Пенсійний вік з 2017 року в Росії – Останні новини підвищення пенсійного віку

Пенсійний вік з 2017 року в Росії – Останні новини підвищення пенсійного вікуОстаннім часом ми все частіше чуємо про те, що можливо пенсійний вік з 2017 року в Росії підвищиться. Зі сторінок журналів і газет, з екранів телевізорів і комп’ютерів, так чи інакше, просочуються припущення на цю тему.

Чиновники погрожують громадянам підвищенням пенсійного віку не вперше. Кожен раз, коли для країни настають важкі часи, вони обговорюють заходи, які б допомогли зберегти бюджетні кошти. На їх погляд, кращий спосіб заощадити — це скоротити витрати на пенсійні виплати, так як третина всіх жителів країни є пенсіонерами.

Мотиви зміни віку

Щоб зрозуміти, чому саме на реформу пенсійного фонду Держдума покладає великі надії, розберемося, яким чином побудована економіка нашої країни. Першим і головним джерелом доходу Російської федерації є торгівля ресурсами, в основному, це нафта і газ. Другим головним джерелом є податкові виплати громадян та юридичних осіб.

У зв’язку з тим, що ціни на них позначено у доларах, обсяг грошових коштів в рублях залежить від курсу валют. Крім цього, в Держплані на 2016 рік була вказана ціна на нафту у розмірі 30 доларів, а на початок року, вона становила 65 доларів за барель нафти марки «Brent», тобто половина коштів, одержуваних за рахунок продажу ресурсів, що була втрачена із-за помилкових розрахунків аналітиків.

Різницю в сумі депутати припускають компенсувати за рахунок реформи пенсійного фонду і підвищення податків для громадян та юридичних осіб. За заявою міністерства фінансів, у попередньому році на пенсійні виплати було виділено близько трильйона рублів. Уряд вважає, що це досить велика сума, і всіма способами намагається скоротити ці витрати.

Процеси, які проходять в рамках реформи

Першим кроком правителів до економії коштів була заборона на індексацію виплат працюючим пенсіонерам. Наступним кроком, імовірно, стане підвищення пенсійного віку.

Оскільки точних даних про правових актах, які будуть розроблені в рамках реформи, ні, аналітики можуть лише припускати, як будуть розвиватися події.

Пенсійна реформа позначена на проміжок часу з 2015 до 2017 року.

  • Є версія, що, незабаром, які працюють фізичні особи будуть сплачувати до казни податкові збори, які перевищують 13%, можливо, що податок досягне 16% від доходу.
  • Вік виходу на пенсію може зрости до 66 років, ця міра, можливо, буде прийнята в 2017 році.
  • Незважаючи на те, що вже припинена індексація виплат працюючим пенсіонерам, не виключено, що розмір виплат знову знизиться.
  • Раніше багато могли не працювати офіційно досить довго, але зараз це не так, платник податків зобов’язаний відраховувати платежі в пенсійний фонд як мінімум 15 років, інакше, на пенсію він вийти не зможе.

Треба зауважити, що саме пенсійний вік з 2017 року в Росії хвилює громадян сильніше всього. Є думка, що ці значення зрівняються для жінок і чоловіків. На сьогоднішній день, жінки виходять на пенсію в 55 років, а чоловіки-у 60. Уряду хотілося б підняти вікову планку мінімум до 63, максимум до 66 років. Більш точна цифра поки не відома.

Працівники бюджетної сфери перенесуть на собі зміни в першу чергу, було прийнято рішення, з початку 2017 року змінити вік виходу на пенсію для держслужбовців до 65 років. Спочатку документ повинен був вступити в силу в середині 2016 року, але процедура була відкладена.

Останні новини підвищення пенсійного віку в 2017 році

Деякі представники уряду своїми висловлюваннями наводять на думку, що рішення з даного питання не так вже однозначно. Приміром, заступник голови уряду Російської федерації, Ольга Голодець, заявляє, що дії реформи будуть ненадовго відкладені, на початок 2018 року. Солідарний з нею й президент країни, який також заявляє, що навіть якщо документи про те, що буде підвищено вік виходу на пенсію, і вступлять в законну силу, термін їх дії обмежений п’ятьма роками, не більше.

Але є й інша точка зору. Наприклад, прем’єр-міністр країни Дмитро Анатолійович Медведєв підтримує зміни в роботі пенсійного фонду, заявляючи, що подібні кроки зробити все-таки доведеться, рано чи пізно.

Висновок

Висновки з ситуації, що склалася, можна зробити наступні:

  • Реформи вступлять в силу в 2018 році
  • Швидше за все, пенсійний вік жінок підвищать до тієї ж планки, то і у чоловіків.
  • Максимальна цифра, яким може стати вік виходу на пенсію – 66 років.
  • Якщо економічна ситуація в Росії покращиться, зміни в пенсійному законодавстві будуть не такими серйозними.