Податок на сміття з 2017 року – плата за збір і вивезення

Податок на сміття з 2017 року   плата за збір і вивезенняВиходячи з останніх повідомлень ЗМІ, з 2017 року на громадян Росії покладається податок на сміття. Плата за збір і вивезення твердих комунальних відходів буде встановлена в цілях поліпшення екологічної ситуації в країні та більш ефективної утилізації сміття.

З журналістами видання розмовляв Сергій Донський, міністр природних ресурсів і екології Росії. Він стверджує, що турбуватися не варто – нова графа в списку податків навряд чи викличе фінансові труднощі.

Сума податку буде залежати регіонального оператора. Ця компанія встановить тариф на вивезення сміття раз на 10 років, після чого буде знову переобрано. Але і самі влади збираються регулювати податок за допомогою встановлення граничних тарифів.

Податок на сміття в 2017 році стане окремим рядком у списку комунальних послуг, адже до цього плата за збір та вивезення сміття ставилася до житловим. За словами Леоніда Огуля, зменшити суму платежу можна буде за допомогою сортування відходів – адже це допоможе збирачам.

Що змінить податок на сміття з 2017 року життя громадян?

Варто уточнити, що так званий «податок» не є новим бюджетним податком, а лише означає зміну порядку оплати послуг з поводження з ТКО (вони включають в себе збір, транспортування, знешкодження і захоронення сміття).

Зараз мешканці квартир оплачують послугу з допомогою квитанції на плату за утримання житлового будинку. Формула її розрахунку така: тариф*площа квартири. Цей тариф визначається на зборах власників будинків. Сміття регулярно вивозить затверджена організація, виходячи з договору з керуючою компанією.

Податок на сміття з 2017 року:

  • Послуга з вивезення сміття включається в комунальну квитанцію на оплату послуг ЖКГ;

  • Розрахунок вартості проводиться за нормативом сміття на 1 людину та нормативом, що встановлюється регіональним оператором.

  • Раз у 10 років відбувається обрання регіонального оператора.

  • Оператор укладає договір з власниками житлових будинків і організаціями КК, ТСЖ, ЖК, стягуючи з них певну плату.

  • Мешканці мають право відправляти гроші безпосередньо оператору. Затвердити такий порядок внесення плати можна на зборах власників.

  • Будинки, сміття з яких вивозиться на підставі держконтракту, не будуть включені в список обязующихся укласти договір з регіональним оператором ТКО. Це правило діє на договори, укладені до 1 січня 2016 року.Плата за збір та вивезення сміття в 2017 році буде входити в плату за утримання для таких будинків.

  • Чи можна не укладати договір з оператором?

    На жаль, поправки, внесені до Житлового кодексу РФ, а саме ч. 12 ст. 161 і ч. 5 ст. 30 вказують на те, що керуючі компанії, ТСЖ, житлові кооперативи та власники житлових будинків зобов’язані укласти цей договір.

    Нове законодавство набуде чинності не пізніше 1 січня 2017 року. Точна дата поки невідома, оскільки залежить від затвердження єдиного тарифу на послугу Урядом РФ і вибору регіонального оператора уповноваженим регіональним органом.

    Джерела законодавства, де вказана нова схема плати на вивезення сміття:

    • Житловий кодекс РФ

    • Федеральний закон №458-ФЗ «ПРО внесенні змін у Федеральний закон «Про відходи виробництва та споживання» від 29.12.2014.

    • Федеральний закон «Про відходи виробництва та споживання» №89-ФЗ від 24.06.1998