквіваленті, $31,66 млрд. Скорочується і Фонд національного добробуту: за п’ять місяців він знизився з 4,752 трлн руб. до 4,542 трлн руб., це $72,2 млрд.

Послання президента РФ про економіку країни

Пряма трансляція Послання Президента Федеральним зборам 01.12.2016 не повинна залишити без уваги і економічні питання.

Ситуація в економіці країни залишається складною. Вона як і раніше сильно прив’язана до цін на нафту, а вони, як відомо, за рік знизилися приблизно на 47%. Але до кінця 2016-го вартість нафти вирівнялася, різкі цінові перегони припинилися. Росія готова за погодженням з країнами ОПЕК піти на деякий стримування нафтовидобутку, щоб виключити подальше падіння цін на енергоносії.

Дуже важливим позитивним підсумком року стали цифри, що показують стримування інфляції та стабілізацію курсу рубля. Відтік капіталу за кордон теж знизився. 2017 рік, на думку глави держави, стане прикордонним, по завершенні якого має розпочатися підйом економіки.

За підсумками 2015 року витрати держави перевищували витрати на 2,184 трлн рублів, це і стало показником дефіциту федерального бюджету. Загальний зовнішній борг Росії становить 516,1 млрд доларів.

Західні санкції не змогли змусити нашу країну відмовитися від вільної внутрішньої і зовнішньої політики. Так, від них наша економіка постраждала, але і Заходу вони принесли серйозні збитки. Президент знову підкреслює, що є і позитивний результат обмежувальних західних заходів: Росія стала робити ставку на внутрішні резерви, ряд галузей економіки показує зростання. Наприклад, сільське господарство, зокрема, значно виріс наш експорт зерна.

Держава, фінанси і бізнес

Дивитися трансляцію послання Путіна Федеральним зборам 1 грудня 2016 року варто і людям, які цікавляться фінансовими питаннями.

Інфляційний коефіцієнт в 2016 році, згідно з даними ЦБ, становив 8,5%. План на 2017 рік — від 4 до 4,5%. Більшість експертів вважають, що в цих рамках утриматися буде складно, але реально.

Фінансова стійкість — ще одна перспективна завдання держави. Бюджет повинен бути максимально збалансованим, треба шукати можливості для скорочення надлишкових витрат, планомірно скорочувати дефіцит бюджету. Для цього необхідно посилити підтримку державою реального сектора економіки.

На нещодавньому форумі інноваційних технологій президент наголосив, що успіхи країни в цьому напрямку радують, але ще не є достатніми. За обсягами експорту продукція сучасних інформаційних технологій вже ненабагато відстає від цифр по експорту військової та сільськогосподарської продукції.

Чимало зроблено за програмами співпраці держави і бізнесу, особливо малого і середнього. У 2017-му даний напрямок буде продовжено і поглиблено, особлива підтримка буде надаватися тим підприємствам, які головною метою зроблять роботу з імпортозаміщення. Вони будуть стимулюватися з Фонду розвитку промисловості та з інших джерел федерального і регіонального фінансування.

Будівництво доріг та їх якісний ремонт, реконструкція стануть у майбутньому році одним з інвестиційних пріоритетів. Офіційні дані свідчать: у Росії кілометраж доріг в найближчі роки буде збільшено в 2-3 рази. Кошти на реалізацію цього амбітного проекту виділять з додаткових джерел дорожнього фонду. Регіони також повинні взяти участь у цьому масштабному проекті. Багато вже зроблено, на прикладі Москви можна бачити, як сучасні технології все глибше входять в галузь дорожнього будівництва. Є позитивні зрушення і на місцях, наприклад, в Архангельську нинішньої осені завершена грандіозна реконструкція солідного ділянки федеральної траси на в’їзді в обласний центр.

Демографія та інші соціальні аспекти

Соціальні програми не повинні бути урізані, це тверда позиція президента. Більш того, при обговоренні бюджету на наступний рік і найближчу перспективу, депутати Держдуми говорили про необхідність подальшого підвищення заробітної плати педагогам і медпрацівникам.

Пенсія буде проіндексована у звичайному режимі у лютому 2017 року. а в січні належить одноразова виплата в 5000 рублів як компенсацію за інфляційні витрати попереднього періоду. За наполяганням президента Путіна, військові пенсіонери також отримають ці виплати.

До негативних підсумками року слід віднести зменшення реальної заробітної плати на 3,5% і зниження загальних доходів населення на 4%.

У 2017 році закінчується термін дії програми материнського капіталу, який передбачений для підтримки сімей, де народжується друга дитина. Програма діє вже 10 років, і результати її досить істотні. Демографічна ситуація в Росії помітно покращилася, народжуваність перевищила смертність, зросла тривалість життя, а також чисельність населення.

На 1 січня 2016 року, з урахуванням населення Криму, росіян налічувалося 146,3 млн осіб. Сума материнського капіталу на сьогоднішній день становить 453026 рублів. Президент вважає, що цю програму треба продовжити ще, мінімум, на два роки, вишукати для цього необхідні резерви. Найближче майбутнє покаже, чи будуть реалізовані ці надії.

Послання Путіна Федеральним зборам 1 грудня 2016 року – пряма трансляція