План виховної роботи школи на 2016-2017 навчальний рік

План виховної роботи школи на 2016 2017 навчальний рікТрудові будні шкільних педагогів містять безліч обов’язків. Щодня викладачі займаються перевіркою зошитів, проведенням уроків і з’ясуванням причин прогулів у деяких учнів. Виховна робота з учнями – це важка і копітка праця. Педагогу потрібно мати якості хорошого психолога, щоб знайти спільну мову з проблемними дітьми. У деяких сучасних школах існує штатна одиниця – заступник директора з виховним питань. Однак у багатьох навчальних закладах цим питанням займаються вчителі.

Основні завдання виховної роботи

Головне завдання – це виховання свідомого громадянина, школа повинна випустити у доросле життя особистість з усталеними моральними принципами. Учень повинен знати, що таке Батьківщина, любити її та бути готовим відставати інтереси своєї країни. Він має виявляти повагу до старших, співчуття до нужденних і допомагати їм. Необхідно прищепити любов до сім’ї і близьким людям.

Як складається план?

План виховної роботи школи на 2016-2017 навчальний рік ділиться на 9 місяців. Відповідно в кожному місяці вказується перелік заходів. Чіткого керівництва щодо складання даного документа не існує, але складається він з урахуванням віку учнів, пори року, ситуації в державі. Також в кожному періоді є пам’ятні дати, яким необхідно приділити особливу увагу. Приміром, у травні слід говорити про Великої вітчизняної війні і Перемоги над фашистським загарбником. А у вересні виховні лекції можна присвятити необхідності добре вчиться, отримувати навички та знання.

Складений учителем план виховної роботи поділяється на розділи. Вони можуть бути патріотичного характеру, культурного спрямування, прищеплювати сімейні та моральні цінності, пояснювати, як побудовано самоврядування в школі. Керівництво школи збирає воєдино всі складені педагогами плани з виховної роботи і планує, як можна об’єднати деякі заходи і зробити їх общешкольными.

Розподіл по періодам

Звичайно, складання плану в кожному випадку індивідуально. Це залежить від учнів, їх віку, поведінки, інтересів. Однак можна використовувати деякі ідеї, які можуть стати в нагоді для будь-якого педагога.

Осінь

Початок вересня можна присвятити розмов з дітьми про те, як вони провели літні канікули. Що дізналися нового, як відпочили і як готувалися до навчального року. Приділити увагу варто і Дню знань. Провести бесіду про необхідність отримання знань про введення в програму нових і незнайомих дисциплін. Можна сказати кілька слів про те, як необхідно поводитися з книгами.

У жовтні в країні святкується день вчителя. Необхідно приділити і цього свята увагу. Розповісти про професії педагога, зацікавити учнів та зробити акцент на тому, що після закінчення школи треба зробити правильний вибір професії. У цей період осені починаються перші холоди, і класи потребують утеплення. Якщо потрібно не важка фізична праця, можна залучити учнів до його виконання. Можна відвідати парк, помилуватися красою осені. Згуртувати учнів вийде за допомогою суботника або походу на пікнік.

Перед настанням зими починаються всілякі шкільні та міські олімпіади. Листопад варто присвятити питань підготовки до них. План виховної роботи школи на 2016-2017 навчальний рік повинен містити роз’яснення щодо безпечного використання мережі Інтернет.

Зима

Перший місяць зими присвячується підготовці до новорічних свят. Це прекрасна можливість розкрити таланти кожної дитини, хто добре танцює, хтось співає, необхідно дати шанс кожній дитині проявити себе. Для старшокласників можна організувати шкільний бал або дискотеку.

У січні слід приділити увагу історії малої батьківщини, розповісти про пам’ятні події, що проходили на території рідного краю. У лютому неможливо обійти увагою День захисника Вітчизни. Цей світлий свято присвячено всім чоловікам нашої держави. Можна провести рухливі ігри з участю хлопчиків.

Весна

Початок весни радує першими теплими днями, природа починає прокидатися. Світле свято 8 Березня святкується у всіх куточках країни. Обов’язково слід роз’яснити хлопчикам цей день треба присвятити мамам, бабусями і сестрам. Для дівчаток непогано було б влаштувати конкурс талантів. Квітень – час виїздів на природу і всіляких пікніків. Дітям озвучують основні правила походу на природу, правила поводження з багаттям і нагадати як поводитися на воді. Не варто забувати і про правила дорожнього руху.

Останній місяць навчання – травень. У цьому місяці святкується День Перемоги, учням слід нагадати про славний подвиг наших героїв. Основні сили учнів зосереджені в цьому місяці на підготовку до іспитів. В кінці місяця можна зайнятися благоустроєм шкільної території та ремонтом класу і школи.

Корисні поради

Робота педагога побудована на тісному спілкуванні зі своїми підопічними. У цьому питанні потрібно проявляти ініціативу. Викладач повинен складати план виховної роботи з урахуванням особливостей свого класу. Але надмірне старання може спричинити надмірну увагу з боку керівництва. Такого вчителя будуть виставляти прикладом для решти педагогічного колективу.

Фактори, що впливають на план виховної роботи школи на 2016-2017 навчальний рік, можуть бути наступні:

  • соціальне становище;
  • розташування регіону;
  • кількість учнів;
  • захоплення і здібності учнів;
  • вік;
  • кількість дівчаток і хлопчиків.

Сьогодні в країні переважають патріотичні настрої. Однак, як і раніше деяких «ворогів» реабілітують, а інших з великих людей заносять у списки «ворогів». Перекручуються історичні дані, головним досягненням держави вважається Велика Перемога. Ці дії не можуть не впливати на світогляд дітей, які сприймають події більш болісно, вони вже після школи готові взяти в руки зброю і стати на захист своєї держави та його цінностей.

Висновок

Для того щоб забезпечити сім’ю більшість батьків багато працює. Дітям приділяється критично мало уваги і часу, другим домом для них стає школа. І дуже важливо, щоб дитині в школі було комфортно. Адже саме в період навчання в школі в людині формуються особистісні якості, принципи і моральні підвалини. Тому частка відповідальності за виховання дитини лежить на вчителеві. У прагненні покращити виховні заходи можна скористатися інтернетом, де зосереджено безліч цікавих ідей.

Число учнів в Росії:
13,5 мільйона

Мінімальна кількість виховних заходів в місяць для класного керівника:
від двох і більше

Документ, що регламентує виховну роботу:
Закон про освіту РФ

Яка обіцяється надбавка вчителям за класне керівництво від депутатів Державної думи:
3000 рублів

Середня чисельність московської школи:
750 осіб

Кількість батьків, повністю задоволених моральним вихованням своїх дітей у школі:
20%

Очікуваний приріст числа учнів за 10 років:
26%