Послання президента Федеральним Зборам на 2016 рік

На початку грудня президент РФ Ст. Ст. Путін виступив з Посланням до Федеральних зборів на 2016 рік. Свій виступ він почав з проблем міжнародного тероризму, зазначивши, що Росія протягом останніх 10 років веде успішну боротьбу з них як всередині країни, так і за її межами.

Про економічної ситуації

Президент зазначив, що ситуація в економіці складна, але не критичною. Існують позитивні тенденції в промисловому секторі в результаті стабілізації курсу рубля. Інфляція в поточному році значно знизилася в порівнянні з минулим роком, відтік капіталу з країни зменшився. Але для подальшого розвитку необхідно подолати нульові темпи зростання і вже у найближчі роки збільшити їх до рівня вище середньосвітових.

Стосовно банківської системи президент відзначив необхідність її стабілізації, що дозволить розвивати конкурентоспроможність економіки країни в цілому. У найближчій перспективі потрібно зниження інфляції до рівня 4%. Спекуляції на ринку валют повинні бути піддані жорстких заходів впливу, які раніше уряд не застосовувало.

У Посланні президента на 2016 рік йдеться про те, що російська економіка за масштабністю повинна відповідати історичної ролі держави. Ст. Путін висловив думку, що до 2020 року Росія буде здатна самостійно забезпечувати себе продовольчими продуктами і частково міжнародний ринок.

Послання президента Федеральним Зборам на 2016 рік

Про бізнес

У зверненні Ст. Путіна зазначається, що проведена серйозна робота по зміцненню співпраці між бізнесом та державою. Російська промисловість зосереджена в основному на сировинній галузі, і цю тенденцію, на думку глави держави, необхідно міняти.

Відзначалася важливість імпортозаміщення та необхідність його підтримки, кошти на ці цілі будуть направлятися з Фонду розвитку промисловості. Президент виступив з пропозицією провести в 2016 році докапіталізацію фонду на 20 млрд руб.

Президент також зазначив, що важливим аспектом у розвитку малого та середнього бізнесу має стати зниження кількості перевірок з боку державних органів. Президент зажадав від Уряду до середини 2016 року подати перелік функцій контролюючих органів, які є надлишковими щодо бізнесу.

Амністія капіталів, оголошена президентом, за його словами, не приносить бажаних результатів. Він виступив з пропозицією подальшого вдосконалення даних заходів.

Фінансова стійкість країни

Основним параметром фінансової стабільності будь-якої держави є збалансований бюджет, важливість якого підкреслив у своєму бюджетному посланні, розрахованому на 2016 рік, президент РФ. Зараз витрати країни перевищують доходи, що неприпустимо в умовах боротьби за лідерство на міжнародному ринку в якості надійних партнерів.

Відносини з братнім народом

У Посланні президента на майбутній рік, зверненому до Федеральних зборів, зазначається, що ставлення до українського народу завжди буде зберігатися як до братнього, незважаючи на розбіжності з його урядом. При цьому глава держави зазначив, що неприпустимо підтримувати захоплення влади і ті вбивства, які відбуваються на Україні.

Події останнього часу, на думку Ст. Путіна, не призвели до тих результатів, на які розраховував уряд України. Укладений договір між Євросоюзом та Україною не набув чинності.

Послання президента Федеральним Зборам на 2016 рік

Санкційні заходи проти Росії

Президент зазначив, що запровадження санкцій – це лише наслідок бажання Заходу вплинути на розвиток Росії. Глава держави не заперечує негативний вплив санкцій на економіку РФ, але при цьому зазначає, що санкції негативно впливають і на ті країни, які їх вводили. За припущенням президента, Росію хотіли направити на шляху розвитку Югославії, але, як висловився Путін, «не вийшло, ми не дозволили».

Стратегія: курс на розвиток країни

Російська Федерація не має наміру припиняти ділові стосунки із західними країнами, у тому числі з Америкою. Країна не буде закрита для світу, заявив президент, будуть залучатися інвестиції і реалізовуватися спільні бізнес-проекти.

Путін висловив думку, що подальший розвиток Росії – в руках кожної людини. Час належить напружений, і введені санкції повинні бути стимулом для розвитку. Кожен громадянин Росії вносить вклад у розвиток країни своєю щоденною працею, підкреслив глава держави. Громадянські ініціативи, сильна соціальна сфера і стабільна економіка стануть для Росії кращою опорою у вирішенні внутрішніх проблем і протистоянні зовнішнім факторам, вважає глава держави.

Інфраструктура для бізнесу

У Посланні президента РФ Федеральним зборам на 2016 рік відзначається необхідність збільшення будівництва доріг у країні не менш ніж у два рази. На його думку, це важливий аспект у розвитку бізнесу, так як нові виробничі потужності вимагають наявності площ та інфраструктури.

Глава держави звернувся до місцевої влади всіх рівнів з вимогою впритул зайнятися ремонтом існуючих і прокладання нових доріг. Кошти на ці цілі будуть виділятися з додаткових джерел дорожнього фонду, які знаходяться в самих регіонах.

Демографія Росії: позитивні тенденції

У Посланні Путіна говорилося не тільки про економічну ситуацію. В наступному році закінчується дія програми материнського капіталу, яка дозволила протягом останніх трьох років спостерігати демографічний приріст. Фінансисти вказують на те, що в найближчій перспективі не вдасться продовжити дію програми з-за нестачі коштів. Путін висловив незгоду з думкою фінансистів і зазначив, що виплати материнського капіталу слід продовжити ще на 2 роки.

Послання президента на 2016 рік, відеозапис якого можна подивитися нижче, характеризується конкретністю постановки сьогоднішніх проблем в країні. Дані проблеми в Росії відомі давно, на що звернув увагу Ст. Путін, але їх рішення вимагає конкретних заходів, особливо в ситуації, що склалася як в межах країни, так і в усьому світі.

Відео

Читайте також:

» Що буде з рублем в 2016 році

» Новини економіки Росії сьогодні: що чекати в 2016 році

» Чи буде криза в 2016 році в Росії