Погода у березні 2016 року в Москві та Росії. Прогноз

Березень у столиці

            Перший весняний місяць примхливий і оманливий. Так що погода в березні 2016 в Москві виявиться дуже нестійкою. Якщо вірити народним прикметам, то її повинен був передбачити грудень: морози та невелика кількість опадів вказували на нехай похмурий, але досить сухий березень. Початок місяця все ж порадує сонечком, але вночі ще протримається мінусова температура. Хоча Масляна знаменує собою перехід до весняного тепла, але 7 числа, коли її будуть відзначати, очікується мороз після снігу з дощем в перші березневі дні. Жіноче свято на наступний день, думається, не буде затьмарений хмарами, затягнули небо, – посмішки милих дам, яких стануть вітати чоловіки, зроблять його світлим і радісним.

Хто б що не говорив, а навесні в березні все-таки пахне. Це та неповторна свіжість, яка передбачає близькість тепла і розквіту на відміну від похмурої осінньої вогкості і гнітючою зимової сльоти. Правда, до цього тепла далеченько, але воно попереду!

Погода у березні 2016 року в Москві та Росії. Прогноз

Сніг випаде ще не раз. Трохи потеплішає, і його змінить дощ. По-справжньому сніговими і дощовими видадуть лише вісім днів. Набагато більше неприємностей доставлять пронизливі холодні вітру, які будуть дути з півночі. Температура повітря вночі в першу половину місяця протримається від -5 до 0°C, потім дуже повільно стане підвищуватися і в кінці березня можна очікувати +2°C. Вдень з 1 по 15 число потепління здасться майже непомітним – від -2 до +4°C, а в другій половині повітря може прогрітися до +8°C. Але тепло, як говорилося, у березні непостійне, і навіть в останніх числах то і справа буде зриватися сніжок: зима дуже неохоче поступається свої позиції весни. Світловий день збільшиться і досягне 13 годин. Подекуди в скверах і парках на проталинах з’явиться перша несмілива зелена травичка, голосніше звучать пташині голоси, засеребрится верба, і все це провісники наступаючої весни.

Народні прикмети. Погода в Росії

У мегаполісі погодні прикмети неявны – як розгледіти їх крізь зміг розчути в шумі машин? Вони більш помітні в полях, чутні в лісах, де ніщо не заважає матінці-природі говорити з тими, хто її любить, на особливому мовою. Звичайно, прогноз погоди у березні 2016 в Росії не може бути однаковим на всіх її теренах. Південці зуміють до середини місяця порадіти не тільки смарагдовій траві, але і першим квітам, а сіверяни в кращому випадку дочекаються їх наприкінці квітня. У середній смузі по 16 числа вже судять про літо: чим більш ясним і теплим виявиться день, тим тепліше очікується літо.

Погода у березні 2016 року в Москві та Росії. Прогноз

У перших числах березня на південь країни спрямовуються граки і шпаки, часом лунають трелі жайворонків. Але не вони обіцяють тепло, а звонкоголосые синички. Природа прокидається і оновлюється – повільно, наче знехотя, але все більш впевнено. Якщо в один з теплих днів раптом промайне метелик-кропив’янка, то це означає, що сонячні промені глибше прогріли і землю, і стовбури дерев, за якими піднімаються до самих верхівок живлющі соки. На Олексія (30 числа) бурхливі потоки води з гір означають наступ по-справжньому теплих днів, а лебеді прилетять – весну на білих крилах принесуть.