Перенесення вихідних і святкових днів у 2016 році в Росії

Перенесення вихідних і святкових днів у 2016 році в РосіїМіністерство праці Росії підготувало проект постанови Уряду Росії про перенесення вихідних днів у 2016 році. Документ опублікований на федеральному порталі правової інформації і в даний час проходить процедуру громадського обговорення.

Оскільки цей документ ще офіційно не затверджений, стверджувати зі 100% впевненістю, яким буде перенесення вихідних і святкових днів у 2016 році в Росії, ми поки не можемо. Проте в минулі роки в проекти таких постанов зміни не вносилися. Тому цілком ймовірно, що і в цьому році проект буде прийнятий без змін. На підставі цього проекту можна скласти календар святкових і вихідних днів на 2016 рік. Якщо ж зміни будуть внесені, ми обов’язково опублікуємо їх на цій сторінці.

Тривалість новорічних канікул у цьому році повинна скласти 10 днів. Вони триватимуть з 1 по 10 січня включно.

Нагадаємо, згідно з Трудовим кодексом РФ, якщо святковий день випадає на вихідний день, то вихідний день переноситься на інший робочий день. Саме у зв’язку з подібними перенесеннями збільшується тривалість зимових канікул, а іноді і збільшується тривалість відпочинку в честь свят в інші місяці року.

Зокрема, у відповідності зі ст. 112 ТК РФ неробочими святковими днями є дні з 1 по 8 січня включно. При цьому 2 і 3 січня 2016 року випадають на суботу та неділю. У свою чергу, згідно вищеназваного проекту, ці вихідні дні переносяться на 3 травня і 7 березня.

Таким чином, перенесення святкових і вихідних днів в 2016 році в Росії дає нам 10-ти денні новорічні канікули, про яких ми вже писали в матеріалі – як працюємо і відпочиваємо на Новий 2016 рік.

День захисника Вітчизни в 2016 році дарує нам три вихідних дні поспіль – з 21 лютого (неділя) 23 лютого (вівторок). В цьому випадку перенесення виглядає наступним чином: офіційний вихідний день субота 20 лютого перенесено на понеділок 22 лютого. Таким чином, в суботу доведеться працювати, але оскільки цей день є передсвятковим, а, отже, скороченим, працювати будемо на 1 годину менше.

На Міжнародний жіночий день росіяни зможуть відпочити чотири дні поспіль: з 5 березня (субота) по 8 березня (вівторок). Наступні святкові вихідні чекають нас в честь Свята Весни і Праці. Ми знову будемо відпочивати чотири дні поспіль – з 30 квітня (субота) по 3 травня (вівторок). Справа в тому, що 1 травня випадає на неділю, тому вихідний день переноситься на 2 травня. А 3 травня буде вихідним днем у зв’язку з перенесенням на цей день вихідного дня 2 січня.

На честь Дня Перемоги у нас буде три вихідних дні поспіль: з 7 травня (субота) з 9 травня (понеділок).

Три дні будемо відпочивати і в честь Дня Росії – з 11 червня (субота) 13 червня (понеділок). На День народної єдності нас знову чекають три дні відпочинку – з 4 по 6 листопада.

Такий перенесення вихідних і святкових днів у 2016 році в Росії. Якщо проект Постанови “Про перенесення…” все-таки будуть внесені зміни, ми обов’язково доповнимо цю інформацію, розповівши своїм читачам, як відпочиваємо в 2016 році на свята.

Бажаємо вам гарного відпочинку і плідної роботи, щастя, любові, успіху і достатку!