Погода в травні 2016 року в Росії (Москві). Прогноз погоди

З великою точністю стверджувати, яка буде погода в травні 2016 року в Росії, синоптики не беруться. Найчастіше попередній прогноз пропонується, виходячи з даних за попередні сім-вісім років з поправками на тенденції у зміні клімату. І лише за тиждень-два можна говорити про максимальної наближеності прогнозу до тих погодних умов, які очікуються в дійсності.

Перехід до тепла

            Він здійснюється саме в травні. Часом на грунті вночі може бути заморозок, і це досить характерне явище для центральної Росії, а тим більше для північних регіонів. Що стосується півдня, то неглибокі водойми грунтовно прогріються, і знайдуться ті, хто відкриє купальний сезон і зможе похвалитися непоганим засмагою. У середньому південців порадує денна температура +18-21 °С, вночі вона знизиться до +5-8 °С, але це вже та прохолода, яка приємно освіжить після доволі спекотного дня.

Погода в травні 2016 року в Росії (Москві). Прогноз погоди

Досить сприятливим виявиться прогноз погоди на травень 2016 для середньої смуги країни: не занадто жарко вдень (+11-14 °С) і відчутно тепліше вночі (+1-6 °С). Північ з працею піддається променів сонця, яким непросто пробиватися крізь пелену хмар, але до кінця місяця холодний дощ, інколи зі снігом, припиниться, і повітря зможе прогрітися до +10-11 °С. В цілому перші травневі дні повинні бути ясними і досить теплими, що розташує до відпочинку на природі росіян, з нетерпінням очікують своєрідних травневих канікул, адже навіть Великодні торжества співпадуть в цьому році з гуляннями до Дня весни та праці.

Москва травнева

            Дачникам, рибалкам і просто любителям пікніків сміливо можна спрямовуватися до річок і озер, займатися розсадою відразу після Великодня – ночі ще холодні, але денне тепло перевершить всі очікування. Будні столиці обов’язково потрібно змінити на легку святкову ейфорію. Дощі якщо і потурбують, то ненадовго, і виявляться вельми до речі – земля навесні повинна насититися вологою. Прогноз погоди в Москві у травні обіцяє опади швидше за все в середині місяця, і не занадто рясні, але, можливо, вони будуть супроводжуватися ударами грому. Світловий день поступово збільшиться від 11 до 17 годин. Кілька зіпсують враження рвучкі наполегливі вітру, за яких температура повітря здасться більш низькою, ніж насправді.

Погода в травні 2016 року в Росії (Москві). Прогноз погоди

У великому місті важко судити про погоду згідно з народними прикметами, але деякі з них допоможуть зорієнтуватися, якими ж будуть не тільки майбутні дні, але і місяці. Наприклад, рання зелень на березах обіцяє тепло, але якщо воно настане на початку травня, то майже напевно зміниться на похолодання в кінці місяця. Черемха, розквітла до 4 травня, підкаже – літо треба чекати спекотне. Скупі травневі дощі передбачають більш сирої і дощовий вересень. Пізнє цвітіння горобини зазвичай пов’язують з неблизької восени.

Незважаючи на можливу денну температуру в кінці травня до +25 °С, про літо говорити ще рано: в червні швидше за все задощить. Але у мегаполісі все одно збільшуються духота і сухість повітря, які кілька слабшають до вечора. Саме ця вечірня прохолода зробить прогулянку вулицями столиці незабутньою.