Погода в листопаді 2016 року в Росії (Москві). Прогноз погоди

           Якщо про жовтні синоптики говорили як про місяці, в якому можливо деяка рівновага холоду і тепла, сирих і сухих днів, то погода у Росії в листопаді 2016 року ілюзій на приємні відчуття від прогулянок і перебування на повітрі не залишає. У цей період краще зайнятися справами, поберегти себе і близьких від простудних захворювань.

На порозі зими

            Листопад – всього лише відносна перепочинок перед настанням справжніх холодів, пронизують колючих вітрів, несамовитих завірюх, коли будуть потрібні всі сили, всі тепло, накопичене протягом сонячних місяців, щоб зберігати бадьорість і раніше радіти кожному дню. Мабуть, тільки на початку місяця в південних містах жителі зможуть порадіти кільком щодо приємним днях: температура вдень підніметься до +10-11 °С. Дощі будуть звичним явищем, і до середини жовтня, коли стовпчик термометра застигне на позначці 0 °С, зміняться мокрим снігом. Він не затримається на землі і перетвориться в щось крижане місиво, яке найбільше небезпечно як для дітей, так і для дорослих – пора подбати про туристичного взуття і вологонепроникною одязі.

Погода в листопаді 2016 року в Росії (Москві). Прогноз погоди Ще більш безнадійним і непередбачуваний листопад у центральних регіонах: переважно небо буде затягнуте хмарами, сонце якщо й вигляне, то його промені не зможуть прогріти навіть повітря. У перші дні температура залишиться плюсовій і досягне +6-10 °С, до середини місяця опуститься до 0 °С, і в кінці застигне на -10 °С, а іноді можна навіть очікувати -20-22 °С. Непостійність листопада росіяни відчувають повною мірою: вранці можливий «плюс», а вже до вечора «мінус» і ожеледь. До речі, саме така крижана кірка стане причиною багатьох травм і аварій – про це необхідно пам’ятати і приймати необхідні заходи, щоб уникнути подібних ситуацій.

На півночі листопад – практично зима. Навіть +1 °С і 0 °С вкрай рідкісні – в середньому очікується -15 °С. Але і постійних великих морозів ще немає, хоча до кінця місяця можливе пониження температури в окремих місцевостях до -30 °С. Сніг йде часто – спочатку важкий і вологий, в морози – сухий і легкий. Небезпеку ожеледиці велика, але найбільше доведеться потрудитися і самим жителям північних районів, і міським службам, щоб очистити дороги, тротуари, підходи до будинків і громадських споруд від снігових заметів. Мабуть, пухнасте біле диво на радість тільки дітям – як привід кататися на санках, здійснювати лижні походи, ліпити круглобоких красунь з морквяними носами, які прикрасять багато двори.

Листопадова хандра

Напевно, таким виявиться настрій багатьох москвичів, якщо підтвердиться прогноз погоди на листопад місяць. Адже він порадувати практично нічим не зможе: дощі, ближче до кінця місяця зі снігом, калюжі під ногами, сіре похмуре небо, пронизлива сирість. Тільки в перших числах є надія на температуру близько +8-10 °С, а в середньому вона підніматиметься до +1-2 °С, а опускатися до -3-5 °С. Сонце вкрай рідко зможе пробиватися крізь важку сіру пелену і світити буде в добу лише 2 години 45 хвилин. Світловий день триватиме лише 7 з половиною годин. Прогулянки на час доведеться відкласти, але є безліч інших розваг в колі сім’ї та друзів.