Підвищення стипендії студентам в 2016 році в Росії – збільшення розміру стипендії у ВУЗах

Підвищення стипендії студентам в 2016 році в Росії – збільшення розміру стипендії у ВУЗах

Збільшення стипендії студентам в 2016 році в Росії

Новий рік 2016 не за горами, і вже сьогодні багатьох учнів хвилює питання, чи відбудеться підвищення стипендії студентам в 2016 році в Росії. Незважаючи на те, що студентські роки – це яскраві, безтурботні моменти в житті кожної людини, часто вони затьмарюються нестачею грошових коштів, навіть на найнеобхідніші потреби.

У більшості випадків, студент може розраховувати тільки на свої сили, особливо якщо місце навчання розташоване далеко від батьківського дому. Виходить, що стипендія – це єдине джерело доходу, але і його можуть отримувати не всі учні, а тільки ті, хто вступив на бюджет чи відрізняється зразковою поведінкою та успішністю. Давайте з’ясуємо, чи відбудеться підвищення стипендії в 2016 році в Росії.

Буде збільшення стипендії студентам в 2016 році в Росії?

Заступник керівника партії «Справедлива Росія» Олег Нілов вважає, що держава надає молоді недостатню підтримку, і розмір стипендії студентам в 2016 році в Росії необхідно збільшити до 10 000 рублів. Ця цифра взята відносно прожиткового мінімуму в країні, який на 1 квартал 2015 року склав 9669 рублів. І якщо законопроект буде прийнятий, то студенти можуть розраховувати на ці гроші. Адже саме брак коштів спонукає молодь шукати роботу, а часто це заважає навчанню, позначається на загальному рівні освіти, психологічному стані здоров’я.

Безумовно, мільйони російських студентів чекають новин про те, який розмір стипендії буде в 2016 році, підвищиться вона чи ні. Однозначно дати відповідь на це питання ще поки складно – рішення урядом не затверджено. Хоча Олегом Ніловим законопроект підготовлений, говорити остаточно підвищать розмір стипендії студентам в 2016 році в Росії і наскільки, ще рано.

Згідно із законопроектом планується, що збільшення державних виплат дасть можливість студентам забезпечити свої потреби. Студентам не доведеться працювати ночами, завдаючи тим самим серйозний шкоди своїй професійній підготовці. Має набрати чинності закон вже з 1 січня 2016 року.

Які типи стипендій бувають?

Стипендії у 2016 році у ВУЗах Росії для кожного суб’єкта Федерації, відповідно, буде відрізнятися. Це залежить від прожиткового регіону, де знаходиться установа. Також є кілька типів фінансової допомоги, що впливають на величину виплат. Стипендія може бути:

  • Соціальної. Призначена для сиріт, малозабезпечених, дітей з багатодітних сімей.
  • Підвищеною. Нараховується учням, які досягають успіху не тільки в навчанні, але і в спортивно-культурної діяльності навчального закладу.
  • Академічної. Виплачується двічі на рік, за відсутності в учня трійок і «хвостів» у сесії.
  • Докторської. Отримують докторанти на очній формі навчання.
  • Аспірантської. Призначається на конкурсній основі.
  • Губернаторської. На розмір стипендії впливає обраний факультет навчання.
  • Президентської. Отримують молоді вчені, аспіранти за особливі державні заслуги в науково-дослідних роботах.

До моменту здачі першої сесії всі надійшли студенти отримують матеріальну підтримку держави, далі проводиться відсіювання учнів. Ті, хто показав хороші результати і відзначився зразковою поведінкою, будуть отримувати підвищену стипендію. Кожне освітнє установа має право самостійно призначати розмір допомоги.

Також підвищення стипендії студентам в 2016 році в Росії буде проведено до рівня фактичної інфляції в 2016 році в Росії. І якщо не відбудеться індексація на початку року, то вона обов’язково буде проведена до його середини. Конкретні терміни поки невідомі. Це питання вирішується Міністерством освіти і науки РФ.

Додаткове стимулювання чекає в 2016 році студентів, які отримують президентську стипендію. Молоді аспіранти та вчені, відзначені на державному рівні, своїми дослідними розробками будуть отримувати виплати в розмірі 28 000 рублів. До речі, зараз ця цифра дорівнює 20 000 рублів. Варто відзначити, що президентська стипендія відносно молода, вона була заснована на початку 2012 року.

На завершення рекомендуємо роздрукувати календар на 2016 рік з вихідними і святами. Це дозволить вам завчасно планувати своє навчання і відпочинок.