Погода в жовтні 2016 року в Росії (Москві). Прогноз погоди

Про те, яка буде погода в жовтні 2016 в Росії, синоптики більш переконливо і достовірно скажуть лише наприкінці вересня, до тих пір всі прогнози стануть носити попередній характер і ґрунтуватися на статистичних даних за попередні вісім років як мінімум. Слід враховувати також певні тенденції у зміні клімату – більш високі температури влітку і низькі взимку.

Поворот до холодів

            Жовтень – це середина осені, коли відбувається поступовий перехід від ясних сонячних днів до похмурим і похмурим, а потім до морозним і сніжним. Ще сяє золотом листя на деревах, але в північних регіонах її швидко забирають рвучкі вітри, починаються приморозки ночами і крижані дощі змінюються першим снігом. Перші дні можуть порадувати температурою до +12 °С, але в кінці місяця вона не піднімається вище +4 °С Вночі на початку жовтня ще тримається відносне тепло +4-5°С, в останніх числах холодає до -4 °C. Світловий день стає все коротшим, сонячні дні рідкісні.

Погода в жовтні 2016 року в Росії (Москві). Прогноз погоди Незважаючи на те, що південь Росії більше розташований до гарної погоди і радує приїжджих сухими теплими днями – температура в першій половині жовтня може підніматися до +21 °С, а вода ще прогрівається до +19 °С – можливість різких похолодань до +8 °С дає зрозуміти: мрії про засмагу і купанні краще відкласти до наступного року. Тому залишається дихати морським повітрям і частіше прогулюватися по березі, використовуючи повною мірою погожі дні. Така ж ситуація складається і в Криму, де середня температура на початку жовтня вдень збережеться до +17 °С, але вже до кінця не підніметься вище +9 °С.

Центральні російські регіони полонять барвистим феєрверком листя і великою кількістю дарів природи – на ринках дуже великий вибір всіляких овочів, фруктів. У містах і особливо в селищах традиційно проводяться дні врожаю, веселі ярмарки. Середня температура повітря невисока – +8-9 °С, все частіше ночами бувають заморозки. Мрячать дощі, що переходять у швидко тане сніг.

Жовтнева ностальгія

            Вулиці столиці стають все більш непривітними по мірі того, як жовтень вступає у свої права. Парки, залучали москвичів і гостей міста золотаво-багряним переливами листя та яскравими острівцями осінніх квітів, вже не ваблять прогулятися алеями – спорожнілим, прозоро-холодним і вологим. Пориви вітру можуть досягати десяти метрів в секунду, в середньому ж їх швидкість залишається в межах чотирьох метрів. Максимальна температура повітря, як припускає прогноз погоди в Москві в жовтні, залишиться не вище +17 °С, мінімальна не опуститься нижче -6 °C.

Погода в жовтні 2016 року в Росії (Москві). Прогноз погоди Сонце буде виглядати в добу в середньому на чотири з половиною години, світловий день складе вже лише дев’ять з половиною годин. Хмари та вітер виявляться основними показниками столичної погоди – як не згадати про недавнє обволікаючу теплі! Відносно спокійними і безветренными будуть лише три дні. По-справжньому дощовими стануть вісім днів. І все ж знайдуться і любителі такого негоди – особливо якщо спостерігати за ним з вікон квартири, де затишно і чекає чашка гарячого чаю.