Петрів піст в 2016 році триває 15 днів

Одним з постів, який триває в 2016 році кілька днів, є Петрів піст або Річний пост. Він починається через тиждень після Святої Трійці, а закінчується 11 липня. Триває цей пост, не конкретне число днів, як наприклад Великий Успенський піст, а в залежності від числа, на яке припадає свято Святої Пасхи. Якщо Пасха святкується рано, то Петров пост тривалий, а якщо пізня, то Петров пост короткий. Найкоротший Петрів піст триває 8 днів, найдовший 42 дні. З усіх чотирьох постів Петрів піст вважається самим несуворими по відношенню до їжі. Так і літній час року, на яке випадає пост, балує віруючих свіжими дозріваючими ягодами, фруктами, овочами, що приносить радість і задоволення. У 2016 році Петров пост не буде тривалим, почнеться він з 27 червня, а завершиться 11 липня.

Історія Петрова Поста

Петрів піст взяв свою назву в честь апостолів: Петра і Павла. Петро і Павло були одними із найвірніших учнів Христа. Це були зовсім різні люди, Петро був з бідної сім’ї рибалок, а Павло навпроти син багатих і знатних батьків, тому Петро став учнем Христа раніше. Павло спочатку був найлютішим ворогом православ’я, закликав до переслідування християн. Але в його житті настав переломний момент, коли він побачив диво сотворившее Ісусом Христом, і з цього моменту став апостолом Господа і проповідувати серед народу віру Христову. Петро ж навпаки апостольське служіння отримав не одразу, хоч і з самого початок палко і з гарячою любов’ю служив Господу. Він був єдиний учень, який три рази відрікався від Господа, піддавшись на спокусу, та три рази Господь приймав його слізне покаяння. І тільки після третього сповідання любові до Господа Петро став апостолом Христа.

Під час своїх апостольських подорожей і Павло, і Петро були гнані і піддавалися тюремним ув’язненням і муках. І не боячись цього, вони йшли і несли віру Господа по багатьом містам. Зціляли хворих, виганяли злих духів з вірує в Господа, викривали ошуканців, які виставляли себе за Христа. Апостоли Павло і Петро своїми вчинками примножували кількість християн. Люди бачили, які творять чудеса Апостоли йшли за ними і віруєте в Господа. Себе апостоли присвячували тільки молитві та всесвітньої проповіді Євангелія. Молилися за спасіння всіх християн і молитвами вчили своїх учнів служити в ім’я порятунку. Почитати Петра і Павла стали відразу після їх страти. Смерть була їх болісна. По доданню апостол Петро був розіп’ятий вниз головою, апостола Павла обезголовили мечем. Місце, де вони були поховані, вважалося священним. Святим Костянтином Великим був споруджений храм на честь пам’яті святих апостолів.
На свято Петра і Павла в церкві оспівують їх образ: апостол Петро – образ засумнівався і який зрікся від Господа, але покаявшегося, апостол Павло – образ невіруючого і неприемлющего Господа і потім повірила.
Народжених немовлят у цей святий день багато батьки називають Петром або Павлом.

Календар харчування в Петрів піст

Петрів Піст серед віруючих вважається не самим строгим в їжі, але і у нього є свої особливі дні, яких обов’язково потрібно дотримуватися. Наприклад, в понеділок, середу і п’ятницю вживати вино, рибу не можна. В суботу та неділю та в дні пам’яті святих можна скуштувати риби.
В інші дні можна їсти все, за винятком продуктів тваринного походження та молочні продукти. Страви, які можна вживати у піст, різноманітні і не так нудно:
• свіжі овочі, а також смажені та варені;
• соління і варення;
• фрукти;
• безмолочні каші без масла;
• риба та рослинні олії по певних днях;
• горіхи і сухофрукти;
• і зелень, з неї можна зварити і окрошку і супи.


Дотримуватися Петров пост потрібно не тільки в їжі, але і в емоційному та духовному стані. В першу чергу пост це робота над душею, а не над тілом.
Не варто в пост злитися, сваритися, шкодити людям, пліткувати. В пост більше цінуються вчинки і добрі справи, а не дотримання дієти. У дні посту потрібно обов’язково ходить до церкви, сповідатися, причащатися або просто поставити свічку.
Петрів піст, як і будь-який інший пост, закликає віруючого до самовдосконалення. Адже піст це справа добровільна і до цього рішення – постити, людина приходить сам, долаючи свій шлях. Пост об’єднує всіх людей, веде їх до перемоги над гріхами і позбавляє від спокус. За час посту не очищається організм людини, його душа стає світлішим і добрішим і прагнути до Господа. Після дотримання посту людині легше жити.
Але не кожна людина може дотримуватися посту, до виключення відносяться хворі люди, вагітні жінки, що годують матусі, грудні діти і люди, які пов’язані з фізичними навантаженнями. Діти старшого віку самі повинні приймати рішення, дотримуватися вони посту чи ні, змушувати їх батькам не потрібно.
Дотримуйтесь посаду і живіть у мирі та злагоді.


Резюме:
Петрів піст в 2016 році буде нетривалим — з 27 червня по 11 липня.
Пост є несуворими: можна їсти ягоди, фрукти, овочі, горіхи і багато інші продукти.
Вагітним і годуючим жінкам, грудним дітям, хворим людям звільняються від дотримання посту.

  • Великий піст в 2016 році
  • Великий піст 2016
  • Розкажіть про нас друзям: