Податковий відрахування на дитини в 2016 році

Податковий відрахування на дитини в 2016 році, як і раніше залишається одним з типових податкових вирахувань. Претендувати на нього мають право законні представники дитини (батьки, усиновителі, опікуни та інші особи, які мають зобов’язання перед дітьми, несуть за них відповідальність і займаються їх забезпеченням постійно). Крім цього, право на вирахування мають батьки, які не перебувають у шлюбі, але виплачують офіційні аліменти або мають можливість офіційного підтвердження того факту, що забезпечують дитини. З вичерпним переліком осіб, які мають можливість отримати стандартні податкові відрахування на дітей, можна ознайомитися у статті 218 НКРФ.

Згідно з податковим законодавством, під податковими відрахуваннями (далі – НВ) розуміються грошові засоби, що знижують розміри доходів фізосіб, з яких сплачуються податки. Мова йде про прибутковий податок, який становить 13% від загальної суми офіційних доходів. У разі оформлення НВ фізична особа отримує можливість або повернути прибутковий податок у розмірі, що не перевищує суму, встановлену законодавством, або на конкретний період часу звільнитися від сплати прибуткового податку.

Податковий відрахування на дитини в 2016 році

Будь-НВ, в т. ч. і відрахування на дитину в 2016 році, — це податкова пільга, не тільки не звільняє повністю від сплати податків, але і не дозволяє повернути більшу суму грошей, ніж було сплачено у вигляді податку.

Наприклад, ви отримуєте 100 рублів, з яких 13% (13 рублів) — сума прибуткового податку. Оформляючи НВ, ви можете розраховувати на повернення 13 рублів тільки в тому випадку, якщо заплатили 13 рублів податку протягом року. Якщо ж в якості податків була заплачена менша сума, то і отримати назад можна лише те, що було сплачено.

Крім цього, розраховуючи НВ на дитину, важливо враховувати констатированный законодавством ліміт. Так, стандартні відрахування на дітей у 2016 році скасовуються відразу ж в той місяць, як тільки дохід фізособи, одержує НВ, досяг 350 000 рублів.

Слід зазначити, що будь-які відрахування на дітей у 2016 році повинні надаватися незалежно від того, оформляли чи фізособи інші НВ чи ні. Однак з 2016 року виплата НВ на дітей здійснюється з деякими коригуваннями, які стосуються порядку їх видачі і розмірів податкових вирахувань.

Стандартні відрахування на дітей у 2016 році в грошовому вираженні

 • З 2016 року початкова сума «дитячого» вирахування дорівнює 350 грн.
 • На двох перших дітей в одній родині сума відрахування становить 1 400 рублів в рік на кожну дитину.
 • На третю і кожну наступну дитину в родині сума вирахування в 2016 р. становить 3 000 рублів. Слід зазначити, що якщо у когось з батьків є двоє дітей від попередніх шлюбів, спільний дитина в цьому шлюбі буде вважатися третьою дитиною в сім’ї.
 • Законні представники дитини-інваліда можуть розраховувати на 12 000 рублів на рік, повернутих в якості НВ. До 2016 року ця сума становила 3 000 рублів.
 • Громадяни, які є опікунами дитини з обмеженими можливостями здоров’я, можуть отримати в якості вирахування 6 000 рублів. До 2016 року ця сума становила 3 000 рублів.
 • Всі «дитячі» податкові пільги надаються до досягнення дитиною 18-річчя, крім випадків з дітьми-інвалідами та дітьми-студентами вузів, училищ, технікумів і т. д. Так, якщо дитина або дитина-інвалід є студентом денного відділення вищого або професійного навчального закладу, а також якщо він є курсантом, аспірантом, ординатором і т. д., його законні представники мають можливість отримувати відрахування до досягнення дитиною 24-річного віку.
 • Податковий відрахування на дитини в 2016 році

  В якому порядку здійснюється процедура затвердження податкового вирахування на дітей

 • Необхідно написати заяву на ім’я роботодавця, де виявляється бажання отримати податкову пільгу. Заява пишеться як за зразком, який можна взяти в бухгалтерії чи у відділі кадрів, так і у вільній формі.
 • До заяви додаються копії документів, що засвідчують право на одержання НВ на дітей.
 • Опікунам та/або іншим законним представникам дитини, крім батьків, необхідно додати до заяви копії документів, що доводять факт, що вони є офіційними піклувальниками дітей.
 • У разі якщо дитина/діти виховуються у неповній сім’ї, це теж необхідно підтвердити документально, що дозволяє в деяких випадках подвоїти суму НВ.
 • Припинення надання вирахування

  Право на отримання НВ на дітей втрачається в наступних випадках:

 • Дохід фізичної особи, який отримує відрахування, перевищив 350 000 рублів в рік. Виплата НВ припиняється відразу ж з того місяця, коли сума доходу стала вище встановленого ліміту.
 • Якщо дитині виповнилося 18 років, і він не проходить навчання на денному відділенні.
 • Якщо дитина завершив навчання на денному відділенні, але йому ще не виповнилося 24 роки.
 • У разі смерті дитини. (У поточному році законні представники можуть отримати вирахування, але з січня наступного року він припиниться).
 • Документи, необхідні для оформлення вирахування

  Для оформлення НВ на дітей громадянам належить пред’явити роботодавцю такі документи:

 • Заява (про нього йшлося вище).
 • Документи, що посвідчують право отримання вирахування на дитину/дітей: свідоцтво про народження, акт, наданий органами опіки та піклування, судові акти про визнання батьківства тощо).
 • Довідку з навчального закладу про те, що дитина отримує в ньому освіта і навчається на денному відділенні.
 • В разі інвалідності дитини необхідно пред’явити документацію, що засвідчує інвалідність, та/або медичний висновок, виданий за відповідною формою.
 • У разі необхідності – документи, що свідчать, що дитина/діти виховуються у неповній сім’ї.
 • Заяву та пакет необхідних документів надаються роботодавцю раз, немає необхідності робити це кожен рік. І лише у разі зміни місця роботи процедуру подачі заяви доведеться повторити, приклавши до пакету документів довідку за формою 2-ПДФО з попередньої роботи.

  Читайте також:

  » Декретні виплати в 2016 році

  » Виплати за народження третьої дитини в 2016 році

  » Материнський капітал в 2016 році