План роботи школи на 2016-2017 навчальний рік за розділами

План роботи школи на 2016 2017 навчальний рік за розділамиЖиття школи повинна бути впорядкованою. Не останню роль у цьому відіграє правильно складений графік уроків. Педагоги знають, коли складанням графіка займається професіонал, школа буде працювати як годинник, але складання графіка – це тільки вершина айсберга.

Мета

Основне завдання будь-якого планування – досягнення поставленої мети. Ця практика застосовується давно, ні для кого не секрет, що ретельно спланований сімейний бюджет дозволяє добре економити. Школа не виняток, тому складається план роботи школи на 2016-2017 навчальний рік. Основні завдання складання плану полягають у підвищенні якості освіти і виховання патріотичного і свідомого суспільства. Необхідно зробити цікавою позаурочну життя учнів, прищепити дітям почуття колективізму. Слід прищепити любов до праці і допомогти у виборі майбутньої професії. Для створення плану враховують ряд факторів:

 • директиви зверху;
 • шкільну програму;
 • чисельність учнів школи;
 • план школи попередніх років;
 • державні свята та заходи.
 • Одна з найважливіших складових плану – це налагодження контакту з батьками. Важливо також спланувати набір дітей, при великій конкуренції та недобросовісної роботі можна залишитися без учнів. У школі має функціонувати психологічна служба.

  Ґрунтуючись на аналізі діяльності школи, перевіряючі органи і дирекція роблять висновок про якість методичної роботи, підсумкових атестацій, знань учнів. І цей контроль корисним не стільки для учнів, скільки для вчителів, таким чином, підвищується якість їх роботи.

  Структура

  План роботи школи на 2016-2017 навчальний рік повинен мати певну структуру. Основні складові плану, які забезпечують безперебійне функціонування школи:

 • контроль;
 • управління;
 • навчальна діяльність;
 • пізнавальні роботи;
 • працетерапія;
 • наукова діяльність;
 • внесення коректив в процес навчання.
 • Порядок складання плану

  План робиться на самому початку навчального року, при необхідності змінюється на його протязі. Що стосується структури, він ділиться на частини:

  • навчальний;
  • позашкільний та позаурочний виховний;
  • господарська діяльність;
  • контроль за шкільними процесами.

  Основною складовою є навчальний план. Він базується на навчальній програмі та нормативних документах. Включає проведення уроків, олімпіад, іспитів.

  Позаурочні заходи пов’язані з проведенням дозвілля дітей, сюди входять дискотеки, виховні питання, робота бібліотеки і всілякі конкурси.

  Що стосується позашкільного плану, він тісно пов’язаний із завданнями міського та обласного рівня. До заходів позашкільної характеру відносять роботу в колгоспі, туристичні поїздки шкільними групами, походи на природу, відвідування кіно і театру.

  План господарської діяльності містить інформацію щодо проведення ремонту приміщень, ремонту обладнання, утеплення приміщення в холодну пору року. Ці заходи можуть заважати навчальному процесу, тому їх переносять на літні канікули.

  Що стосується плану контролю шкільних процесів, сюди входять графік батьківських зборів, візити додому до злісних прогульників, спостереження за проведенням уроків.

  Вимоги до складання плану

  Не існує особливих вказівок щодо того, яким повинен бути план роботи школи на 2016-2017 навчальний рік. Це звичайна сітка, розділена на графи, у ній вказують дату, характер заходу, Ф. В. О. відповідального за проведення і назву класу. При складанні плану можна виявити деяку ініціативу, дещо відступити від стандартів. До того ж непогано буде виглядати ефектно оформлений документ, для перевіряльника буде зрозуміло, що при складанні йому приділялося достатньо уваги.

  Данина часу

  Важливу роль на процеси, які проходять в школі надає ситуація в країні. Сьогодні популярним є патріотизм і це помітно в першу чергу з поведінки молодого покоління. Високо шанують велике свято-День Перемоги і святкують всією країною 23 жовтня. Завдання школи прищепити любов до Батьківщини і її цінностей.

  Що готує прийдешній навчальний рік?

  У новому навчальному 2016-2017 році значних змін щодо шкільного плануванні поки не обіцяють. Можливо зміни відбудуться ближче до вересня 2016 року. Адже нерідко закони видають акуратно до 1 вересня, а іноді й заднім числом. Паперова робота залишиться на колишньому рівні, її не збільшать, щоб не провокувати хвилювання в суспільстві. У часи складного економічного становища суспільство реагуватиме навіть на такі дрібниці.

  Якщо план складається вперше і зробити його необхідно якісно, можна скористатися нормативними документами Міністерства освіти.

  Початок навчального року в РФ:
  1 вересня

  Тривалість навчального тижня:
  п’ять чи шість днів

  Тривалість навчального року:
  33 або 34 навчальні тижні

  Приблизна кількість заступників директора школи:
  четверо

  Стандартна тривалість шкільного уроку в РФ:
  45 хвилин

  Види освіти в РФ:
  загальна, професійна, додаткове

  Форми освіти в РФ:
  очна, заочна, очно-заочна