Підвищення зарплати бюджетникам у 2017 році в Росії – останні новини Росія

Підвищення зарплати бюджетникам у 2017 році в Росії – останні новини РосіяБудь-яка держава зобов’язана нести витрати по утриманню певних категорій громадян. У нашій країні з держбюджету фінансуються силові структури, а також працівники медичних закладів і педагоги, співробітники вогнищ культури. Силовики — це все ж особлива стаття витрат. Якщо говорити про бюджетників як незахищеної категорії, то це три останніх розряду трудівників. Чи будуть їхні доходи рости в найближчій перспективі? Давайте міркувати і обговорювати.

Чому на них економлять?

Перш ніж спробувати зазирнути в майбутнє і з’ясувати, очікується підвищення зарплати бюджетникам у 2017 році в Росії, розберемося з нинішньою ситуацією. Чому тих же співробітників поліції, армійських офіцерів та інших силовиків держава підгодовує більш щедро, а на лікарях, вчителях, библиотекарях і музейщиках так і норовить заощадити?

Перша причина — на поверхні. Ці професії люди вибирають, як правило, за покликом душі, за покликанням. Є навіть думка, що їм в принципі не можна платити багато. Мовляв, полізуть тоді хірурги та мистецтвознавці не ті, у кого серце лежить до цієї справи, а охочі заробити. Але залишимо подібні версії на совісті їх авторів. Зате другий аргумент цілком логічний: раз вже і так ці спеціальності досить затребувані, то й немає особливої потреби балувати їх «носіїв».

Інші підстави:

  • Бюджетні труднощі останніх років.
  • Зростаючі витрати на армію і правоохоронні органи.
  • Корупційна складова.
  • Безробіття, велика кількість людей, готових зайняти звільняються вакансії.
  • Наявність низки пільг у педагогів і медиків. Наприклад, пільговий стаж у деяких медичних спеціальностях, тривалий відпустку у вчителів.

Серед інших аргументів нерідко називають складність оцінки якості праці цих категорій працівників. Як зважити, наскільки грамотно лікар робить призначення? Здоров’я його підопічних залежить далеко не тільки від них. Тим більш суб’єктивний праця вчителів. Важко порахувати, яку конкретну користь вони приносять державі. Вірніше, ця користь опосередкована і відстрочена.

Щоб поліпшити їхню працю, мало підвищення зарплати бюджетникам у 2017 році в Росії. У т вже медицину постійно доводиться вкладати кошти в обладнання, ліки для амбулаторій, перенавчання персоналу і т. д.

А самим вчителям, працівникам культури доводиться чимало витрачати на себе. В затрапезному кофтині до класу не вийдеш і екскурсію не зустрінеш. Є чимало інших витрат, які в підсумку складаються в пристойні суми: зошити, ручки, кнопки, скріпки, офісний папір, флешки, домашній комп’ютер зі всієї оснащенням і т. д.

Про лукавство цифр

Кілька років тому президент Путін пообіцяв до нинішнього року підвищити зарплату бюджетників у півтора рази. Поступовий рух почалося, але за відомим обставинам було загальмоване. Події на Україні і в Сирії, санкційне тиск на країну, падіння нафтових котирувань. Все це знекровило бюджет.

Про цифри інфляції навіть немає сенсу говорити всерйоз: офіційні дані занижуються, як мінімум, вдвічі, а часом і більше. Так само вільно статистика звертається часом і з показниками реальних доходів населення, і навіть з розміром зарплат.

Так, в медицині фігурують солідні цифри, в деяких регіонах середня зарплата лікарів за звітами — близько 40 тисяч. Але мало того, що вона середня, включає непогані доходи місцевих чиновників від охорони здоров’я. Фокус ще і в тому, що лікарі, щоб отримати гідний заробіток, набирають нічних чергувань, платних прийомів. Що не може не позначитися на якості їх роботи, так і на власне здоров’я теж.

Адміністрації лікувальних установ «допомагають», об’єднуючи відділення, скорочуючи персонал. За останні 20 років чисельність медсестер в країні зменшилася вдвічі. Закриваються фельдшерські пункти в селах. Працівникам, що залишилися додають сущі копійки, а обсяги робіт зростають суттєво. Так що, по суті, зарплата в ряді випадків навіть знижується. Єдина противага — її індексація, але і це дозволить не звалюватися в яму бідності. Для конкретизації та порівняння: зарплата медсестри в США в середньому становить 25 доларів в годину. У Росії — 300 доларів в місяць.

Пенсіонерам трохи простіше. Соціальну частину виплат все ж індексують, хоч і в меншому обсязі, ніж планувалося раніше. Накопичувальна поки заморожена, скільки триватиме ця «заморожування», ясності теж немає.

Питання «Що робити?» знову актуальне

Підвищення зарплати бюджетникам у 2017 році в Росії залежить від ряду чинників. В останній раз такі дії держава робила майже три роки тому, ще до політичної та економічної кризи. У бюджеті 2016 року нескладно відстежити зниження асигнувань на ряд соціальних напрямків. Далі настає солідне скорочення штатів навіть у «недоторканних» поліцейських. І це вже цілком виразно, без питань.

Як зміниться добробут тих же вчителів, вихователів у дитячих садках, тренерів в муніципальних дитячих спортивних школах, дільничних терапевтів і багатьох інших категорій бюджетників? Ось тут питання, і великий. Оскільки санкції пролонговані, а ціни на нафту поки що змінюються мало, є велика ймовірність збереження статусу кво.

Тим, кому мало стабільності, може бути, варто подумати про додаткові джерела доходу. Їх чимало, наведемо лише кілька прикладів. Широкі перспективи відкриваються, наприклад, в Мережі. Хтось береться за написання студентських рефератів, інші пробують себе в неймінгу, треті креативлять у власних блогах або займаються SEO-оптимізацією інших ресурсів і т. д. Вибір є, як і ґрунт для реалізації власних амбіцій, прояву здібностей, ну, і для поповнення сімейного бюджету теж.

Часи кризи багатьох лякають, але вони ж і дають поштовх до розвитку. Закриваються одні двері відчиняються інші. Непогана грунт для того, щоб піти на зміни у своєму житті, може бути, навіть кардинальні. З улюбленою роботою, звичайно, розлучатися не варто. А ось нелюбиму саме в такі періоди можна і залишити за бортом.

Сільськогосподарський перепис бадьоро промаршировала по країні цього літа. Напевно статистика поповниться рядом дивних відкриттів. Люди в останні роки потягнулися до землі, багато обзавелися дачами, котеджами. Частково спрацювала і федеральна програма, яка наділення ділянкою землі сімей, де народилася третя дитина. А земля — це та опора в житті, і здорове дозвілля, і якщо джерело не доходу, то хоча б економії сімейного бюджету.

Що запишемо в графу «Разом»?

Особливо сказати нічого. Лякати не хочеться, давати райдужні надії поки немає підстав. Вони є для дуже обережного оптимізму, і це вже радує.