Податок на нерухомість в Москві в 2016 році

Податок на нерухомість в Москві в 2016 році

Найвідоміші зміни податкового законодавства пов’язані з нерухомим майном, тобто буде змінюватися податок на нерухомість в Москві в 2016 році. Владою Москви був схвалений проект зниження ставок податків на нежитлове майно. Деякий час тому в кадастрову вартість були внесені окремі поправки на засіданні президії уряду столиці.

Наталія Сергуніна, заступник мера з питань економічної політики, заявила, що будуть встановлені податкові ставки в 2016 році від кадастрової вартості 1,3%, до порівняння, зараз вони складають 1,5%. Отже, навантаження знижується на бізнес до 25%, через рік у 2017 знову очікується пониження ставок до 1,4%, замість запланованих 1,8%. Тобто в середньому, податкове навантаження зменшиться на 13-25% з 2016 по 2018 роки.

Список пільгових платників податків поповнився підприємствами громадського харчування, культурно-розважальними об’єктами, офісами банків, туристичними агентствами. Для них сума оплати податку знизиться в десять разів. За словами заступник мера, податковий кодекс РФ дозволяє вийти на 2% за процентними ставками з 2016 року від кадастрової вартості. Проте нинішній економічний стан змушують переглядати прийнятий в 2013 році закон, де передбачався плавний зростання ставок. Сьогодні ринок торгово-офісної нерухомості, навпаки, готує до зниження ставок податку. За словами Сергуниной, готується також низка змін щодо критеріїв оподаткування.

Рівняння конкурентних умов

Причому з початку 2017 року будуть створюватися рівні конкурентні умови для всіх. Під оподаткування від кадастрової вартості об’єкта буде потрапляти не тільки будівля, перевищує за своєю площею 3 тис. м2, але і всі офісні, торгові дома, які мають певний дозвіл на використання даної ділянки землі. Так, розподіл навантаження буде більш об’єктивним.

Планується вводити податок на нерухомість в Москві в 2016 році на всі нежитлові будівлі, площа яких перевищує 1 тис. м2 і багатоквартирні будинки. Сьогодні стягується плата лише з 62% комерційних і торгово-офісних приміщень в Москві, з 2017 року ця цифра зросте до 95%. Рентабельність малого бізнесу в столиці різко впала і дійшла до критичної точки, після чого ведення підприємницької діяльності може стати збитковим. Росстат наводить такі відомості:

  • на 2,2% – зайнятість у малому бізнесі скоротилася;
  • на 40% скоротилися інвестиції в основний капітал.

Експерти чекають пік кризи на початку 2016 року, тому зростання навантаження на бізнес тільки погіршив ситуацію. З 2014 року податкова база обумовлювалася як кадастрова вартість конкретних об’єктів, враховуючи їх особливості.

На завершення рекомендуємо москвичам і гостям столиці вивчити схему метро Москви 2016 року, яка розміщена тут: http://vesnovyjgod.ru/shema-metro-moskvy-2016-goda/